Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym kontynuować temat, możliwości podłączenia transmitera, bądź innego źródła dźwięku do Navigation System Ver 102. Czy może ktoś posiada schemat podłączeń na tylnym panelu radia? Z tego co wiem to juz ver 1002 ( MFD) posiadają wejście Audio. Czy pozostaje Nam tylko http://www.allegro.pl/item695834975_...mfd_f_vat.html

 

Pozdrawiam

 

do MFD potrzebujesz tylko MFD-JACK AUX Line IN adapter VW, Audi MFD.10pin - Jack 3,5mm 1m

(www.tme.pl 18zl)

mfd-jack.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Navik za odpowiedź, tylko nieszczęście w tym, że ja posiadam wersje radia 102 (Radio Navigation System). Czy mogłabyś w tym wypadku poradzić?. Czy końcówka zaproponowana przez Ciebie będzie kompatybilna?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że ja posiadam wersje radia 102

 

tzn wersje A lub B czyli nonDX (bez skrotu MFD na panelu)?

 

gniazdko jest takie samo tylko w menu nie masz wyboru zrodla video lub audio, w tym wypadku musisz podac 12V na ten niebieski kabel ktory jest przy kabelku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna w taki sposob podlaczyc praktycznie kazdy player MP3, polecany ma nastepujace zalety:

-zasilanie 12V

-male wymiary

-gniazdo USB, i slot karty SD

-sterowanie z pilota

-przyciski zwierane do masy (to do wykorzystania w krotce)

 

 

Czy będziesz chciał wykorzystać oryginalne przyciski radia do sterowania tym transmiterem?

Myślałem nad podłączeniem tego zestawu z modulem Bluetooth pod Navi MFD z wykorzystaniem toru AM w navi. Wiem że mam tam do dyspozycji wejście AUX ale już wszystko mam pozajmowane, zmieniarka CD i DVD siedzi a by się przydało takie wejście USB. W planach jeszcze jest oryginalny tuner TV ale nie pamiętam czy były dwa rodzaje analogowy i DVB czy tylko DVB. Analoga to już się nie opłaca montować bo za 3 latka mają wyłączyć ten sygnał z eteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dałoby się dołozyc takie cudo do audi gamma cc? wyzwalane bylo by np guzikiem AM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gool

mam takie pytanko czy jak zrobie sobie to radyjko na pendrive badz karte sd czy bede mogl normalnie skakac miedzy utworami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przełączania utworów służy własnie pilot dołączony do zestawu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( do gammy opis poproszę :( do gammy.... w d**pie mam kasete wole tam wsadzić transmiter tylko JAK :??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos jak przestawic w transmiterze zeby utwory zostaly wybierane po kolei a nie losowo, jak mam teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak kombinuje jak tu to podłączyć do Gammy ale mam kilka pytań

1. gdzie jest wyjście audio z transmitera kanały L P i masa (złącze Jack 2.5 to wejście więc stąd odpada)

2. chciałbym zachować czytnik kart - czy konieczne muszę je odlutować?

3. gdzie podłączyć masę audio do płyty radia?

Kombinowałem trochę ale efekt był kiepski - słaba jakość dźwięku a zrobiłem tak:

podłączyłem jak na zdjęciu

p1608091445.th.jpg

biały i czarny to Audio a czerwony to masa

do playerka podłączyłem do obudowy Jacka ale chyba to źle bo kiepsko to grało

czy ktoś jest w stanie mnie nakierować co gdzie podłączyć?

tak wygląda mój playerek

P170809_21.16.JPGP170809_22.33.JPG

a tak wygląda płytka Gammy

p1608091303.th.jpgp160809130401.th.jpgp160809120401.th.jpgp160809130401.th.jpg

jeśli trzeba mogę zrobić więcej zdjęć w lepszej jakości

może przy pomocy kolegów znających się na rzeczy zrobimy bardziej szczegółowy pordnik dla laików?

są chętni??

----------------------------------

mój playerek ma inne czipy

zamiast KT0803 jest ACCEL

ACCELAS6300SA.jpg

oraz ATMEL812

atmel812.jpg

Edytowane przez grycek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja cierpliwie czekam od pojawienia się tego tematu na opis do gammy :( jeśli da się zachować czytnik kart to i port USB chyba też? Czyli ze zwykłego pędrajwa by muza też poszła? Dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po zabawie udało mi się ustalić (co dla niektórych było jasne od początku) gdzie jest wyjście toru audio ze scalaka

(dostałem drugi transmiter - jest zbudowany na podobnym czipie jak u kolegi Navik ale nie jest firmy KTmicro)

wyjscietoruaudio.jpg

 

transmiter.jpg

 

1 - masa

2 - lewy kanał

3 - prawy kanał

jutro może zabiorę się za kasetę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. gdzie jest wyjście audio z transmitera kanały L P i masa (złącze Jack 2.5 to wejście więc stąd odpada)

 

wlasnie myk polega na tym ze chinczyk poszedl na latwizne i wejscie audio na transmiter jest podlaczone do toru wyjascia z MP3 playera , wiec na tym zlaczu jest tez wyjscie audio z MP3 playera (przynajmniej w moim)

 

2. chciałbym zachować czytnik kart - czy konieczne muszę je odlutować?

 

oczywiscie zlacze kart SD mozesz zostawic i cieszyc sie odtwarzaniem muzyki z kart SD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z Gamma ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navik miałeś rację - wejście audio = wyjście audio

jakość dźwięku zdecydowanie lepsza niż podłączenie się do czipa (straszne zakłócenia)

dzisiaj niestety nie mam czasu ale jutro wezmę się za podłączenie do Gammy

-----------------------------

udało mi się dzisiaj troszkę pobawić

wymontowałem mechanizm kasety z radia, zostawiłem płytkę z elektroniką

podłączyłem zasilanie +12V do pinu nr 6 a masę do pinu nr 7 (zgodnie z tym schematem)

schematz322261cza.jpg

opis pinów na płycie radia

z322a261cze.jpg

opis pinów na elektronice mechanizmu kasety

z322acze2.jpg

efekt:

po włączeniu radia i przejściu na kasetę wywala ERROR i wraca do radia ale po ponownym przejściu na kasetę nie ma już błędu (wyświetla PLAY REF lub FOR jeśli dobrze pamiętam)

do transmitera dochodzi 12V nawet po wyłączeniu radia

do kolegi Navik

- jakie piny połączyć żeby oszukać elektronikę? (8 i 7)

- czy zasilanie transmitera nie rozładuje akumulatora (może po oszukaniu elektroniki ten problem odpadnie)??

Edytowane przez grycek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazlem opis do Gamma5 moze sie przydac

 

popatrz do postu 27:

 

z audio nie ma problemu:

kanal L: linia CC-L najlepiej pomiedzy R1120 a R1121

kanal R: linia CC-R najlepiej pomiedzy R1170 a R1171

 

w opisie z linku ktos poszedl na latwizne i musi miec wlozona kasete w magnetofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navik a jak z moimi pytaniami - pomożesz :) :638:

Teraz na zlaczce X1101 nalezy zasymulowac takie ustawienie zwor jakie jest podczas odtwarzania kasety.

Mysle ze nalezy zewrzec przelacznik insert oraz play.

jakiś ślepy jestem

sprawdzę to w domu i dam znać czy zadziałało

********************************************

GAMMA V

no i niestety kupa

tor audio aktywuje się jedynie z mechanizmem kasety

musi działać silnik napędzający (wg schematu złącza X1101 LIFT MOTOR) i żeby zaskoczyło trzeba dwa razy przełączyć na kasetę,

za 1 razem będzie ERROR a za drugim razem po ok 15sek. aktywuje się silnik i tor audio kasety

poza tym trzeba zewrzeć STANDBY aby dało się zmieniać między radiem a kasetą

INSERT nie należy łączyć - ma sprężynkę która sama zamyka obwód

wg mnie potrzebna jest ingerencja w oprogramowanie któregoś ze scalaków na płytce mechaniki kasety

dla mnie osobiście odpada wersja z działającym silnikiem kasety - głośno to pracuje

jeśli ktoś zna sposób żeby to ominąć to niech napisze jak

 

Pozdrawiam

Edytowane przez grycek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś na forum elektronicznym poddałem pod dyskusję temat wykorzystania zakresu AM jako wejścia AUX. Był to początek ery przenośnych odtwarzaczy MP3 i zainteresowanie było znikome. Do czasu, gdy przenośne odtwarzacze nie stały się bardzo tanie i przez to popularne. Wtedy zainteresowanie przeróbkami umożliwiającymi uzyskanie wejścia AUX (dla przypomnienia uniwersalnego wejścia liniowego) znacznie wzrosło i temat szybko został odświeżony. A wszystko zaczęło się prawie przypadkiem od reanimacji płyty od Sony XR-6440RDS. W trakcie jej reanimacji (egzemplarz wyłącznie do testów bo całego radia się z tego raczej nie da zrobić) zauważyłem, że firma Sony potraktowała bardzo prosto sprawę podłączenia dźwięku z tunera AM do audioprocesora.

Co to jest audioprocesor zapytają pewnie niektórzy. Jest to układ odpowiedzialny za elektroniczną regulację barwy dźwięku (bass, treble), głośności poszczególnych kanałów (balans i fader), ogólnego poziomu głośności (volume) a to co najistotniejsze to dokonuje też przełączania źródeł dźwięku.

Wspominałem o prostym podłączeniu. Najłatwiej to zrozumieć patrząc na rysunek 1.

aux-am1.gif

 

Rys.1. Sposób podłączenia tunera AM do audioprocesora

 

Sygnał audio z tunera AM jest rozdzielany i podłączony niezależnymi kondensatorami odsprzęgającymi (separującymi składową stałą) do odpowiednich wejść (co bardzo ważne osobno lewego i prawego kanału) audioprocesora. Myślałem, że w przypadku tych wejść chociaż w nastawach jest ustawiony tryb pracy mono - nic z tych rzeczy, wejścia te pracują poprawnie jako wejścia stereo. Najpiękniejsze jest to, że przeróbka jest bardzo prosta przez istnienie kondensatorów odsprzegających - wystarczy podnieść jedną nogę kondensatora od strony zwory i już tam można podłączyć sygnał. Ja jednak radzę zrobić prosty dzielnik dopasowujący poziom sygnału (niektóre odtwarzacze potrafią się dziwnie zachowywać bez obciążenia wyjścia).

Wygląd przeróbki przedstawia rysunek 2.aux-am2.gif

 

Rys.2. Przeróbka wejścia AM na wejście AUX

 

W najprostszym przypadku wystarczy dodać rezystor R1 o wartości z przedziału 470 omów - 2,2 koma i też działa. Do tego kabelek zakończony wtykiem mały jack i już po sprawie. Koszt przeróbki to 2-3 złote, czas wykonania kilkanaście minut. Ale jeżeli nie masz obycia z lutownicą to lepiej poprosić kogoś o pomoc, bo radia Sony bardzo łatwo uszkodzić.

 

A teraz przykład gdzie się podłączamy

model radia audioprocesor AM L AM R

CDX-4180 LC75374 38 40

XR-440 XR-450 LC75373 37 41

XR-3750 LC75373 37 41

XR-C8220 CXA1946 39 46

XR-213 CXA1646 40 45

XR-C510RDS CXA1646 40 45

 

Jak widać radia z poszczególnych linii wzorniczych rozwiązane są podobnie i często nawet na tej samej płycie bazowej. Jest jedna bardzo istotna wada tej przeróbki. Nie nadaje się do odbiorników, gdzie tuner AM/FM jest w jednym zespole i do audioprocesora wychodzi już sygnał przełączany w samym tunerze. Dlatego też w Sony z fatalną głowicą TUX-20 nic nie przerobimy. Tak samo w radiach z większości innych firm, tam sygnał z tunera niemal zawsze wychodzi już tą samą drogą zarówno AM jak i FM.

Ijeszcze coś naprawdę ekstra. Jest pewien model radia do VW co się nazywa Gamma 5 produkcji Sony. Tam co prawda do audioprocesora sygnał dochodzi przełączany z różnych źródeł ale przełączanie dokonywane jest za pomocą multiplekserów analogowych 4052. A układ IC531 (MC14052) przełącza właśnie sygnał AM - na nogę 14 jest podawany kanał L, na nogę 5 kanał P. Wniosek nasuwa się sam - to radio powinno też dać się przerobić tą metodą. Podobny manewr wyjdzie w VW Gamma 3 produkcji Philips.

Temat zaczerpniety z

http://studio24.prv.pl/

Edytowane przez sting123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś załozył to ustrojstwo do gamy i działa to prosze o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności