Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ale z tego co rozumiem podpiołes transmiter do radia za pomocą 2x chinch - jack tak? bo ja w radiu nie mam wyjscia na chinch chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no warunek jest taki że musisz mieć wejście AUX do radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co musze się jakoś wpiąc w głowice tak? lewy prawy kanał, ale z tego co doczytałęm to musze to zrobić przed jakims układem aby niebyło zniekształceń itd. chciałbym to zrobić ale troche niemam w chwili obecnej wyobrażenia jak to zrobić nawet po przeczytaniu wątku;p

o takie mam radyjko

http://allegro.pl/radio-kenwood-krc-...547709096.html

 

 

1. szukasz w sieci instrukcji serwisowej do radia KRC-477 (377)

2. odszukujesz uklad IC5

3. wyjscie audio z MP3 wpinasz do pin4 kanal prawy i pin17 kanal lewy (uklad IC5) lub pin3 kanal prawy i pin4 kanal lewy ukladu IC2 (serwisowka z linku str 13)

 

(to musisz wybrac doswiadczalnie ale ogolnie jest to juz tor audio magnetofonu za przedwzmacniaczem glowicy)

 

4. pozostaje jeszcze zalaczenie ukladu kasety tak aby radio myslalo ze odtwarza kasete - ale to juz doswiadczalnie ...

 

 

 

dd0_0bb kupujesz transmiter, np. taki: http://allegro.pl/transmiter-fm-mp3-...6.html#gallery

Podłączasz go pod zapalniczkę, ustawiasz na nim i na radiu taką samą częstotliwość, wkładasz do transmitera np. pen driva i gra

 

nie pisz mi takich herezji w tym watku

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navik a majac na myśli wyjscie audio z MP3 chodzi Ci o to wyjscie z tego transmitera czy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
navik a majac na myśli wyjscie audio z MP3 chodzi Ci o to wyjscie z tego transmitera czy...?

 

dokladnie tak, ale unikam nazwy ''transmiter'' bo wykozystujemy z niego tylko odtwarzacz MP3 (czesc transmitera najlepiej odlaczyc). A zaraz znajdzie sie kilka osob ktore zaczna mowic ze ''transmiter'' to wielkie g....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli, rozpieprzam ten transmiter, szukam wyjscia z lewym i prawym kanałem, wlutowuje sie w radio w podane wyzej piny podłączam zasilanie transmitera gdzies tam koło radia, a jak bedzie ze sterowaniem z poziomu radia? duzo jest z tym zabawy aby to uruchomić? i jeszcze pytanko rozszerzenie djvu jakim programem najelpiej otworzyc czy przekonwertowac sobie je na pdf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowania z radia nie bedziesz miał. jeśli chcesz to będziesz musiał jakoś podłączyć osobne przyciski z przyciskami transmitera.

ja go rozłożyłem bo przedłużałem czujkę IR i wypuszczałem na zewnątrz, a potem go złożyłem i wpakowałem w konsole do środka. steruje z pilota i jest git:D wada tylko że nie ma przewijania piosenki i wyświetlania tytułów, ale za 20zł mam usb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze pytanko rozszerzenie djvu jakim programem najelpiej otworzyc czy przekonwertowac sobie je na pdf?

 

poszukaj w sieci djvu reder jest darmowy

 

_chris_ juz odpowiedzial na wiekszosc Twoich pytan, ja w radioodbiorniku Beta wymontowywalem mechanizm kasety i tam montowalem plytke playerka

 

 

ale za 20zł mam usb

 

i taki dokladnie byl cel projektu :)

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w radiu to ja mam w srodku duzo miejsca wiec bezproblemu tam wcisne tą płytke, a z tym transmiterem jak to jest zapamietuje on ostatnio grany utwór? jakie tam ma jeszcze funkcje co do mp3 itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten co ja mam zapamiętuje, podobno są takie które nie zapamiętują. generalnie to masz piosenka nastepna, poprzednia folder up folder down glosnosc equalizer pause chyba i tyle chyba:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa czyli mozna np miec muzyke w folderach posegregowaną?;p gniazdo jack w transmiterze to jest wejscie czy wyjscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak można mieć w folderach. w jacku wejscie = wyjscie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jak jest wyjscie to zajebiscie, wlutuje sie tak jak navik napisał wyzej i raczej powinno byc bez straty jakości tylko musze rozkminic jak zrobic zeby radio myslało ze odtwarza kasete:)

 

_chris_ jaki Ty masz ten transmiter?

 

znalazłem IC5 http://www.fotoszok.pl/show.php/422085_ic5.jpg.html i teraz pytanie w którym miejscu to jest w radiu , a wpiać sie trzeba chyba L i R tak?

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem IC5

 

znalazles go na schemacie blokowym.....

kilka stron dalej (dokladnie na stronie 13) jest schemat elektryczny i tam sa dokladne elementy wraz z wyprowadzeniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam jaki one wszystkie prawie takie same sa:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak siedze i rozkminiam, czy np te przyciski co są w transmiterze dało by sie jakoś wlutować w pewnym miejscu w radiu zeby je zastąpić tymi na panelu radia ? jest taka opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się jakoś da, jednak to już wyższa szkoła ;)

Na 2 str. navik opisał co i jak zrobić, aby grundig zagrał.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=577037#post577037

U mnie problem polega na tym, że nie dam rady dolutować się do ścieżek na płytce. Kanał prawy i lewy do tych nóżek może jeszcze jakoś po przypiłowanym grocie lutownicy, ale masy do płytki już nie. Można ją podłączyć w inne miejsce, niż w tą grubą ścieżkę pomiędzy dwoma kanałami?

Kurcze no, szkoda że nie zagra podłączając pod wyjścia od odtwarzacza kaset. Tam to by szło się łatwo wlutować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grundigu spoko tylko pytanie jak w moim zrobić taki myk ze w chwili włożenia pena w usb radio automatycznie tak jakby włączało kasete tak jak to jest tam opisane:) a o reszcze to niewspomne:) w okolicach swiat chciałbym sie za to zabrac i zobaczyc co z tego wyjdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy może ktoś podać źródło z którego kupował transmiter taki co zapamiętuje częstotliwość i ostatnio grany utwór, oraz na wejściu słuchawkowym ma również wyjście audio ?

 

Trudno mi na takiego trafić a w ciemno nie chce kupować na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja się podpinam pod pytanie jak wyżej bo miałem taki co nie pamięta ostatniego utworu i to jeszcze padł całkiem,zaświeci się tylko trochę i zero reakcji, działał tylko parę miesięcy.

Jaki kupić by był lepszy??

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności