Skocz do zawartości
b0ss

Przerobienie podnoszenia szyb w B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko ile moze kosztować (moze ktoś sie orientuje) przerobienie podnoszenia szyb na elektryczne w pasku B3 (tylko przednie)?? bo na allegro wiadziałem podnośniki za 40-50 zł czy do trego jest jeszcze coś potrzebne ?? może ktoś to przerabiał jak tak to podzielcie sie informacjami :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mój kumpel zajmuje sie elektryką samochodową i z tego co rozmawialiśmy to trzeba dopasować dany podnośnik do szyby bo nie wszystkie pasują zależy jaki kształt ma szyba (dolne mocowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym proponowal koledze rozejrzec sie ktore pasuja do passka b3 i po prostu je sprzedawac, duzo osob z tego forum na pewno by w podobnej cenie zakupilo taki mechanizm i sobie zamontowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uniwersalne podnośniki szyb firmy Exus są w cenie 250 zł za komplet na 2 szyby pasują praktycznie do każdego auta bo są montowane na wieloklin od gałki podnoszenia ręcznego są na allegro ja też się nosze z tym zamiarem mam B4 elektryk weźmie 100 150 zł myśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

ale silnik będzie na zewnatrz ? to pewnie mało estetycznie wygląda. Lepiej kupic z rozbitka silniczek przekaźniki i przyciski. Na ebayu był taki kąplet. Wg. mnie ważna jest ilość obrotów jaką silnik ma wykonać aby zamknąć lub otworzyć szybe, bo można uszkodzić zębatke przyciskając zbyt długo , dlatego lepiej kupić używany oryginalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co na zewnątrz wszystko pod tapicerką na zewnątrz tylko przyciski i jedyne co trzeba to dobrze przesmarować linki koła zębate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tvn turbo pokazywali jak sie montuje ten wynalazek. Wg mnie jak nie mozna dostac oryginalu to chociaz raczki z przyciskami zamontowac z rozbitego b3/b4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam też widziałem prosto i czysto jeśli ma się dryg do majsterkowania dla osób posiadających dwie lewe nie polecam montażu samemu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej. a co z kablami ?? samemu trzeba je ciągnąć czy moze sa wyprowadzone tylko pochowane pod tapicerka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GTS

w zestawie jest wszystko co trzeba do montażu

kable, przełączniki, końcówki, silniki, śrubki, idt.itp.

sam montowałem takie i jestem zadowolony

(sam dokonałem kilka przeróbek i nie mam żadnych zaślepek po starej korbce.

w tym miejscu gdzie były zamontowałem przełączniki do szyb)

jak wcześniej kolega pisał trzeba bardzo dobrze nasmarować i naoliwić

wszystkie linki i koła zębate, cały mechanizm.

i można użytkować do woli

pozdrawiam

GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o fabryczne wyposarzenie... czy w wersji gdzie nie ma el. szyb sa wyprowadzone kable do tego, czy wszystko trzeba po koleii samemu robić. i czy dużo jest grzebania jezeli kable trzeba samemu wyprowadzać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość johnywuu

skoro juz mowa o elektryce to chcialem zapytac czy dalobysie zstapic silniczek jakims innym modelem mam elektrke w przodzie lecz jedencz ilniczkow nie daje sbie rady z podcianieciem szyby wnioskuje iz moze byc lekko uszkodzony gdzyz po podlaczeniu napiecia dziala bez zarzutow lcz pod ociazeniem nie daje sobie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę skąpo napisałeś, ale może to jest przyczyną, jeśli szyba chodzi lekko.

Generalnie. Czytaj FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wufa

Witam

Do paska kupiłem orginalne podnośniki na 4 szyby razem z wiązką przewodów, modułem przełącznikami za 420zł. Założenie to jeden dzień zabawy, ale jaka frajda póżniej :ok:

Do johnywuu, może szyba staje dęba i silniczek nie ma siły podnieść. Rozkręc tapicerkę, szyba do podnośnika jest przymocowana 2 śróbkami, poluzuj je i zaczynaj podnosić i opuszczać, wtedy szyba powinna ustawic sie w odpowiedniej pozycji. Jak już wyregulujesz to wystarczy przykrecić i powinno śmigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności