Skocz do zawartości
luke92

Zamek centralny sam się zamyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z zamkiem centralnym, mianowicie po otwarciu samochodu, ten sam się zamyka. Czym to może być spowodowane?

Czekam na pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez luke92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie otworzysz auto natomiast nie otworzysz drzwi to normalne, a jesli je otwierasz i zamek sie zamyka to prawdopodobnie czeka cie naprawa krańcówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie, jeżeli po kilku minutach to raczej normalne, i czy otwierasz drzwi w tym czasie, które ewentualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzę pilotem auto to po sekundzie sam się zamyka.

 

Ktoś pomoże?

Edytowane przez luke92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłeś sobie z tym? Byłbym wdzięczny za pomoc, bo mam identyczny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie bo u mnie w zakupionym niedawno b5fl czasem gdy siedzę w aucie wszystkie drzwi się same zamykają.

Czy to jakieś zabezpieczenie ?

To się dzieje chyba po wejściu do auta zanim się odpali silnik..

Obawiam się żeby mi się kluczyki nie zamknęły, gdybym wyszedł za auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz uszkodzony mikrostyk w zamku kierowcy. Komputer nie dostaje informacji o otwarciu drzwi i automatycznie zamyka samochód. Zobacz czy też Ci się sam zamknie jak otworzysz inne drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, ja przymierzam się do sprawdzenia najpier modułu komfortu, bo po otwarciu drzwi lampki się nie palą jeszcze:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam to samo, ja przymierzam się do sprawdzenia najpier modułu komfortu, bo po otwarciu drzwi lampki się nie palą jeszcze:/

 

za to też odpowiada miktrostyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz uszkodzony mikrostyk w zamku kierowcy. Komputer nie dostaje informacji o otwarciu drzwi i automatycznie zamyka samochód. Zobacz czy też Ci się sam zamknie jak otworzysz inne drzwi.

 

 

Otwieram pilotem, chodzi ci o uchylenie innych drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otwieram pilotem, chodzi ci o uchylenie innych drzwi ?

 

Jeśli po otwarciu drzwi kierowcy nie zapala się oświetlenie wewenętrzne a po otworzeniu pozostałych zapala sie to napewno mikrostyk w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otwieram pilotem, chodzi ci o uchylenie innych drzwi ?

 

Nie chodzi o otwarcie zamków pilotem tylko o fizyczne otwarcie drzwi :)

Można też otworzyć drzwi kierowcy i włączyć pozycyjne. Jak nie będzie sygnału dzwiękowego to mikrostyk padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnału przy otwartych drzwiach i zapalonych światłach nie ma, wiec sprawa się rozwiązała.

Ile kosztuje taki mikro styk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki.

Styk tani tylko roboty od cholery..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy otworzysz samochód pilotem i prze około minutę nie otworzysz żadnych drzwi ani bagażnika, to zamknie się automatycznie i tak ma być.

Działanie jest celowe byś przez gapiostwo nie zostawił otwartego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat bo wymieniłem wszystkie 4 zamki na nowe i kiedy otwieram samochód to po sekundzie sam się zamyka, a nie powinien. Zaglądałem do modułu komfortu, pod nogami pasażera było trochę mokro ale w samym module czysto i sucho. Co może być nie tak?

Dodatkowo kiedy otwieram samochód kluczykiem (przekręcam kluczyk w lewo, a później do pozycji zerowej) i zostawię na chwilę kluczyk w zamku to wszystkie szyby się otwierają, a tak nie powinno być. Normalnie szyby się otwierają dopiero jak się przytrzyma kluczyk przekręcony w lewo.

Edytowane przez Zanlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2017 o 18:44, Zanlik napisał:

Odświeżę temat bo wymieniłem wszystkie 4 zamki na nowe i kiedy otwieram samochód to po sekundzie sam się zamyka, a nie powinien. Zaglądałem do modułu komfortu, pod nogami pasażera było trochę mokro ale w samym module czysto i sucho. Co może być nie tak?

Dodatkowo kiedy otwieram samochód kluczykiem (przekręcam kluczyk w lewo, a później do pozycji zerowej) i zostawię na chwilę kluczyk w zamku to wszystkie szyby się otwierają, a tak nie powinno być. Normalnie szyby się otwierają dopiero jak się przytrzyma kluczyk przekręcony w lewo.

Może Ci się zacinać w jakiś sposób mikrostyk, bo tam jest dosyć mały ruch wykonywany. Nie trzeba dużo. Bo wszystko na to wskazuje. 

Ogólnie pierwsza część posta może być też przez to powodowana. Miałem tak samo. Chociaż pierwsza część może być przez zepsutą krańcówkę w którymś z zamków(niekoniecznie w drzwiach kierowcy). Krańcówka to też mikrostyk, z tym że tutaj może być problem po drodze, czyli kostki drzwi(kable przetarte, zaśniedziałe piny) albo dalej już wiązki w aucie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kompie pokazuje błąd 1358 - Przełącznik centralnego zamka wewnątrz strona kierowcy E155. 

Odłączyłem cały moduł z przyciskami w drzwiach kierowcy, ale nadal to samo. 

Natomiast, kiedy odłączyłem złącze, które dochodzi do silniczka od szyby w drzwiach kierowcy, to centralny już nie wariował.
Sprawdzę co się dzieje w tym sterowniku od silniczka. Wydaje mi się, że tam może być przyczyna tego cyrku. 

Edytowane przez Zanlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności