Skocz do zawartości
Gość Kayrol

Hmmm, Sportowy Blow-off . Co i jak ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem po co koniecznie chcieliście zobaczyć zdjęcia tego cuda... To to z niebieskim ringiem na wyjściu ;) Metalowy cylinderek a tyle frajdy.

 

Ale do rzeczy: Zawór, którym się bawię to bodajże DV firmy SUN używany jako zamiennik klasycznych, VAGoskich DV-ów. Jest to hybryda, tzn. nie wypuszcza całości powietrza w kosmos, tylko kieruje ciśnienie do drugiego obiegu, a przy okazji generuje psssssssssss.

 

Użyty zaworek w połączeniu z twardą sprężyną dawał raczej niezauważalne psss. Nie dało się odczuć żadnej różnicy w prowadzeniu autka, reakcji na pedał gazu - nic. Pojawił się jedynie dźwięk upuszczanego powietrza... Cichutkie, krótsze niż się spodziewałem - Psss. Być może jakiś przechodzień by to usłyszał - kierowca w aucie obok - nie miałby szans.

 

Co innego po zmianie sprężyny na słabszą. Autko zaczęło w "dziwny" sposób reagować na gaz: dziwny = nieprzewidywalny. Za każdym razem jest inaczej - nie mówię, że źle albo dobrze - odczuwam jakby zwiększenie się turbo-dziury (a raczej turbo-dziurki, bo mówimy o 0,9 bara :P), a czasami... idzie jak nie mój. Według komputera - silnik trzyma ciśnienie w całym zakresie obrotów - nie ma żadnych problemów. Co więcej - po przejechaniu kilku kilometrów w cyklu 0-1 (gaz/ zdjąć nogę / gaz / zdjąć) zaczynamy się cieszyć... i to mocno. Długie, głośne, zauważalne PSSSSSSSSSSSsssssssssssssssssssssssss to już nie to samo króciutkie Pss, co dzień wcześniej. Autko prowokuje, zmusza do wciskania gazu, do wyłączenia radia, do stwarzania sytuacji na światłach...

 

Zawór po rozgrzaniu się strzela i syczy również przy przegazówkach, co jest (przynajmniej dla mnie) megakozackie ;). Jak na razie - błędów na kompie nie ma. Choć - jak pisałem - w dziwny sposób reaguje na gaz - co muszę jeszcze sprawdzić - pomierzyć.

 

Z kimś kiedyś rozmawiałem i mówił mi, że nie wytrzymałby z czymś takim, bo często jeździ z dziećmi czy rodziną albo go głowa boli - spoko ! Dopóki nie zaczniesz cisnąć - zaworek milczy... serio. Trzeba ostro przegonić autko, żeby zaczęło się coś dziać ;).

 

No i stąd się biorą legendy o wysokim spalaniu przy zmianie seryjnego BOV-a czy DV-a na zamienniki strzelająco-hałasujące. Potwierdzam - nie ma to nic wspólnego z mechaniką pojazdu. Wina leży po stronie niezrównoważenia kierowcy ;):wstyd::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek, błędów zadnych nie bedziesz miał, bo u mnie nie było, fakt spalanie mialem wieksze bo caly czas cisnałem.... :)

 

u mnie priorytetem jest reakcja na gaz, a jak sam widzisz czasami jest tak ze delikatnie wcisniecie pedalu gazu i masz 0,5bara,na miekkiej sprezynie powiem szczerze ze tez czasami myslalem ze mam ze 30km wiecej jak przyspieszałem....

 

 

 

z tego co widze po zdjeciach, u mnie montaz jest duuuuuzo prostrzy, mam wiecej miejsca...

 

Dla zainteresowanych powiem ze to jest jedyna Hybryda z mocniejszymi tloczkami i 2 rodzajami sprezyn!!!!!!!! dopracowywalem ja blisko pół roku....

Poza tym juz wiecej nie bedzie w produkcji. KONIEC. (ifno producenta)

 

 

 

Marecek chcesz być jedynym Passatem z psssssssyt (nie powodujacym błędów)????? :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wstyd:

 

głupio przyznać, ale mi się to cholernie podoba, tylko strach patrzeć, jak waha ubywa :P

 

co ciekawe, tylko na benzynie zaworek słychać tak jak należy... przy LPG zachowuje się cały czas jak na sztywnej sprężynie (krótkie, ciche PS.).

 

Pogadamy na spocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość papa2004

wlasnie chcialem sie zapytac czy / w jakis sposob mozna dokonac takiej modyfikacji w starym pasku B3 '90 1.8 benzynka ;] poprosil bym o jakis kosztorys. z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie chcialem sie zapytac czy / w jakis sposob mozna dokonac takiej modyfikacji w starym pasku B3 '90 1.8 benzynka ;] poprosil bym o jakis kosztorys. z gory dziekuje.

 

Żeby to założyć musisz miec doładowany silnik a koszty założenia turbinki są dosc wysokie :dobani: No chyba ze chcesz założyc go sobie na wydech :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość papa2004

szkoda szkoda ;/ myslalem ze jakis motywuik bedzie dostepny zeby w swoim pasku uslyszec magiczne psyttttttttttt ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rangerek

też już to przerabiałem jak dowiedziałem się że mój pasek bedzie z turbinką :D :D :D niestety szybko się dowiedziałem że to nie benzynka i tak się nie da :D:D a zawór dla tsssssyt to rice :D:D to może sobie nagrac i głośnik pod maską włożyć dla mnie tuning dla efektu i oby caławieś o mnie mówiła jaki to zajeb... nie jestem

wg mnie to kompleks małego :D jak dla mnie german tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla nie to zaden kompleks:)

seryjny dv to pomylka.....

generalnie mozna zamowic w stanach bova do dizla. koszt cos kolo 1000pln, jednak w dizlu to bez sensu. jedynie dla dzwieku.

jesli chodzi o wolnossaki to widzialem na ebay imitacje bov, montowana na dolot jakos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o wolnossaki to widzialem na ebay imitacje bov, montowana na dolot jakos.

 

:wstyd: ja to nawet kiedyś montowałem znajomemu :P i wierzcie mi, nie chcielibyście tego w swoim aucie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde dobra opcja.... :lol

chetnie bym posluchal jak to chodzi... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martin dzieki za linki ale mi chodzio zeby uslyszec dzwiek wolnossaka z dyngsem co montowal Marecek.

 

 

 

 

 

a dzieki BOVa znam/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko to było tak BTW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bigos

wyśle mi ktoś zdjęcie oryginalnego blow offa w 1.8T AEB jeśli ktoś operuje of kors . dzięki serdeczne , ale myślę że jak zmienię program to tam panowie udziela dobrej i fachowej porady na ten temat . ale marzy mi sie on!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyśle mi ktoś zdjęcie oryginalnego blow offa w 1.8T AEB

 

 

 

ze jakie zdjecie? fabryka nie monruje BOVów. tylko DV. i kazdy fachowiec Ci odradzi BOVa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bigos

Posłucham starego wilka.... :ok: wybije sobie z głowy coś jest wadliwe!! pozdrawiam dziękuje za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym linku z zaworem w tdi, to dla mnie porażka - strasznie cichy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigos, mozesz wrzucic sobie BOVa, jedynie tylko do lansu. Jesli chodzi o jazde i przyspieszanie to... na ori DV bedziesz szybciej.... a jak bardzo chcesz BOVa to zmien samochod na taki ktory bez problemu wpolgra z nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bigos, mozesz wrzucic sobie BOVa, jedynie tylko do lansu. Jesli chodzi o jazde i przyspieszanie to... na ori DV bedziesz szybciej.... a jak bardzo chcesz BOVa to zmien samochod na taki ktory bez problemu wpolgra z nim

 

albo zmus kogoś do zmiany sterowania silnikiem i mapy wtrysków / mieszanki na biegu jałowym :), to nie będzie problemów ze spalaniem i reakcją na pedał gazu :Pthe.wolf dlaczego chłopaka gasisz, przecież sam od pół roku jeździłeś bez radia, takie to fajne było :D:hurra::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam. Cały rok jezdzilem :) a terz BOV lezy na połce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności