Skocz do zawartości
Danek75

Prosba do informatyka - co mi zżera limit przy połączeniu z netem?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam taki problem, ze jak włącze I-PLUS-a w laptopie, to w ciagu kilkunastu minut COŚ mi ściąga ponad 100MB (ile dokładnie to nie wiem ale ssało dalej, to w końcu rozłączyłem połączenie). Mam wyłączoną aktualizacje windowsa, avasta, acrobat readera chyba tez… i co mam jeszcze wyłączyć to pojęcia nie mam. Aktywnych procesów wyświetla mi 75 a na liście widzę tylko 30. Poniżej zrzuty ekranu, przedstawiające procesy i usługi w trakcie połączenia z Internetem. Tak więc pytanie brzmi: co mi zżera limit i jak to wyłaczyć? Bo majac limit 1GB na miesiąc i tracąc co najmniej 1/3 z tego na nie wiadomo co, to mnie aż … nerwica bierze.

 

PS: zapomniałem dodać, że system operacyjny to VISTA 64kB :kwasny:

 

 

49285152.th.jpg 10098151.th.jpg 20674024.th.jpg 18248770.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteś pewny że Ci pobiera?

Zrób start - uruchom - cmd

Pojawi się konsola, wpisz netstat i zapodaj wynik na forum. Będą pokazane nawiązane połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj darmowy programik netmeter http://www.instalki.pl/programy/download/sieciowe/NetMeter.php i obserwuj :)

 

---------- Post added at 10:05 ---------- Previous post was at 10:05 ----------

 

Zawsze z niego korzystam w tle jak jadę z playa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...

Instalacja programów pokazujących transfer łącza chyba niewiele da - bo ten transfer jest.

Spróbuj zainstalować zaporę sieciwą (rozbudowaną) np.Norton Internet Security (wolna, obciąża system ale dobra, poszukaj wersji 30dniowych).

Kiedy zacznie pracę będzie blokować cały ruch sieciowy. Kiedy jakiś proces będzie chciał uzyskać dostęp do Internetu zapora będzie Ci to zgłaszać z pytaniem czy zezwolić.

W ten sposób przejrzysz wszystkie procesy żądające dostępu do internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesteś pewny że Ci pobiera?

Gdybym nie był pewny to bym nie zakładał tego tematu. Widzę przecież po liczniku transferu danych, który się wyświetla podczas połączenia. Pamiętając poprzedni cykl rozliczeniowy, to w połowie cyklu, jak miałem odpalony NET, to naliczało kilobajty ale wolniutko. A jak była włączona jakaś strona i nic nie robiłem (czyli nie odświeżałem, nie otwierałem innych stron, to licznik po prostu "stał".

Zrób start - uruchom - cmd

Pojawi się konsola, wpisz netstat

OK - zaraz "zapodam fotę".

 

EDIT//

No i lekka lipa jest :kwasny: Dziś już nie ściąga tego, czyli wychodzi na to, że odliczając ładowane strony, to COŚ ściąga około 100MB. Więc nie wiem czy ten proces będzie w ogóle widoczny na liście, skoro dziś już tego nie zaobserwowałem.

 

43458549.th.jpg 79607840.th.jpg

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek wyłącz wirtualne dziewczynki, zawsze powtarzałem że dziewczyny zabierają kupę kasy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale one są wyłączone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać że to wirtualne dziewczyny ściągają ;) Zainstaluj sobie SPyware Doctor on ci wyczyści to co ściąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mogą ściągać, skoro ikona jest niekatywna. Przeciez dopiero po kliknięciu na ikonę, robi się czerwona i .... wiadomo. A poza tym to by ściągało 100 MB? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij ten program co ci napisałem on na 100% wykasuje to co ściąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo przeskanuj combofixem i wsio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niczym więcej nie trzeba , to usunie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodatkowo przeskanuj combofixem

To też coś z rodzaju anty spy ware?

 

EDIT//

 

Po skanie DOKTOREM znalazło mi tylko jakieś dwa pliki z przeglądarki o niskim ryzyku.

 

Marcin - ten NETMETER coś nie nie działa bo nic nie wskazuje :kwasny:

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj jakieś Internet Security to powinno rozwiązać problem, bedzie cie pytać czy dany program moze pobierać czy nie. Jak chcesz to sie odezwij na PW to zapodam ci kod na 3 miesiecznego Kasperskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - dzięki. Kaspersky odpada całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym nie był pewny to bym nie zakładał tego tematu. ż tego nie zaobserwowałem.

 

Nie neguje tego że masz generowany przez coś ruch, ale moje pytanie dotyczyło tego że może wysyłasz a nie pobierasz. Możesz mieć jakiś syf co Ci generuje ruch. Combofix powinien załatwić sprawę. Masz bardzo dużo nawiązanych połączeń (i to na wysokich portach). Komputer bez infekcji, nawet jak połączysz sie w kilka miejsc powinien pokazać kilkanaście. Chyba że tego screena robiłeś jak miałem p2p włączone;) na internecie przez koma wątpie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej wspomniane combofixem potraktuj kompa , badz wklej logi z niego i hijackthis tak samo logi mozesz wkleic.. moze cos sie znajdzie co by moglo działać negatywnie na pudlo i na neta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale moje pytanie dotyczyło tego że może wysyłasz a nie pobierasz.

Nie - nic nie wysylam a nawet JESLI to max pokazalo dzis 50kB. Poza tym DOWNLOAD to jest ściąganie - nie wysyłanie :D Więc raczej się nie pomyliłem.

Ponadto nic na I-Plusie nie ściagam i nie używam na laptopie programów p2p. Od ściągania plików mam stacjonara i kablowe połączenie z netem :)

Walne jeszcze tego ComboFix-a i zobacze co znajdzie. Bo Spy Doctor wlasnie ComboFix wykryl jako zagrożenie :rotfl:

 

EDIT//

 

I lipa :kwasny: ComboFix nie dziala pod VISTĄ. Nawet się nie zainstaluje bo jest niekomaptybilny. Only dla 2000 oraz XP.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku OT :) w pierwszym poście jest napisane:

VISTA 64kB <- hehhehe

 

 

A teraz na temat ;) mogą to być aktualizacje visty albo aktualizacje kasperskiego i to one mogą tyle zżerać transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt Vista, zmień na XP:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności