Skocz do zawartości
spidi

Wyjazd do/z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak teraz wygląda przejazd przez Dartford? Słyszałem, że już bramki zlikwidowali?

Zlikwidowali, ale nadal jest płatny. Musisz opłacić przejazd on-line. Masz czas do północy dnia następnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaplacisz to przysla ci list (po ok 2 miesiacach) zebys zapłacił oplate 2 lub 2.50gbp lub jak tego nie zrobisz to wzrasta do 70gbp i to jest PENALTY charge notice czyli mandat a nie taki jak z prywatnych parkingów. Mozna przez telefon zapłacić, online przypuszczam ze tez musiałbym sprawdzić papier ktory dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operation stack zakończona m20 przejezdna ciekawe na jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy możecie powiedzieć jak wygląda droga na folkestone (eurotunel) bo w środę jadę pierwszy raz jadę a podobno są tam mega korki i trzeba gdzieś jechać obiazdami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie czysto.

 

Dzięki Adam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M20 przejezdna na tunelu korków na osobówkach nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony Francji był problem bo protestujący związkowcy ustawili i podpalili opony na Twitterze @LeShuttle piszą ze wyjazd i przyjazd byl tylko w/z stronę Boulogne

 

The Maritime Nord Union has blocked access to our French Terminal, expect heavy congestion and long delays on the A16. ^ST ale teraz wyglada ze ok

 

We do our best with info to hand, Nick - now A16 is open & traffic moving freely it's easier to give advice than before. ^LE

 

W ogole ceny teraz powariowaly tunel bywa tanszy niz prom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytajcie ku przestrodze (znalezione w sieci )

 

FRENCH POLICE AT CALAIS, ROBBING THE ENGLISH.

 

Good morning folks, "a warning direct from me to you"

 

You have all seen the shambles of Calais and the lack of guts shown by the French Police towards violent illegal immigrants?

 

I have recently driven over to Spain, via France and on my way back to Calais to board the train through the channel tunnel, I learnt something that sickened me and will sicken you.

 

As you approach the Le Manche Tunnel that takes you to the area for boarding the train, albeit from Bordeaux, Lyon, Millau etc, the French Police have set up traps for the English, to deprive them of their money before they can board the train with their car.

 

The police come roaring up alongside you on motorbikes and wave you to follow them off the main road to a holding area half a mile away. I was one of their victims!!!

as I pulled up, a flash copper came over and demanded €90s

I asked what for and he said "speeding" which I wasn't doing.

They had maybe twelve English cars in the holding area and we're making the same demand of all the drivers.

 

To cut it short, I got in a heated row with the flash copper, but had to pay, as did all the other objecting drivers.

The police had no proof of law breaking, but it was a case of pay up or miss our train at La Manche.

The "policeman" I was arguing with, in a moment of anger, admitted that it was a scam and defied me to prove it.

This is what he said;

" ah, you English, you think your so clever, driving through France on the way to your holidays. You don't want to help at Calais by taking our illegals, so we take your money. We wait here every weekend and catch you before you board the trains or ferries. You are not as smart as you think English"

 

At that point, being a truebrit, I nearly hit him, but my wife screamed and stopped me. He was sneering at me and the rest of the indignant drivers, laughing with the other police at our rage.

 

There were about ten police vehicles and continual streams of motorbikes pulling up with their latest victims, scumbags all.

 

Please be careful, if you are driving home and have British plates, be vigilant. They are taking fortunes from our people and have no interest whatsoever in stopping illegals getting to England.

They are treacherous cowards that cry for help, whilst robbing innocent families making their way home.

 

France are traitors to the EU and should be severely punished.

The Government KNOW what is going on, but are robbing us to fill their coffers. Be careful please!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W których krajach po drodze do Polski jest zabronione używanie

A) wideorejestratorow w samochodzie,

B) ostrzegania o fotoradarach?

 

Francja

Belgia

Holandia

Niemcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ostrzeganie o fotoradarze nie można uzywac Francja i chyba Belgia za 4 h wyjeżdżam wiec fajnie by było się dowiedzieć gdzie jeszcze nie można używać tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nawigacja wyświetla info jak wjeżdżam do danego kraju o zakazie używania antyradarow i wideo rejestratorów. Sądzę, że pewnie większość navi ma taką opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi nawigacja wyświetla info jak wjeżdżam do danego kraju o zakazie używania antyradarow i wideo rejestratorów. Sądzę, że pewnie większość navi ma taką opcję.

 

Hmm... nie słyszałem o czymś takim ale może i masz rację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M20 zamknieta operation stack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M20 zamknieta operation stack

 

Znowu... Pewnie sytuacja będzie powtarzać się cyklicznie. Chwila spokoju, i znowu strajk. Tak w ogóle to o co walczą ci związkowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokladnego powodu, wiec mogę się minąć z prawdą, ale Strajki związane sa z tym ze myferrieslink ktory byl wcześniej seafrance lub cos takiego albo cos podobnego został kupiony przez eurotunel i tu jakies sprawy antymonopolowe weszly w gre bo jako właściciel eurotunelu i promow mialby za duzy udzial w rynku i jest zmuszony do sprzedaży a kupcem jest ...dfds . A pracownicy obawiaja sie nowego właściciela i zwolnień.

 

http://www.motorwaycameras.co.uk/viewcamera/?motorway=m20&motorwayid=47&cameraid=990 tu widac kolejke na zjeździ

http://www.motorwaycameras.co.uk/viewcamera/?motorway=m20&motorwayid=47&cameraid=991

Tu chyba ta kolejka z innej kamery.

Nie wiem czy wyłączyli kamery czy ich nie ma na wschód akurat miedzy j8 a j10 bo na wykazie ich nie ma i nie da sie obejrzec tych zjazdów.

http://www.motorwaycameras.co.uk/viewcamera/?motorway=m20&motorwayid=46&cameraid=982 a tu zjazd do eurotunelu ladny konwój.

http://www.motorwaycameras.co.uk/viewcamera/?motorway=m20&motorwayid=47&cameraid=986 Inne ujecie

Edytowane przez sm1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.fakt.pl/wydarzenia/gdzie-nie-mozna-uzywac-kamerek-w-autach-kary-za-kamerke-w-autach,galeria,528141.html

 

We Francji w ori navigacji nie masz możliwości korzystania z ostrzegania przed fotoradarami ;)

 

Ten link z faktu to faktu wart. Poza austria i Bawaria nic nie piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów operacja stack :eek:

JzhxoxD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wiec Udało się dojechać do Polski to był mój pierwszy raz i prawdopodobnie ostatni... na sam prom czekałem 3 h za długo bo niby mieli opóźnienia... zamiast być o 1 rano we Francji to byłem o 4 gdy dojechałem do niemiec zastała mnie miła niespodzianka 2 h korek na autostradzie... żeby nadrobić stracony czas jechałem 16 h bez przerwy i gdy już myślałem że jest pięknie wjechałem do Polski a tam na A4 wypadek... I kolejna godzina stania na środku autostrady... ogólnie miałem 2132 km auto jechało 22 h a cała podróż 28 h... a najlepsze jest to ze za stanie na środku A4 musiałem zapłacić haha

Adam niestety wszystkie autostrady w Naszym kierunku są płatne... wiec musiałem coś przekręcić z tym ze są darmowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności