Skocz do zawartości
Axello

Czujniki parkowania w czarnej dolnej listwie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy montował ktoś nieoryginalne czujniki np valeo w czarnej listwie pod zderzakiem 3BG sedan?

Miałem tak fabryczny parktronic w a4 kombi (dość nisko) ale tu jest chyba trochę inna krzywizna. Będzie to poprawnie działać czy wiercić w lakierowanej części?

 

26303398.jpg

Edytowane przez Axello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej czujniki możesz zamontować w czarnej listwie nakładki zderzaka, ja mam założone Valeo z przodu i z tyłu właśnie w tej listwie- działa poprawnie.

W czarnej dokładce krzywizna jest skierowana do dołu , będą problemy z ustawieniem, nie wiem czy aby nie za nisko na montaż Valeo?

 

Wymiary montażu czujników .

 

Czujniki tył:

pomiędzy cz. wewnętrznymi -445 mm.

pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym -410 mm.

wysokość -565 mm.

 

Czujniki przód:

pomiędzy cz. wewnętrznymi -770 mm.

pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym-400 mm.

wysokość - 480 mm.

 

Foty poniżej.:)

 

dsc00115nul.th.jpg dsc00117ioo.th.jpg dsc00114z.th.jpg

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, chyba umieszczę w górnej. Do dolnej pewnie musiałbym jakieś pół-podkładki dorabiać, żeby wypoziomować, a to już druciarstwo. Powiedz jeszcze jak sprawują się te przednie? Nie wariują w mieście w korkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z przednimi czujkami podczas jazdy w mieście, układ działa jak należy.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna sprawa jeśli chodzi o te czujniki. Czy montaż czujników w tylnym zderzaku wymaga demontażu zderzaka czy wystarczy zdjąć (jeżeli to możliwe) tą czarną listwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zdejmiesz czarnej dokładki bez demontażu zderzaka.

Zdjęcie całego zderzaka - ok 15 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie zdejmiesz czarnej dokładki bez demontażu zderzaka.

Zdjęcie całego zderzaka - ok 15 min.

 

 

nie przesadzaj jest tam około 10 śrubek łatwo dostępnych mi to zajęło pare minut może 5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy montaż czujników w tylnym zderzaku wymaga demontażu zderzaka czy wystarczy zdjąć (jeżeli to możliwe) tą czarną listwę?

 

Raczej nie zdejmiesz czarnej dokładki bez demontażu zderzaka.

Zdjęcie całego zderzaka - ok 15 min.

 

nie przesadzaj jest tam około 10 śrubek łatwo dostępnych mi to zajęło pare minut może 5 :)

 

można zdjąć czarną listwę bez zdejmowania zderzaka ja tak zrobiłem sama listwa po bokach jest przykręcona na śrubki a z całym zderzakiem jest złączona na zatrzaski. Ściągnołem zwykłą listwę i założyłem ori pod czujniki parkowania wszystko bez zdejmowania zderzaka. Czytałem gdzieś na forum że w 3B czarna listwa nie jest odczepiana od zderzaka tworzy z nim jedną całość tylko w 3BG można ją odczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można zdjąć czarną listwę bez zdejmowania zderzaka ja tak zrobiłem sama listwa po bokach jest przykręcona na śrubki a z całym zderzakiem jest złączona na zatrzaski. Ściągnołem zwykłą listwę i założyłem ori pod czujniki parkowania wszystko bez zdejmowania zderzaka. Czytałem gdzieś na forum że w 3B czarna listwa nie jest odczepiana od zderzaka tworzy z nim jedną całość tylko w 3BG można ją odczepić.

 

No i owszem, jak ktoś lubi czołgać się pod autem i kombinować jak założyć później te metalowe klamry i uchwyty do przewodów od czujników to i jego wola. Zdecydowanie łatwiej jest na zdjętym zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem gdzieś na forum że w 3B czarna listwa nie jest odczepiana od zderzaka tworzy z nim jedną całość tylko w 3BG można ją odczepić.

Witam, zaprzeczam ;) Ja u siebie montowałem ori parktronik w B5 sedan i listwe bez absolunie zadnych problemow mozna zdjąć bo jest na zatrzaskach ;)

 

P.S Od tego jest dział giełda ;)

 

pozdr. Paweł

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem czujniki parkowania. Koszt 60zł z beeperem, nie chciałem z wyświetlaczem bo zalatuje wioską. Zamontowane idealnie się wpasowują i tak samo działają.

 

Jak by ktoś chciał robić w listwie zderzaka to śmiało, wpasowują się idealnie, mimo owalnej listwy, tylko kupcie profilowane http://allegro.pl/czujnik-cofania-parkowania-4-sensory-buzer-fv-i2608460347.html.

Foto jak to wygląda w sedanie FL

 

18273559.jpg

 

34815608.jpg

 

Podczas załączania wstecznego informuje nas buzzer sygnałem że czujniki się uruchamiają, 5 trybów pikania aż do ciągłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem czujniki parkowania. Koszt 60zł z beeperem, nie chciałem z wyświetlaczem bo zalatuje wioską. Zamontowane idealnie się wpasowują i tak samo działają.

 

Właśnie będę przeprowadzał tą samą operację na swoim pasiaku. Dokładnie z tym samym przekonaniem kupiłem zestaw w necie (też bez wyświetlacza, bo nie lubię mrugających odpustowych diodek itp, a tak chyba nawet wychodziły z fabryki). Mam więc do Ciebie pytanie, bo zamierzam zamontować czujniki dokładnie w tym samym miejscu co Ty i zastanawiam się, czy ściągałeś specjalnie listwę (bo zderzak pewnie tak) do wywiercenia otworów? Czy po prostu wpasowałeś się w ori otwory zderzakowe i pogłębiłeś je przez listwę? Szczerze boję się ją spartolić, a jest chromowana i by było troszkę szkoda ;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ściągałem listwe bo szła do malowania i przed malowaniem poznaczyłem sobie miejsca na czujniki i powierciłem wiertełkiem które jest w zestawie. Miejsca otworów to dokładnie te które są już w zderzaku a widzisz je jak ściągniesz tą listwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, że nie na temat. Ale jak można zdobyć taką naklejkę forum :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak by ktoś chciał robić w listwie zderzaka to śmiało, wpasowują się idealnie, mimo owalnej listwy, tylko kupcie profilowane http://allegro.pl/czujnik-cofania-parkowania-4-sensory-buzer-fv-i2608460347.html.

 

Podczas załączania wstecznego informuje nas buzzer sygnałem że czujniki się uruchamiają, 5 trybów pikania aż do ciągłego.

 

Kolego możesz powiedzieć jakie odległości dałeś między czujnikami? Instrukcja mówi o 40cm. Z kolei jak tak sobie pomierzyłem:

- 2 pierwsze czujniki po 20cm w lewo i w prawo od środka (np. zamka bagażnika) i potem kolejne po 40cm w lewo i prawo to ostatnie (te narożne) wychodziłyby tak jakby bardziej bliżej środka niż rogu auta jak u Ciebie na zdjęciach. Co prawda mój passek jest przed liftem ale w sumie na szerokość po lifcie raczej nic się nie pozmieniało.

 

----

doczytałem - po lifcie są już otwory. Jesteś w stanie powiedzieć jakie są odległości?

Edytowane przez pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek zobacz jak ja mam zrób podobnie nie patrz na instrukcje jak dasz pare centów więcej czy mniej nie wpłynie to na działanie

 

37941082.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek zobacz jak ja mam zrób podobnie nie patrz na instrukcje jak dasz pare centów więcej czy mniej nie wpłynie to na działanie

o, dzięki :) chyba mi się w takim razie musiało wydawać, że są za blisko środka bo wychodzi, że były +/- 2cm tak jak u Ciebie. Bałem się właśnie, że czujki będą wariować jak się ustawi w innej odległości niż zalecana (przy moich 30-40cm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montował ktos czujniki z firmy jn?

Czujniki parkowania Stig 318, warte jest cos takie cudo :)

http://allegro.pl/czujniki-parkowania-8-sens-sam-dzwiek-super-cena-i2806693384.html

 

tutaj bedzie dłuzej

http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=516&id=100#dol

Edytowane przez SID69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając np taki instruktażowy filmik

chciałbym zapytać, czy montując czujniki w b5 da się przewody przeciągnąć na podobnej zasadzie, czy jest to tylko możliwe w gumie znajdującej się z lewej strony. Oraz czy wiercąc bezpośrednio w czarnej listwie na zderzaku nie muszę spodziewać się niespodzianek w postaci odstawania/odczepiania się jej. Tak jak jest zamontowane w poście #17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności