Skocz do zawartości
Carlito

Pompowanie foteli Sportline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, czy w fotelu znajdują się 2 silniczki i 2 zębatki oddzielnie dla góra-dół i przód-tył? Czy odpowiada za to jedna zębatka?

 

U mnie jest jeden silnik góra-dół i jeden przód tył. Każdy ma oddzielne zębatki i linkę. Wiem że później coś zmieniali bo te linki się owijały w zębatki i plastikowy mechanizm się mielił. Silniczki generalnie są wytrzymałe problemy są z tymi mechanizmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. No właśnie u mnie padły w takim razie 2 zębatki. Pytanie do kolegów którzy robili "zamiennik" u tokarza - jaka była orientacyjna cena? Zastanawiam się czy lepiej zrobić to u tokarza czy kupic fotel z anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki. No właśnie u mnie padły w takim razie 2 zębatki. Pytanie do kolegów którzy robili "zamiennik" u tokarza - jaka była orientacyjna cena? Zastanawiam się czy lepiej zrobić to u tokarza czy kupic fotel z anglika.

 

Ja kupiłem tylko używany silnik z zębatką na alledrogo, tylko musiałem podmienić linki bo zmieniły się od jakiego rocznika. Musisz rozebrać i zobaczyć bo może tylko linka spadła z zaczepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety słychać było trzask w momencie gdy się psuło więc obstawiam pęknięcie. Ale dzięki za sugestię;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i mnie dopadła nieszczęsna awaria zastanawiam się czy ten mechanizm podejdzie z fotela comfortline ja mam higline , i czy z angola da rade przełożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś może podpowiedzieć który bezpiecznik i gdzie on się znajduje jest odpowiedzialny za elektryczne sterowanie ustawieniem jego? jest to wersja bez pamieci tylko regulacja w postaci gora/dol/przod/tyl oraz ustawienie kata ust. fotela. Nie dziala on u mnie od poczatku zakupu calkowicie -nie reaguje na jakikolwiek przycisk. I do ktorych pinow w razie czego podlaczyc + i - by sprawdzic sam fotel? dodam że w fotelu jest rowniez opcja grzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ful elektryczne fotele i kierowcy mi czasem przestaje działać ,nie przesuwa się nie działa pompowania .Po jakimś czasie czasem dłuższym czasem krótkim wraca do normy .Zrobiłem skan i jest błąd 00447 .Na forum golfa 6 niby piszą, że ABS ,asr ale u mnie to na bank nie jest to .Na forum vw/audi uk niby ,ze to start/stop i to może być to bo ostatnio 2 razy nie działała mi ta funkcja ale fotel cały czas szwankuje.

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś powie mi gdzie kupie moduł i przełącznik od elektrycznego ustawienia oparcia fotela? Nie mogę nigdzie znaleźć, mam fotel mocno rozłożony i nie mogę go złożyc (oparcie rozkłada się bez problemu ale nie ma żadnej reakcji podczas składania) czy przyczyną może być coś innego niż moduł lub sam przełącznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .mam fotele sportowe elektryka tylko pochył + pompowanie ,góra dół podnoszone ręcznie i coś sie zablokowało podniesie do góry bez problemu lecz w dół już tylko kawałek potem sie blokuje !!

czyżby sie ten bębenek odmówił posłuszeństwa?

celinderek.jpg

jak zdemontowałem to w górę pompować można było bez końca a w druga stronę już nie

Jest sens kupować używkę czy pytac w serwisie o nową część i to chyba nr 8K0881053

ewentualnie niech mi ktoś potwierdzi że to jest strona kierowcy europa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nic nie wymontowywałem a tapicerkę ściągamy tak. Po rozpięciu tapicerki u dołu odczepiamy zaczepy 1 i 2 zaznaczone na zdjęciach. Zaczepy 2 to wszyte w tapicerkę plastikowe rurki o przekroju " c "zaciśnięte na metalowym pręcie. Po zlokalizowaniu rurki należy ją zdjąć, pociągając do siebie. Następnie ile się da podciągamy tapicerkę do góry i jedna osoba musi (wkładając rękę do wewnątrz od tyłu oparcia) znaleźć i wcisnąć śrubokrętem, zatrzaski 5 i 6 gniazd mocowania zagłówka. Druga osoba ma wyciągać gniazda do góry. Sama tapicerka schodzi dość ciasno i uważaj na poduszkę powietrzną.

 

Witam wszystkich na forum.

Czy mógłby ktoś opisać jak rozpiąć tapicerkę fotela od dołu? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj jest taka fajna instrukcja z foteczkami. Zresztą, jak zajrzysz pod spód fotela to poradzisz sobie. Nie jest to trudne, tylko bardzo pracochłonne. Mi przełożenie tapicerki z jednego fotela na drugi zajęło z 5h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również poniewiera mechanizm pompowania odcinka lędźwiowego. Słychać jak silniczki pracują, ale nic się nie dzieje w żadnym kierunku. Wcześniej, zanim doszło do całkowitej awarii, zdarzało się, że coś tam przeskakiwało. Pytanie mam takie - czy zakup fotela z anglika jest rozwiązaniem - tzn czy da się te silniczki i linki przełożyć plug&play, a pytanie drugie: czy ktoś w Lublinie lub w okolicach jest w stanie mi to naprawić/przerobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie również poniewiera mechanizm pompowania odcinka lędźwiowego. Słychać jak silniczki pracują, ale nic się nie dzieje w żadnym kierunku. Wcześniej, zanim doszło do całkowitej awarii, zdarzało się, że coś tam przeskakiwało. Pytanie mam takie - czy zakup fotela z anglika jest rozwiązaniem - tzn czy da się te silniczki i linki przełożyć plug&play, a pytanie drugie: czy ktoś w Lublinie lub w okolicach jest w stanie mi to naprawić/przerobić?

 

Ja kupiłem używany silniczek z linką na allegro. Tylko uwaga od któregoś rocznika zmienili trochę konstrukcję, silniczek niby ten sam ale linki inne, trzeba było trochę przerobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem silniczek i linki, takie jak w tej aukcji: http://allegro.pl/silniczek-mechanizm-fotel-przod-lewy-passat-b6-eu-i6341862573.html

Ciekawe czy mechanizm z 2009r. będzie pasować do B6 z 2007. Zaryzykowałem.

Teraz pytanie czy dam radę to wymienić w warunkach garażowych sam czy może jednak w woj. lubelskim znacie kogoś kto by mi to ogarnął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kupiłem silniczek i linki, takie jak w tej aukcji: http://allegro.pl/silniczek-mechanizm-fotel-przod-lewy-passat-b6-eu-i6341862573.html

Ciekawe czy mechanizm z 2009r. będzie pasować do B6 z 2007. Zaryzykowałem.

Teraz pytanie czy dam radę to wymienić w warunkach garażowych sam czy może jednak w woj. lubelskim znacie kogoś kto by mi to ogarnął?

 

Ja dałem radę w garażu :), silnik siedzi na nitach, musisz mieć nitownicę i wiertarkę. Na zdjęciach jest raczej nowy typ, w starym o ile pamiętam są dwie linki i beczułka na końcu zamiast haczyka, co nic nie przeszkadza, w razie czegoś można roznitować obudowę i podmienić linki.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności