Skocz do zawartości
maren

Niepełne podświetlenie zegarów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Od dwóch tygodni jestem posiadaczem passata.Temat, który mnie drażni to podświetlenie zegarów(niebieskie), np. wyświetlacz km świeci pół jaśniej druga połowa ciemniej(i nie wiem czy to nie jest poświata),wyświetlacz skrzyni tak samo a wyświetlacz kompa tylko poświata.Zegary zew. strona pełnia , wew. strona j.w. Jasno (tak mi się wydaje)świecą wskażniki temp. i paliwa.Reszta podświetlenia sprawna.Bardzo proszę o pomoc , sugestje od czego zacząć,do kogo się udać z tym problemem.Z góry serdeczne dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznij od sprawdzenia''zarówek" przy liczniku czy Ci działaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdz włącznik świateł u mnie pomogło przygasało mi godzine na zegarze poruszaj włącznikiem przyciśnij środkową cześć do środka a jak nie to może zrobiły ci się zimne luty na kostkach od zegarów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw zacznij od sprawdzenia''zarówek" przy liczniku czy Ci działaja.
Z tego co mi powiedziano to u mnie na podświetleniu są diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie są te "żarówki" od zegarów? a tak konkretniej to jak do nich dojść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wyjąć zegary, zdjać szybke i cyferblat i mamy na wierzchu diody, które podświetlają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b5 nawet z 97 rokuy byly diody zadnych zerowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zadnych zerowek

Kontrolka długich świateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam się do wątku mam ten sam problem ale z obrotomierzem od 1000obr do 3000obr swieci się ciemniej mam b5 z 97 i mam już diody niebieskie i nie czepaijmy się czy są żarówki czy nie bo są trzy z tego co wiem, ale chodzi tutaj o zegary, które mają diody. Włącznik świateł raczej mam ok bawiłem się przełaczałem bo też myślałem że coś nie łączy. Potrzebuje pomocy albo posty jak to rozebrać bo na forum pełno tego i niektórzy odkrecają kierownice nie wiem po co?? a jeśli sie już dostanę to jakich tych styków lutowych szukać co by nalerzało sprawidzić krok po kroku POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżę troszkę temat mam nierównomierne podświetleniem zegarów jednym miejscu świeci jaśniej w drugim ciemniej. Podświetlenie mam niebiesko-czerwone. Wygląda tak jakbym miał diody spalone ale sam nie wiem przecież diody tak szybko się nie palą. Jedni mówią że to diody spalone inni mówią że to zaczyna licznik powoli padać i trzeba wymienić na inny bo z biegiem czasu będzie jeszcze gorzej. Koledzy fachowcy napiszcie co robić wymieniać diody czy cały licznik czy może jeszcze coś innego. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez pisalem Ci ze diody wymienic lub podmienic z anglika i finito, a jak masz automat to caly licznik z pincodem i adaptacja moge Ci sprzedac. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez pisalem Ci ze diody wymienic lub podmienic z anglika i finito, a jak masz automat to caly licznik z pincodem i adaptacja moge Ci sprzedac

Tak kolego pisałeś ale zadzwoniłem do jednego eletronika zapytać czy mi wymieni diody i powiedział mi że do wymiany cały licznik że to napewno nie diody chociaż jak chce to może mi diody wymienić ale to i tak nie pomoże i wtedy zgupiałem i dlatego chciałem sie upewnić. Widze jednak ze najlepszym rozwiązaniem bedzie samemu wyciągnąć licznik i najpierw sprawdzić czy diody są spalone a pózniej sie zastanawiać co dalej.

A jeszcze jedno pytnie przy rozbieraniu licznika trzeba odłaczac akumlator bo jeśli jesli tak to skąd bede miał napiecie do sprawdzenia licznika??

Edytowane przez Jaśko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może komuś pomoge. Co jest przyczyną nierównomiernego podświetlenia zegarów? Na zdjęciu widać ze sześć diód świeci mocniej: dwie przy temperaturze, dwie przy wskazniku paliwa, jedna na początku obrotomierza i jedna przy wyświetlaczu przebiegu. Pozostałe diody świecą słabiej widać wszystko "gołym okiem". Dlatego mamy niepełne podświetlenie ponieważ niektóre diody stracily swoją intensywność świecenia.

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien chociaz jedna slabiej swiecaca i sie przekonasz czy to jest to co pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymien chociaz jedna slabiej swiecaca i sie przekonasz czy to jest to co pisałem

Ja jeszcze nie wymieniłem ale już wiem że diody niebieskie trzeba wymienić!! Ja szukałem wcześniej tylko potwierdzenia bo nie chciałem sam rozbierać licznika i nie chciałem aby jakiś elektronik mnie kiwał i kazał kupować cały licznik. Pozatym wyczytałem całe forum i znalazłem rózne sprzeczne opinie jedni pisali ze trzeba wymienić diody inni licznik. Teraz jak sam rozebrałem cały liczniki to potwierdziły się moje i Twoje podejrzenia.

Edytowane przez Jaśko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i jakie diody dokupić do licznika ? bo zaczyna punktowo słabiej świecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi kochani jak zdjąć tą szybkę + zegary aby wymienić te diodki ? bo nie chce nic połamać :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi kochani jak zdjąć tą szybkę + zegary aby wymienić te diodki ? bo nie chce nic połamać :o
Musisz odkręcić plastiki wkoło kolumny kierownicy a potem wyjąć licznik, który jest przykręcony na 4 wkręty. Potem rozkręcasz licznik i masz płytkę na wierzchu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak , wymieniał ktoś z Was te diody samodzielnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności