Skocz do zawartości
Grzesiek13

Wymiana oleju , a wskazania komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Aby zmienić wskazania międzyprzeglądowe VCDSem należy:

 

1. Połączyć się z licznikiem (17 - Instruments),

2. Wybrać opcję adaptacji (10 - Adaptation),

3. Wpisać kanał numer 45,

4. Wpisać w kanale adaptacyjnym nr 45 wartość "1", przetestować i zapisać (nawet jeśli wcześniej było tam "1"),

5. Wpisać kanał numer 42,

6. Wpisać co ile ma być wykonywany przegląd (w km) x 100 (czyli dla 15000km trzeba wpisać wartość 150, dla 10000km wartość 100 itp.), przetestować i zapisać (nawet jeśli wcześniej była wpisana taka sama wartość),

7. Wpisać kanał numer 43,

8. Zrobić to samo co pisze w punkcie numer 6 (czyli jeszcze raz wpisać przebieg),

9. Wpisać kanał numer 44,

10. Wpisać ilość dni do następnego przeglądu (standardowo 372), przetestować i zapisać nawet wtedy, gdy wartość jest taka sama jak wcześniej,

11. Wpisać kanał numer 49,

12. Zrobić to samo co pisze w punkcie 10 (czyli jeszcze raz wpisać czas (w dniach) po jakim ma być wykonana inspekcja,

13. Rozłączyć się z licznikiem,

14. Włączyć i wyłączyć zapłon,

15. Sprawdzić wskazania licznika.

 

Ważne jest, aby postępować według podanej wyżej kolejności kanałów adaptacyjnych.

Przetestowane, przestawione na 10.000km :).

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przetestowane, przestawione na 10.000km .

Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

Cieszę się, że mogłem pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matsil - daj spokój , on i tak nie rozumie co ty piszesz. Ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,silnik 1.9tdi BLS z DPF-em miesiąc temu kupiłem paska w rzeszy, jest LL ale wg wspisów olej LL był wymieniany co około 20tysi, przy kupnie też wymienili olej na LL przy 99tysiach, komputer wskazuje ze nastepna wymiana za 17tysi lub 702dni. czy komputer sam ocenia jakość oleju i wskazuje kiedy wymienić, wspomne ze rocznie robie kolo 20tysiecy z czego 10 po autostradach. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam pytanie do tych co kasowali inspekcje przyciskami i posiadaja fejsa .

 

Czy po skasowaniu inspekcji przyciskami jak w tym watku , wykasowuje sie liczba wypalen DPF inicjowanych przez sterownik ?

 

Oraz czy wykasowuje sie liczba wypalen DPF tych ktore sie nie powiodly ?

 

Sprawdzal to ktos fejsem po przyciskach ?

 

Oraz

 

W jakich kanalach znalesc takie informacje ?

 

a) temp. poszczegulnych czujnikow w filtrze.

b) poziom nasycenia

c) stan procesu regeneracji

d) czas od ostatniej regeneracji

e) wartosci dotrysku podczas regeneracji

f) zuzycie paliwa ,czas i przebieg od ostatniej regeneracji

g) liczba nieudanych prob regeneracji

h) ilosc oleju w filtrze czastek stalych

 

Wiem ze zawiera sie to miedzy 67 a 75, tylko konkretnie chcialbym wiedziec .

Ze np. 67 to © , 69 to (g).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie passat b6 2010r ten co w profilu, sprawa wygląda tak:

150 tys - obecnie

135 tys wlany olej 5w30 4L - 1 kwiecień 2013

108 tys wlany castrol slx prof. lliii 5w30 4l - 1 wrzesień 2012

 

Przez poprzedniego właściciela raczej jeżdżone było na trasach więc lał LL, w moim przypadku będą często krótkie odcinki, no i wypadałoby przeskoczyć na zmianę oleju co 10 tys, prawda? dojechać więc do 165 i wówczas wlać ten inny niż LL (proszę podać dokładnie jaki lać?) czy lepiej w niedługim czasie wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz wymieniał co 15tkm to będzie ok, zarówno zwykły castrol edge 5w-30 jak i ten Prof. LL III są przystosowane do serwisu LL (30tkm). Teoretycznie olej przystosowany do LL wolniej traci swoje właściwości więc i tak lałbym olej przystosowany do LL (zwykły EDGE lub Prof LL III).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuttie dzięki za odp.!

 

http://prntscr.com/1l9f91 hm, ta kontrolka oleju zawsze świeci przed uruchomieniem silnika? po uruchomieniu silnika gaśnie. To chyba normalne, tak ?

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nuttie dzięki za odp.!

 

http://prntscr.com/1l9f91 hm, ta kontrolka oleju zawsze świeci przed uruchomieniem silnika? po uruchomieniu silnika gaśnie. To chyba normalne, tak ?

 

a gdzie na tym zdjęciu jest kontrolka oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba "czek endżin" od elektroniki silnika, a nie kontrolka ciśnienie oleju. Na dużym fisie kontrolka oleju się chyba nie zapala po włożeniu kluczyka, a przynajmniej nie zapala się w części passatów (łącznie z moim). Ta pomarańczowa "czek" ma się właśnie zapalać po włożeniu kluczyka i się zgasić po zapaleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta pomarańczowa "czek" ma się właśnie zapalać po włożeniu kluczyka i się zgasić po zapaleniu.
czyli wszystko jest ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wporządusiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff, oby ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak będziesz wymieniał co 15tkm to będzie ok, zarówno zwykły castrol edge 5w-30 jak i ten Prof. LL III są przystosowane do serwisu LL (30tkm). Teoretycznie olej przystosowany do LL wolniej traci swoje właściwości więc i tak lałbym olej przystosowany do LL (zwykły EDGE lub Prof LL III).

Hm, a czy widome jest który jest lepszy? bo tak jak pisałem:

Obecnie 158 tys.

Przy 135 tys wlany olej 5w30 4L - 1 kwiecień 2013

Przy 108 tys wlany castrol slx prof. LongLife III 5w30 4l - 1 wrzesień 2012

no i nie wiem czy znowu wrócić do przedostatniego czyli LongLife czy kontynuwać Castrol Edge 5w30 czy LongLife jest lepszy? U mechanika mają Castrol Edge 5w30 nie LongLife no i nie wiem... Czy taki wleje czy taki to i tak co 12-15 tys będę robił wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint, dziś zauważyłem, że o ponad 4000 km mam przekroczony termin wymiany oleju :niewiem Nie wiem jak mogłem do tego dopuścić, ale fakt jest faktem. W efekcie zrobiłem na oleju Valvoline Durablend Diesel 5W40 prawie 20.000 km :blink

 

Czy jeżeli nie ma żadnych negatywnych oznak ze strony silnika, to jest szansa na to, że nie poniosę konsekwencji za swoje niedbalstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 100% pewności że nie poniesiesz żadnych konsekwencji. Takie przekroczenie to żadne przekroczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol, dzięki za dobre słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz 100% pewności że nie poniesiesz żadnych konsekwencji. Takie przekroczenie to żadne przekroczenie

 

Jak to nie poniesie żadnych konsekwencji???? naturalnie, że poniesie..... finansowe na zakup nowego :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że ..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności