Skocz do zawartości
kris21

urwana masa pzreciwibracyjna pólosi napędowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj odwulkanizowała (odpadła) mi masa przeciwibracyjna prawej półosi napędowej, zsuneła się na gume przegubu i tarła o śrube drążka stabilizacyjnego więc żeby ją zdjac misuałem rozciąć ją gumówką .

Panowie teraz moje pytanko czy bez niej mogę jezdzić,czy jest jakiś patent by ja spowrotem zamontować?wiem że ona jest na stałe zgrzana z półosia napedową więc trzeba by było wymienić półoś ale cena nowe w serwisie vw to kosmos 330zł !!

Mój samochód to vw passat b4 TDi rok 94 (przejścówka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ciężarek jest zdejmowalny z półosi, wybijasz bolec i rozpina się jak kajdanki. Poszukaj używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według książki napraw od 1989 masa przeciwibracyjna była niedzielona !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także jeżeli bym chiał ten ciężarek mieć musiałbym całą półoś wymienić na taką która ten cięąarek posiada.

Tylko czy mogę narazie jezdzić bez tego ciężarka i nieponieść z tego tytułu żadnych konsekwencji w postaci uszkodzenia przegubu czy innych cześci?Może można dopasować jakiś inny ciężarek rozpinany?co radzicie Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie czuc drgan to mozna jezdzic - u mnie tez sie rozpadła, wydlubalem ja z auta i nie widzialem zadnych problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie stanie, przynajmniej gdy nie bedziesz jeździł szybko. Ta masa bardziej przyczynia się do trwałości przegubów, niż powoduje natychmiastowe ich rozsypanie. Coś na wzór mas antyflatterowych w samolotach. Zaręczam, że większość Passatów takich jak nasze, jeździ bez tych mas. Ja jak kupiłem swojego, też miałem zsuniętą tą masę. Usunąłem ją. Później zrobiłem patent i założyłem krążek gumowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tej masy też nie mam. Jak duży ciężarek (wagowo) dałeś i w jakiej odległości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również w swojej B3 tej masy nie mam już pewnie ze trzy lata ,a może i dłużej i nic jak narazie do tej pory się nie dzieje.

Tak więc spokojnie możesz jeździć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz was Panowie potwierdzili to dwaj mechanicy że nic się niestanie no chyba że jeźdźę 200km/h ;) także usunołem starą mase i nic w jej miejsce nie umieszczam.Dziś jechałem 110km/h i żadnych drgań nie wyczuwałem jeździ jak przed usterką oderwania się masy.

Dziękuje wszytskim za porade.

Pozdrawiam i szerokości Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tej masy też nie mam. Jak duży ciężarek (wagowo) dałeś i w jakiej odległości?

 

Ta masa powinna być na środku półosi, przyznaje się że nie wiem ile waży ta moja gumowa, napewno jest lżejsza niz oryginalna ale jest.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to coś wywaliłem i ponad 200 jechałem ale wtedy to juz wszystko drzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też śmigam bez tego juz ponad rok, i jak narazie nic sie nie dzieje, zeby cos na przegubach było nioe moge nic mowic, takkze latac smiało:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności