Skocz do zawartości
Gość Kayrol

Hmmm, Sportowy Blow-off . Co i jak ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kayrol

Witam.

Chciał bym się dowiedzieć od jakiejś kumtej osoby jak zamontować Blow-off'a zamiast orginalnego zaworu upustowego który nie wydaje syku i jest cichy. Z tego co widziałem na mojej turbinie zeby zdemontować zawór wystarczy odkręcić aby 2 śruby, widziałem też specjalne przejściówki na allegro zeby Blow-off'a zamontować zeb problemu. Ale nie wiem czy trzeba to jakoś regulowac ?? I ciągle mnie dręczy pytanie do czego słuzy taki cienki przewód króry wychodzi z czubka standardowego zaroru. Myśle nad takim czymś ( http://www.allegro.pl/item124512865_pop_off_blow_off_zawor_do_turbo_nowy_.html ) Bardzo mi się podoba dzwięk który on robi. Jeślu zamontuje taki zawór to czy będe musiał iśc za ciosem i modyfikować jeszcze inne rzeczy o których nie wiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie mam nadzieje ze chcesz zamontowac BOVa do 1.8T a nie do tego auta co masz w podpisie.

 

generalnie prawda jest taka ze 1.8T nie toleruje w pełni atmosferycznych BOVów. Jedyna opcja to zawór recyrkulacyjny taki jak np w linku ktory podales.

Jednak ja bym sie wystrzegał tego konkretnego produktu. Lepiej kupic cos markowego np HKS albo rodzimego The SUN. Pamietaj ze takze nie bedzie tak glosnego dziwieku jak przy klasycznym BOVie bo tylko max 10% powietrza wywalasz w kosmos.

pozdrawiam

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayrol

Nio dobrze. Wszystko fajnie ale nie odpowiedziałes mi na pytanie. Jeśli wymienie upust to czy będe musiał zmieniać coś jeszcze , i do czego idzie ten przewód od upustu :mur: bo nie moge zrozumieć po co on tam jest :P a i jeszcze jakie zawór polecacie zeby był GŁOŚNY i w cenie do 400zł planuje jeszcze wymienić dolot powietrza i załozyc filtr " stoszzzzkowy " :vw: Prosze o konkrety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayrol

Tak , chce zamontować sportowy upust do b5 1.9TDI coś w tym dziwnego ? jeden koleś na mieście juz ma takie coś, a syczy jak .... mmm m :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Njapierw odpowiem na pytanie do czego jest ten gorny wlot. Jest to sterowanie zaworem poprzez podcisnienie. W momencie zdjecia nogi z gazu podciasnienie luzuje tloczek ktory sie unosi i wypuszcza powietrze.

Co do Twojego samochodu.... BOV jak i DV ma za zadanie chronić (tak w skrócie) przepustnicę przed naporem cisnienia wytworzonego przez sprezarke zaraz po zamknieciu przepustnicy... i teraz sedno sprawy POKAŻ mi u siebie PRZEPUSTNICĘ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2amaru

no ja tez cos takiego chcialem do 1.8T ale powiedzieli mi ze to glupota i ze nie polecaja do tego zakresu mocy!Ten syk piekna sprawa szczegolnie w subaru sti mozna sie spu.... ale coz;/nic na sile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayrol

dlaczego głupota ?? :065: na własne oczy widziałem i słyszałem VW Passata 1.9TDI B5 z sportowym upustowym zaworem. koleszka na jedynce podkręcił pod około 2tys. i było słychac massssssowy SYK jak w fast&furious czy jakos tak :D i tak zamontuje takie coś i tak ... nie ma H**A .... :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2amaru

Popieram rob rob jak sie tylko da!!fejny efekt:)takze popieram:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego głupota ?? :065: na własne oczy widziałem i słyszałem VW Passata 1.9TDI B5 z sportowym upustowym zaworem. koleszka na jedynce podkręcił pod około 2tys. i było słychac massssssowy SYK jak w fast&furious czy jakos tak :D i tak zamontuje takie coś i tak ... nie ma H**A .... :[

wyjmij filtr powietrza i zdemontuj jego obudowe,bedzie prawie jak bov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayrol

dzięki za fachową rade !! " ctv " ... :krzeslem: wiejski ekspert pśa mać .... :fuckyou2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kayrol zanim kogos bedziesz krytykował poczytaj sobie o BOV'ach. Zamontuj sobie glosniki z mp3 i bedziesz mial psssyyyt. Czlowieku skumaj ze potrzebujesz przepustnice do tego zaworu. Stary ogarniasz w ogole jak dziala Twoj silnik? Moze zaraz po F&F bedzie driftowal passatem?

 

 

@ctv-dobrze kojarze ze masters montowal nawet kiedys przepustnice do dizla zeby zawor dzialal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa i jeszcze jedno. jak chcesz w swoim silniku wplynac na bova zeby sie otwierał? siłą woli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak było cos takiego,podobnego do przepustnicy plus turbina k04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayrol

no to z jakiej parafii normalny zawór działa w tdi ? sam sie otwiera ? taka magia ? chyba na takiej zasadzie musi otwierać go podciśnienie ?????? bo i widziałem zawory które otwieraja się mechanicznie (chyba :P ) wszystko da sie zrobić :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś pier@#$%ie w silniku to będziesz miał dopiero syk.....i węża w kieszeni przy okazji jak się wykosztujesz,jak masz za dużo kasy to zmień coś innego w swoim aucie bo do diesla na dłuższą mete się nie nadaje :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayrol

aha ... przekonująco to napisałeś.... :ok: a co polecacie na delikatną poprawe mocy i dynamiki za niewielką cene oprucz chip tuningu który juz jest zrobiony ?? :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intercooler,większe wtryskiwacze i turbo,napewno ten zestaw da 160KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem juz nie pisac w tym topicu ale...

Pawel z czego chcesz te wtryski wziac? Z czego wieksze turbo? Jedyna mysl to z AWX. I pytanie ktory to byl silnik przed chipem, bo nie wiem jak on zniesie 160km...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach są osoby które mają 190KM z tego silnika,np.Darksmile,Maircroft,najlepiej ich zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale oni chyba maja 110tki przerabiane. A nie wiem jakie auto postu ma.

Darksmile mial ponad 215 zelezne od setupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności