Skocz do zawartości
kawisbike

[b4 1.9tdi 90KM] problemy ze sprzęgłem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, kiedy samochód stoi całą noc i rano go odpalam i wciskam sprzęgło bo zazwyczaj zostawiam na biegu, pedały jakby wpada do środka i ma strasznie mało skoku. Musze jakby nogą go podważyć podciągnać do siebie, popompować go i wtedy jest ok. Aczkolwiek wydaje mi sie ze ma jakby ciagle za maly skok i czasami przy zmianie biegow zachrupie mi skrzynia, bo dzieje się tak jakby sprzeglo nie rozlaczalo skrzyni od napedu. Ma ktos jakis pomysł od czego zaczac rozwiązywanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo pedał powinien zawsze "pdonieść sie" do góry, niezależnie od ew. nieprawidłowości działania samego sprzęgła jak i układu hydraulicznego.

 

Nie wpadło Ci coś pod pedał(lub okolice mechanizmu wewnątrz kabiny), że blokuje jego luźną/swobodna pracę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś poziom płynu hamulcowego? Może trzeba odpowietrzyć sprzęgło jak po pompowaniu pedałem jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sprzeglo sterowane hydraulicznie to zobacz czy nie ubywa Ci plynu hamulcowego i czy nie ma wycieku gdzies. Kiedy jest nieszczelny uklad to jak pedal wpadnie w podloge, to sie sam nie podniesie, trzeba go reka wziac i pociagnac. Przy odpowietrzaniu tak sie wlasnie dzieje. Jezeli nie ma wycieku i plynu nie ubywa to trzeba sprobowac odpowietrzyc uklad i wtedy zobaczyc jak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że Ci się pompka sprzęgła kończy. Nie masz takich objawów, że pedał nagle Ci wpada w podłogę i za żadne skarby nie można go wyjąć? Miałem tak w B3, fajnie się jechało, bo miałem do pedała przywiązany bandaż z apteczki i jak wpadał, to go ręką wyciągałem. Jazda na maksa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki za pomoc:) może najpierw to odpowietrze i zoabcze co z tym sie dalej będzie działo :) jak nie to moze ta pompka. bede walczył i skrobne co z tego wyszlo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem niedawno podobny problem w swoim pasku najpierw zaczeło sprzegło nisko brac po paru dniach na kazdym biegu zgrzytał a potem wpadało mi sprzegło i nie zawsze odbijało i okazalo sie ze pekła łapa która dociska sprzegło, oczywiscie trzeba było wyciagnąć skrzynie zeby to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carol ile to kosztowało tak z ciekawowsci bo u mnie objawy sa identyczne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem to akurat w niemczech, i ta łape dostałem dopiero w serwisie wv koszt to 18euro tak wiec nie tak straszne (ta łapa odpowiedzialna jest za docisniecie sprzegła a jak jest peknieta to sie wygina i nie dociska go dobrze). miełem tez luzy na dwumasie i wymieniłem go razem ze sprzegłem i dociskiem firmy LUK koszt to 1200zł kupiłem na alegro. troche duzo to kosztowało ale jestem zadowolony bo sprzegło chodzi jak w nowym aucie i wszystkie drgania znikneły. moze sie myle ale ty chyba nie masz dwumasu tak wiec koszt sprzegła jest o połowe tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności