Skocz do zawartości
Danek75

Prosba do informatyka - co mi zżera limit przy połączeniu z netem?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie ma jak jest combofix pod Viste. Niżej link z instrukcją i instalką.

 

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=86306&st=0&p=395642entry395642

 

Tylko to 32-bitowa czy 64-bitowa?

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mo o to że napisał Vista 64kB chodziło pewnie o bity ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko to 32-bitowa czy 64-bitowa?

Taa - to 64-ka :D Bity czy bajty... jeden H.... :hyhy: Wiadomo przecież o co chodzi.

 

ps: No chłopaki - punktów w tym dziale dodać nie można, ale jeśli na ZLOCIE będziecie to macie u mnie browara (a nawet dwa). :zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło w końcu :D:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz te updaty windowsowe i kasperskiego zobacz co się stanie. U mnie na viście vio (żadko używam bo jestem użytkownikiem linuxa :lol: ) to wyłączyłem updaty bo mi strasznie zamulało neta i w ogóle kompa. Więc wyłącz to :)

 

Wracając do OT :) to nie chodzi mi o to czy bity czy bajty tylko o to ze napisałeś kB co oznacza 1000*64 ;) takich magistral n arazie nie ma ;) ale mniejsza z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomogło w końcu :D:?:

Tego nie wiem - bo jak już wcześniej pisałem, to dziś po włączeniu - zachowywał się normalnie i nie ściągał już "czegoś tam". Okaże się w ciągu 2-3 tygodni, bo jeśli to coś co się uaktualnia, to powinno się ponownie włączyć, no nie? Ale jestem dobrej myśli, bo powywalałem te "dziewczynki", kompa mam chyba czystego - więc ... pożyjemy zobaczymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:

 

start - uruchom - msconfig (lub skrót: klawisz Windowsa + "R")

 

Najlepiej na PW prześlij mi "prt sc", to co Ci wywala w zakładce "startup", powiem Ci co wyłączyć i problem zniknie ;)

 

PS:

I nie wywalaj dziewczynek :D sam mam Virtual G....... i komp działa niestabilnie jak "nie tańczą " :D

Edytowane przez reboot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i komp działa niestabilnie jak "nie tańczą " :D

Niestabilnie czy stabilnie? :D Dziewczynki już wywaliłem. No a print screena walne jutro tu w temacie :D Raz juz próbowałem wyłączać pewne opcje w autostarcie i potem mi parę rzeczy nie działało wiec to co uwazałem za niezbędne to mam włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin - ten NETMETER coś nie nie działa bo nic nie wskazuje

 

Klikasz na ikonkę kolo zegarka prawym myszy i sa tam opcje :) Bilanse dzienne, tygodniowe, miesięczne i cały czas masz podgląd uploadu i downloadu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do monitorowania połączeń używam tcpview

 

do sprawdzenia co mamy w startupie to lepiej użyć HIJackThis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klikasz na ikonkę kolo zegarka prawym myszy i sa tam opcje :) Bilanse dzienne, tygodniowe, miesięczne i cały czas masz podgląd uploadu i downloadu :)

Klikałem tam, ale jak mam mi coś pokazywać, skoro w ogóle nie zlicza na bieząco? cały czas pokazuje "zero" :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program jest dobry do tego, żeby wiedzieć ile już zużyłeś danych z limitu jak i wtedy, gdy jak twierdzisz że Ci żre to chociaż widzisz ile :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczi - nie kumasz :kwasny: Ten program w ogóle nie dziala. W okienku które się pokazuje - powinien liczyć też bieżace połączenie, no nie? A tego nie robi :(

 

EDIT//

 

reebot - o taki screen chodziło?

 

16406240.th.jpg

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o taki screen chodziło?

 

Tak, dokładnie o ten screen.

Widzę, że masz lapa HP, tak jak ja, nie jest zły ;) Ja u siebie na "dzień dobry" powywalałem prawie wszystkie programy które były totalnie zbędne od firmy HP.

 

Wyłączyłbym jeszcze tą funkcje:

 

HP Health Check Scheduler - nie kumam po co takie programiki które zamulają tylko kompa (ale to moja opinia :) ).

 

Czy Twój antywirus Avast to darmowa wersja? jeżeli tak to czy możesz pomyśleć nad innym antywirusem? Miałem parę niemiłych sytuacji z tym oprogramowaniem i nie polecałbym tego oprogramowania, w szczególności darmowego.

 

Kolejna sprawa to musisz przeglądnąć każdy program który masz zainstalowany, chodzi konkretnie o "opcje" czy nie ma czegoś w stylu "ściągaj ponownie bazę danych (lub uaktualnienie, itp.) raz dziennie".

 

Zerknij na to co napisałem, jeżeli dalej będzie problem będziemy myśleć dalej

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - avast jest darmowy :) ale ja z nim problemów nie mam. Od paru lat używam na paru kompach. Próbowwałem w miedzyczasie to co inni proponowali, czyli kaspersy, AVG, A-Square i nic. Po avascie pozostale progsy nic mi nie wykrywają, czyli jest GIT.

A co do programow toich za duzo nie ma i juz chyba je przeglądałem. A może to coś z HP się ściąga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemas85

i co poradziles sobie z tym netem? ja mialem przy 2 megowym laczu taki problem ze po wlaczeniu neta co drugie odpalenie stronki konzylo sie komunikatem przekroczono limit czasu polaczenia a pozostalem przypadki to moglem sobie piwo wypic zanim sie google zaladowaly. formacik i wszystko jak ta lala smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemas - ale nie wiem w sumie o co pytasz? bo download juz mi normalnie idzie a dziś na I-plusie miałem prędkość 1.6 MB - to wiecej niz mam na stacjonarnym z kablówki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności