Skocz do zawartości
zxjarro

Zapchana chłodnica

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie mam w swoim pasku,niedrozna chlodnice,czy ktos ma pomysly jak domowym sposobem mozna ja oczyscic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie kamienia w czajniku domowy sposób. Woda z solą i octem ale czy zda egzamin w przypadku chłodnicy? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanabyć nową.... Bo po oczyszczeniu zacznie cieknąć natychmiast, lub w bardzo bliskiej przyszłości. Szkoda czasu na rozbieranie 2 razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanabyć nową.... Bo po oczyszczeniu zacznie cieknąć natychmiast, lub w bardzo bliskiej przyszłości. Szkoda czasu na rozbieranie 2 razy..

Też to jest pomysł. Ja za swoją (zamiennik) dałem 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,ale na razie brak finansow na wymiane:( czy oczyszczanie octem ze sola nie uszkodzi pompy wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
octem ze sola nie uszkodzi pompy wody

Tego to nie wiem.

 

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:08 ----------

 

Może to ci pomoże. Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zxjarro, zastosuj najpierw jakąś płukanke do układu chłodzenia. Jakoś nie chce mi się wierzyc, że masz chłodnicę niedrozną od kamienia ? Chyba nie jeździsz na wodzie ???

 

Predzej juz zamulona jakimś szlamem. Płukanka plus woda - wydatek żaden a zobaczysz co wypłynie i już coś będziesz wiedział co robić dalej. Na pewno nie zaszkodzi a może pomóc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś czyściłem cały układ chłodniczy normalnie wężem ogrodowym. Podpiąłem sie z jednej strony nagrzewnicy i odpiąłem jedna stronę od chłodnicy odkręciłem wodę i troszkę syfu poleciało. Dzieje sie tak wtedy jak ktoś chce oszczędzić i zamiast płynu nalewa tzw. "kranowy". Doszedłem do tego gdy w zimę bardzo słabo grzało w środku i po przeczyszczeniu było 200% lepiej .Na końcu oczywiście zalalem płynem do chłodnic a nie bieżąca woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soda kaustyczna ,kiedys jak miałem zapchaną nadrzewnice w kanciaku (Fiat 125p)

mi pomogła,myśle że z chłodnica nie powinna miec problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soda kaustyczna ,kiedys jak miałem zapchaną nadrzewnice w kanciaku (Fiat 125p)

mi pomogła,myśle że z chłodnica nie powinna miec problemów.

nie róbcie takich rzeczy soda kaustyczna to silnie żrąca substancja.Może uszkodzić układ chłodniczy jak i silnik.Po za tym i wiele czujników,które są związane z układem chłodzenia.

 

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

 

Prawdopodobnie mam w swoim pasku,niedrozna chlodnice,czy ktos ma pomysly jak domowym sposobem mozna ja oczyscic?

moim zdaniem to 99% chłodnice masz do wymiany.

zxjarro ale napisz coś więcej i dlaczego sądzisz,że chłodnica jest niedrożna...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
soda kaustyczna to silnie żrąca substancja

Jest to silnie żrąca zasada reagująca z aluminium (czyli chłodnica, pompa wody a także głowica dostaje w pupę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, polecam wlać około 1,5 - 2 l. octu. zrób z 50 km. i wylej (dobrze wypłucz wodą) . powinno być cacy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj octu i wylej z chłodnicy a jeśli jeźdisz na wodzie to lej tylko destylowaną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności