Skocz do zawartości
ernest_1978

Wymiana drążka kierowniczego

Rekomendowane odpowiedzi

w instrukcji WKŁ do paska piszą że ten drążek wymienia sie na zdemontowanej przekładni kierowniczej

czy da się to zrobić na samochodzie co fakt to dostęp jest marny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z prawym, ale lewy mi wymieniali bez wyciągania maglownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img43.imageshack.us/img43/4430/beztytuuuts.jpg

według etki wymiana na aucie jest niemozliwa j/w przedstawia rys.

szybciej bedzie wymontowac z auta przekładnie

nie mówie ze jest to nie mozliwe ale srasznei trudne bedzie wymienic to na aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w instrukcji WKŁ do paska piszą że ten drążek wymienia sie na zdemontowanej przekładni kierowniczej

czy da się to zrobić na samochodzie co fakt to dostęp jest marny

Zrobić się da, choć temat nie należy do łatwych. A do zdemontowania przekładni trzeba odkręcać sanki pod silnikiem (o ile dobrze pamiętam) Jak nie to kolega ormowiec pewnie mnie poprawi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w B3 wymieniłem oba drążki bez wyjmowania maglownicy, było ciężko ale dałem radę, ogólnie to mało miejsca i trzeba mieć zwinne rączki i dobre klucze. Najgorsze to było założenie osłon, tak żeby było OK a nie na odwal się. No i oczywiście dobrze potem zrobić geometrię bo nawet jak ustawiłem co do mm to i tak mi ściachało opony po 60 km. Jak jesteś uparty to dasz rade jeśli jest tak samo jak w B3.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim pasku zrobiłem to w godzinę.już piszę..podnosisz samochód na lewarku(strona którą zamierzasz wymienić) demontujesz wachacz (4 śruby) skrecasz kierownicę na maxa w taką stronę,aby drążek wyszedł do końca.powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddzieki używałem ale nic ciekawego nie było może dlatego ze pomiędzy drążek i kierowniczy wstawiłem spację bo po wstwawieniu + faktycznie wyszło szydło z worka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wymienić drążki bez demontażu czegokolwiek oprócz drążków i osłon. Wystarczy mieć dobry płaski klucz 30, kierownicą ustawić tak zeby klucz dało się włożyć między wahacz a sanki i do dzieła. W książce radzą wyjąć przekładnię z uwagi na to, że po latach te drążki są mocno dokręcone, i można skrzywić lub złamać listwę. Moje były bardzo mocno dokręcone, na tyle że samemu nie dałem rady (nie mam kanału ani podnośnika) i pojechałem z tym do mechaniora. Ale mimo to nic się nie zjebsuło :)

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam więsze zaufanie do Forum niż do książek , zwłaszcza WKŁ . Najczęstszą radą w książkach jest " Jesteś chłopie na to za głupi jedź do serwisu " Przede mną też wymiana drążka z którą sobie poradzę , natomiast mam pytanie - w sklepie z częściami z którego zawsze korzystam powiedzieli mi że są dwa typy przekładni ze wspomaganiem i żeby kupić gumy muszę podać typ . Oczywiście mogę wziąść drążek i gumę i znaleźć na miejscu , tylko że to strata czasu . Czy ktoś wie gdzie jest oznaczony typ przekładni i po czym je w razie czego rozróżnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy a jak wyglada sprawa wymiany koncowki drazka. Szykuje mi sie wymiana i zastanawiam sie czy podolam sam to zrobic. Jezeli bylo juzna forum to podrzuccie linka bo jakos szukajka nic nie znalazla....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności