Skocz do zawartości
faren

Radiowe sterowanie centralnym zamkiem

Rekomendowane odpowiedzi

W moim passacie jest fabryczny centralny zamek i chciałbym go doposażyć w sterowanie pilotem.Kupiłem zestaw(centralka+dwa piloty+schemat).Próbowałem ustalić przewody które zasilają pompę centralnego zamka i z moich ustaleń wynika że:

czerwony-stały+12v,

brązowy-masa,

niebiesko żółty-zamek przedni prawy(jak jest otwarty to na zacisku pompy jest+12v),

niebieski-zamek tył prawy( j.w +12v)

niebiesko czarny-zamek tył lewy(j.w.+12v)

żółty stały +12v

czarny stacyjka +12v

czarno żółty ???

czarno biały ???

czerwono żółty ???

Przepraszam za słabą jakość schematu.Dodaje drugi plik, tym razem chyba lepszy.

Może się mylę przy moich ustaleniach więc proszę o pomoc.Dodam jeszcze schemat sterownika bo nie wiem którego się trzymać(są trzy różne).Z góry dziękuję za pomoc.

IMG.pdf

Edytowane przez faren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli potrzebujesz pomocy w tym temacie to masz tu dane do mojego kuzyna-napisz, powinien Ci pomoc, tylko musisz troszkę poczekać na odpowiedź: [email protected] lub gg:7999939 napisz mu, że jesteś od Sławka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat jest trochę za mały, nic nie można odczytać. Przeczytaj ten temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47377. Było w nim poruszane o podłączeniu centralki na pilota.

Ale jak piszesz o zamkach przedni lewy, tylny itd., to nie ma to znaczenia. Liczą się te przewody które idą od zamka kierowcy i dają sygnał na otwieranie/zamykanie, a są to zielony i szary, ale sprawdź który otwiera, a który zamyka.

Nie jestem pewien, czy w B3 jest tak samo.

Jak możesz to daj schemat większy :).

Edytowane przez RAFAL10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj centralkę przy oryginalnej pompce centralnego, musisz wybrac opcje sterowanie minusem jeśli masz, w pasku są siłowniki pneumatyczne, wiec całe sterownie to obroty pompki , zresztą po co ja tu piszę było tyle tematów TUTAJ masz jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lebow, w Passacie jest sterowanie PLUSEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przez to że wszystkiego nie pamiętam ,zacząłem sie niepotrzebnie rozpisywać,po to jest to forum aby wklepać w szukaj co chcę wiedzieć a nie zaprzątać sobie głowy takimi tam......:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sterowanie plusem, można zostawić krótki impuls (0,5s) jak do zamków z siłownikami elektrycznymi, działa normalnie. Nie mogę odczytać z Twojego schematu ale jeśli będziesz podłączał kierunkowskazy i masz tylko jeden kabelek na wyściu ze sterownika do kierunków to musisz zastosować dwie diody prostownicze 3A, aby nie mrugały zawsze wszystkie kieruki razem :). Kieruj się opisem w linku podanym wcześniej :http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47377

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam mój temat, który znajduje się w dziale warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw przekaźniki (włączające obwód podobne jak np. przy światłach), , ja tam mam przy domykaniu szyb musiałem zamienić minus na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!. Mam mały problem po dołożeniu centralki centralnego zamka. Kupiłem ten model:http://allegro.pl/item772132188_sterownik_central_zamka_kierunki_dodatkowy_kanal.html zamontowałem przy pomce

w bagaźniku. Sterownik zamyka i otwiera, podłączyłem kierunki przez diody lecz po zamknięciu auta kierunki migają przez cały czas. Czym to może być spowodowane???. Gdzie szukać przyczyny???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!. Mam mały problem po dołożeniu centralki centralnego zamka. Kupiłem ten model:http://allegro.pl/item772132188_ster...owy_kanal.html zamontowałem przy pomce

w bagaźniku. Sterownik zamyka i otwiera, podłączyłem kierunki przez diody lecz po zamknięciu auta kierunki migają przez cały czas. Czym to może być spowodowane???. Gdzie szukać przyczyny???.

 

Może po prostu wciskasz przez przypadek przycisk funkcji Panic? Ta funkcja działa właśnie na takiej zasadzie, że kierunki migają cały czas, ma to niby pomóc w znalezieniu auta na parkingu. Sprawdź jeszcze raz połączenia, bo może coś pomieszałeś z tymi kierunkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem żółty i żółto - czarny z plusem, biały i biało - czarny do sterowania, niebieski przez diody do kierunków. Wiadomo czarny - masa, czerwony do plusa, zostały wolne pomarańczowy i pomarańczowo biały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności