Skocz do zawartości
spidi

Wyjazd do/z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ktoś z was jedzie do polski na święta ? ja wyruszam: tunel Folkestone to Calais 21.12.2013 16:50, powrót tunel: Calais to Folkestone 05.01.2014 6:20 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ktoś z was jedzie do polski na święta ?

 

Ja trochę wcześniej bo 17 grudnia o 22, z Dover do Dunkierki a powrót jeszcze nie za bardzo wiemy kiedy ale w okolicach 11 stycznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ktoś z was jedzie do polski na święta ? ja wyruszam: tunel Folkestone to Calais 21.12.2013 16:50, powrót tunel: Calais to Folkestone 05.01.2014 6:20 :)

 

Jedzie, godzinę po Tobie. Mamy na 17:50 ;-) Ale kto wie, może uda się być wcześniej. I MeCeNaS ze mną jedzie. Także sporo forumowej braci ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedzie, godzinę po Tobie. Mamy na 17:50 ;-) Ale kto wie, może uda się być wcześniej. I MeCeNaS ze mną jedzie. Także sporo forumowej braci ;-)

to moze mnie dogonisz :) ja jade na berlin

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunel

19.12 16.20

06.01 11.20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tunel

19.12 16.20

06.01 11.20

no to robimy spota w pl ;), mamy podobne daty 20.12 17.50 05.01 20.00 tunel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i git miałem do Ciebie dzwonić czy się widzimy w pl

zadzwonię przed wyjazdem to się zgadamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktos na wielkanoc wybiera sie do PL ? ja jade 17.04 22:00 prom i powrot 27.04 6:00 prom i calkiem ciekawa cena po rabacie 20% 59,20 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena. Jaki kod? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra cena. Jaki kod?

a taki :) E14EBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5YB3T9S49H

Na 20% zniżki na P&O ważne do 6/04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Planuję w sierpniu wyjazd autem do Polski. Jako, że będzie to mój pierwszy raz autem, chciałbym zapytać Was o jakieś wskazówki/porady. Znajomy coś mi wspominał o konieczności posiadania alkomatu we francji, prawda to? Będę jechał ze szkocji => woj. lubelskie. Do dover będę miał około 9 godzin jazdy dlatego rozważam opcję przejechania promem, żeby chwilkę odpocząć. Sprawdzałem ceny to wychodzi mi Ł130 w dwie strony. Uczciwa cena czy czekać na jakieś promocję? Aha, będę podróżował z psem:) A może jednak eurotunel (cena Ł150 w dwie strony) ? Co polecacie? Czegoś unikać po drodze? Gdzie najlepiej tankować? Słyszałem coś o super jakości niemieckich paliw, prawda to czy mit? Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie sprawdzałem bilety na prom to przeprawa w niedzielę o 7.30 rano 10.08 więc w UK jechałbym nocą. Co do nawigacjii to mam najnowszą automapę, więc chyba HD traffic posiada, jeszcze nie miałem okazji jej przetestować. W polsce myślę właśnie nad A4 a muszę się dostać w okolice Chełma (25km od granicy z UA) więc cała Polska przede mną:dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja latam A2 do Żyrardowa, potem 50 do Grojca i S7 na Radom. I to chyba najlepsze rozwiązanie w nasze okolice. Ew A2 aż do Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstępnie sprawdzałem bilety na prom to przeprawa w niedzielę o 7.30 rano 10.08 więc w UK jechałbym nocą. Co do nawigacjii to mam najnowszą automapę, więc chyba HD traffic posiada, jeszcze nie miałem okazji jej przetestować. W polsce myślę właśnie nad A4 a muszę się dostać w okolice Chełma (25km od granicy z UA) więc cała Polska przede mną:dodupy

 

Przeczytaj dokładnie wszystkie posty zwłaszcza te z poprzednich wakacji dotyczące opłat za autostrady w PL i n/t paliwa , jeżeli masz mapy z 2012 roku lub wyższe to spokojnie dojedziesz do celu (wszystkie drogi uwzględnione) , navi poda Ci czas przejazdu ,wystarczy dodać trochę na zapas i będzie ok . Włącz ją i przetestuj , przejedź się po okolicy żeby nie było zonga . Papierowa mapa zawsze leży w schowku na wszelki wypadek.

My ruszamy do PL 7 sierpnia na około 2 tyg , tradycyjnie przez UK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza automapa to nieznaczy że masz Hd traffic bo za informacje o korkach to się płaci roczny abonament ;)

Na m25 tak jak koledzy wspomnieli przestrzegaj przepisów czyli prędkość i trzymaj się skrajnego pasa ostatnio na m25 za to łapią szczególnie w nocy bo ludzie jeżdżą tylko trzecim i czwartym a za to można wyłapać stówkę i 3 punkty.

Okolice Londynu w nocy przejedziesz na spokojnie bez korków .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Prom czy tunel jak kto woli tunelem się przeprawisz w godzinę promem 2+

Poczytaj też wszystko dokładnie odnośnie psa ostatnio znajomemu we Francji się przyczepili i weterynarz z polski musiał faxować jakieś papiery a że był to wieczór to musiał czekać do rana :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj też wszystko dokładnie odnośnie psa ostatnio znajomemu we Francji się przyczepili i weterynarz z polski musiał faxować jakieś papiery a że był to wieczór to musiał czekać do rana
Z psem raczej nie powinno być problemu bo przyjechał do mnie z Polski więc w drugą strone też powinno być ok. A co z tym alkomatem we francji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie z tym spokój przez francje będziesz jechał 30 minut szansa że Cię zatrzymają do kontroli to pewnie 0.001 % a za brak alkomatu jest mandat 15 euro.

W razie jak byś chciał kupić alkomat to musi być to tester jednorazowy i musisz mieć co najmniej dwa .

Francuskie żandarmy lubią się czepiać ale tak jak pisałem mała szansa jest żeby Cię skontrolowali.

Mi dzisiaj na tunelu żabojady przetrzepali całego vana łącznie z moimi prywatnymi rzeczami nic nie znaleźli i nie mam pojęcia czego szukali była niedziela mały ruch i się nudzili ale o alkomaty nawet nie pytali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.dfdsseaways.co.uk

kod na 20% zniżki z UK do Francji : ENFF20S

 

kolego skad masz dostep do kodow bo nie ukrywam ze jestem zainteresowany a powyzszy kod juz nie dziala

Edytowane przez Dzolero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności