Skocz do zawartości
sYlAr

Wymiana palników ORG. XENON B5 FL - jak??

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie, więc podepnę się tutaj. Chciałbym zamontować oryginalne lampy ksenon do passata fl.

Moje pytanie jest takie, co potrzebuję? Wybieram się na szrot i może się ktoś orientuje co potrzebuję do tego zestawu i gdzie to szukać (kable, przetwornice itp.). Czy moja instalacja będzie pasowała plug&play.

 

Cześć potrzebujesz lamp najlepiej już z ori przetwornicami zamontowanymi pod spodem lampy-taki zestaw nieco taniej będzie kosztował niż jakbyś miał kupować lampy i przetwornice osobno. O żarnikach i tych sprawach nie będę wspominał bo to oczywista oczywistość. Instalacja pasuje p&p -nie kup tylko lamp od anglika. Poszukaj trochę a wszystko jest na forum pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A czy spryskiwacze fabryczne potrzebują wymiany zderzaka czy się to jakiś obejść? I czy instalacje do spryskiwaczy i poziomowanie też muszę wypruć z dawcy? Jeśli tak to gdzie tego szukać, jeśli ktoś wie dziękuje za odpowiedź.

Szukałem takich informacji na forum ale znalazłem tylko zmiana lamp na xenon w b6.

Edytowane przez Black Pearl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj o poziomowaniu:

http://forum.vw-passat.pl/threads/75337-samopoziomowanie-poziomowanie-xenonow-passat-3bg?highlight=poziomowania

Tutaj o spryskiwaczach:

http://forum.vw-passat.pl/threads/87463-Podlaczenia-spryskiwaczy-reflektorow?highlight=spryskiwaczy

 

Z Instalacją do lamp nie jest tak P&P bo świecić będą ale stracisz możliwość ich regulowania.

Jeżeli już chcesz to porządnie robić to pozyskaj obie wiązki idące pod błotnikiem do lamp z dawcy który ma xenony. Do tego musisz wyszarpać czujniki poziomowania tył, przód oraz sterownik poziomowania z kawałkiem instalacji z tylniego lewego boczka w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, mam pytanko bo nie znalazlem nic podobnego. A mianowicie rozchodzi sie o to ze zabieram sie do regeneracji moich reflektorow ksenonowych i znalazlem dwa rozne sposoby odnosnie nadawania im nowego polysku. Jedni poleruja wiertarkami z jakimis pastami polerskimi a inni na zmatowiona powierzchnie narzucaja jakis lakier UV ochrony itp.

Ktory sposob myslicie bedzie lepszy dla przykladu podaje link z tym lakierem ktory mialem na mysli(szorki ze po niemiecku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na filmie widać, że robił najpierw polerkę papierem wodnym, pewnie bardzo drobnym. Ja osobiście robiłem od razu pastą polerską i niczym już nie pryskałem. Jeżdżę już rok i na razie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze polerowal papierem ale mi nie chodzilo oto tylko o efekt koncowy czy psiknac sprejem czy tak jak ty zrobiles ze pasta i dawaj ale skoro juz tak rok smigasz i nic to widocznie nienaruszyles powloki ochronnej i nie musiales na nowo utwardzac pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier 600, 1000, 2000 , 2500 i na to bezbarwny. Potem jak będą zacieki bo np. spray bo po bezbarwnym papier 1500 i polerka. Samo polerowanie plastiku przynosi efekt ale z biegiem czasu i tak zmatowieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Mam pytanie , chce założyć lampy bixenonowe w miejsce pojedynczego xenona . Trzeba coś jeszcze dokładać , przerabiać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka

Mam pytanie , chce założyć lampy bixenonowe w miejsce pojedynczego xenona . Trzeba coś jeszcze dokładać , przerabiać ??

 

w FLu fabrycznie nie było xenonu , była tylko zwykła soczewka i bixenon. NIe trzeba nic przerabiać, jeżeli chcesz aby tylko świeciły ;) Ja u siebie zmieniłem na bixenon jeździłem tak 1,5 roku. Jedyny minus że nie działa regulacja lamp z kabiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w FLu fabrycznie nie było xenonu , była tylko zwykła soczewka i bixenon. NIe trzeba nic przerabiać, jeżeli chcesz aby tylko świeciły ;) Ja u siebie zmieniłem na bixenon jeździłem tak 1,5 roku. Jedyny minus że nie działa regulacja lamp z kabiny.

 

Jak nie było fabrycznie xenonu ?? nie rozumiem ??

U mnie jest xenon , jest samopoziom w aucie z przodu i z tyłu , mam też spryski w zderzaku . W kodach wyposażenia pisze że mam też xenona .

Więc jak jest mogę wsadzać lampy bixenon i nic nie przerabiać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przestał mi nagle świecić prawy palnik. Rozumiem, że się już skończył. Chciałem przy okazji wymiany palników zmienić odbłyśniki, piszecie że da radę je wymienić bo lampa nie jest klejona. Czy tak jest na pewno? Mój passat jest z 2004 roku. Jeśli da rade wymienić to kupię regenerowane, jeśli nie da razy wymienić to kupię i wymienię tylko palniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo lampa nie jest klejona

jest klejona i to takim klejem, że będzie ciężko to rozkleić i później złożyć żeby nie było widać ale to nie problem bo cała soczewka z odbłyśnikiem wychodzi tyłem. Mowa oczywiście o lampie bixenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o ori jakie mam. Ile czasu orientacyjnie zajmuje wymiana palników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdemontować zderzak i lampę, odkręcić dekiel i wymienić palnik. W ciepłym garażu godzina i po sprawie. Ale jak to masz na stole to od razu czyszczenie lampy od środka (klosza) i soczewki polecam. Ewentualnie ocenić stan odbłyśnika i jak co to do regeneracji.

Zaznacz sobie na ścianie jak Ci lampa świeci bo lampy pewnie nie włożysz tak samo i będzie trzeba regulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wyczyścić lampy i soczewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem nie pylącym ręcznikiem papierowym. Czyszcząc lampę od środka uważaj zeby sovie tego srebrnego z obudowy lampy nie zetrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bezpieczniej byłoby tylko porządnie wypłukać wodą deminarelizowaną , bo tą powłokę bardzo łatwo uszkodzić, u siebie przetarłem delikatnie szmatką z mikrofibry i zostało mi trochę odblysnika na szmatce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o odbłyśniku tylko o wnętrzu calej lampy. Jeśli z odbłyśnika schodzi chrom to osobiście od razu bym poszedł w regeneracje. Szkoda to dwa razy rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj do elektryka i ch...... okazało się, że nie mam xenonów w moim Passacie z 2004 tylko za soczewką żarówkę H7. Czyli, że montowane były lampy takie i takie w tym roczniku, a czytałem gdzieś że we wszystkich B5 FL montowane były lampy z xenonami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojechałem dzisiaj do elektryka i ch...... okazało się, że nie mam xenonów w moim Passacie z 2004 tylko za soczewką żarówkę H7. Czyli, że montowane były lampy takie i takie w tym roczniku, a czytałem gdzieś że we wszystkich B5 FL montowane były lampy z xenonami?

 

Kto Cię tak bezczelnie okłamał ?:D A spryski masz ? a poziomowanie ? :) toż to widać od razu czy światło ksenon czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności