Skocz do zawartości
cichy

uszkodzony moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

masz gdzieś zanieczyszczenia w postaci osadu, brudu, ( nie wnikam skąd się wziął) w osprzęcie - panel, złącza, moduł komfortu. Pewnie jak samochód "chwyci wilgoć" problem powróci.

Kup sobie preparat do czyszczenia i zakasaj rękawy.

W poście nr 17 sugerowałem dokładne zweryfikowanie jakości połączeń i przerw - zrobiłeś to ??

 

A może wiązka przewodów idąca do modułu jest gdzieś uszkodzona i robi zwarcie a na chwilę obecną się rozwarły kabelki ?? Takie moje ciche gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanie, nie wiem czy to może mieć jakiś związek, ale mam drobny problem.

Z tyłu zawsze wożę laptopa i zamykam się od środka w aucie, ale prawe drzwi tylne, rygielek rygluje, ale po chwili wyskakuje z powrotem do góry i te drzwi nie są zamknięte.

 

Przy zamykaniu z pilota (centralny) rygluje wszystko ok.

 

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem wszystkie możliwe połączenia , zdemontowałem tapicerkę z podłogi , wtyczki w słupkach ,nawet do przedniego komputera zajrzałem przy okazji grodzie wyczyściłem wszystko wygląda bardzo dobrze wiązki są w fabrycznym oplocie nikt nie grzebał oprócz tylnych drzwi tam były popękane przewody naprawiane troszkę nieudolnie ale wszystko wymieniłem

 

kupię jakiś środek do styków i jeszcze raz wszystko sprawdzę

 

a może jednak uszkodzenie jest w drzwiach (kierowcy rozebrałem na kawałeczki) jest możliwość że któryś z zamków np. od prawych przednich robi tyle zamieszania wszyscy rozbierają tylko lewe przednie bo tam jest cała elektronika a w prawych? , to wygląda jak by się wilgotność powietrza zwiększała to się naprawia

wczoraj znowu przestało działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bawiłem się dziś nowo zakupionym VAGiem. Po teście modułu komfortu wywaliło mi takie błędy : http://img97.imageshack.us/i/fota0002.jpg/ , http://img80.imageshack.us/i/fota0004.jpg/ ... za pierwszym razem 6 (błędy wszystkich drzwi) później 4 ( jak na załączonym zdjęciu) i na koniec 3. Mógłby ktoś podpowiedzieć co z tym robić :] aha dodam że nie mam podgrzewanych lusterek (choć pokazuje to w błędach).

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Bawiłem się dziś nowo zakupionym VAGiem. Po teście modułu komfortu wywaliło mi takie błędy : http://img97.imageshack.us/i/fota0002.jpg/ , http://img80.imageshack.us/i/fota0004.jpg/ ... za pierwszym razem 6 (błędy wszystkich drzwi) później 4 ( jak na załączonym zdjęciu) i na koniec 3. Mógłby ktoś podpowiedzieć co z tym robić aha dodam że nie mam podgrzewanych lusterek (choć pokazuje to w błędach).

 

Nie masz dokładanego alarmu z pilotem?

Jeśli chodzi o zamki to wygląda właśnie to na dokładany alarm i sygnał z pilota tegoż alarmu.A lusterka to najprawdopodobniej przepalone maty,bo chyba wszystkie B5 miały podgrzewane lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ie masz dokładanego alarmu z pilotem?

Jeśli chodzi o zamki to wygląda właśnie to na dokładany alarm i sygnał z pilota tegoż alarmu.A lusterka to najprawdopodobniej przepalone maty,bo chyba wszystkie B5 miały podgrzewane lusterka.

 

nie mam dokładanego - jest standardowy w kluczyku ( kiedyś działał, teraz z kluczyka nie działa ani alarm, ani centralny), lusterka rozbierałem i raczej podgrzewania nie mają - w środku jest tylko plastik i szkiełko, chociaż cholera wie ... :P

Edytowane przez Lukas82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo chyba wszystkie B5 miały podgrzewane lusterka

nie wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem podobno rewelacyjny środek do styków, rano przeczyściłem chyba wszystkie możliwe połączenia i nic

wieczorem wracam z pracy zamykam drzwi a tu wszystko śmiga jak ta lala nawet szyba się sama domyka ciekawe jak długo będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie

Wszystkie miały podgrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokladnie WSZYSTKIE przewody od slupka do modulu komfortu ktore sa laczone jeden w kilka albo jeden do jednego pod fabryczna izolacja. rozwin izolacje. zobaczysz ze zgrzew przewodow zasniedzial i jest zielony, lub calkiem sie rozpadl. takich polaczen jest 5-6 nie pamietam dokladnie. popraw te polaczenia. z lutowaniem moze byc klopot, uzyj kwasu. usterke po tym jak reka odjal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

środek do styków nic nie dał znowu to samo

tylu połączeń nie znalazłem tylko 2 ? a może ma coś wspólnego z tym tylny zamek mam go zblokowanego bo nigdy nikt go nie używał tylko z pilota ,

poszukam tych połączeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niemal te same objawy. Nie dzialaja mi lampki podsufitki, pilot z kluczyka czasem zamyka zamki a czasem nie. Nie dziala dioda w drzwiach itp...

Wyciagnalem modul o ktorym mowa, ale wszystko jak nowe ( sucho i czysto ). Przegladalem polaczenia elektr i tez wszystko czyste, no juz mi brak pomysłow.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyciagnalem modul o ktorym mowa, ale wszystko jak nowe ( sucho i czysto ).
Witam. Gdyby jednak okazało sie,że to jednak uszkodzony moduł komfortu z powodu np:zimnych lutów lub uszkodzonych scieżek,itp. to posiadam moduł komfortu na sprzedaż :)http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=58254

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupie i okaze sie ze to nie w tym problem to co wtedy ? Cofniemy transakcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak kupie i okaze sie ze to nie w tym problem to co wtedy ? Cofniemy transakcje ?
To lepiej znajdz przyczyne i wtedy pogadamy co dalej ...:) A jakie błedy vag podaje w module komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaskoczę wszystkich czytających ten wątek znalazłem przyczynę niedziałania modułu : powodem była instalacja radia które zamontowałem zaraz po kupnie poprzedni właściciel radia zrobił zworkę między kablem +12V a +12V które pojawia się po przekręceniu stacyjki po podłączeniu radia w instalacji samochodowej to napięcie pojawiało się nawet po wyjęciu kluczyka co prawdopodobnie blokowało moduł tak przypuszczam a że zworka była zrobiona na szybko to czasami nie łączyła ,mam nadzieję że moje kilku miesięczne poszukiwania komuś się przydadzą

Problem rozwiązany mam nadzieję .

Podziękowania dla wszystkich udzielających się w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co jest jak moduł nie chce komunikować się z vag com??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.musze wymienic modul na nowy..stary robi zwarcie byl zalany...i tu pytanie czy numer modulu musi byc taki sam jak byl? Moj modul ma oznaczenie 3B0 959 798. czy moge podmienic go na modul 3B0 959 976 ? w aucie mam elektryczne szyby tylko z przodu,elek. lusterka. Czy na tym module elektryka i zamykanie zamkow bedzie dzialac poprawnie czy musze szukac takiego oznaczenia modulu jak mam u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswierzam temat...ktos zna sie na tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności