Skocz do zawartości
Marecki78

zwykła w5v vs BlueVision - fotki...

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby ktoś się wahał - poniżej fotki widocznych różnic w wyglądzie...

 

attachment.php?attachmentid=13049&stc=1&d=1244384827

 

attachment.php?attachmentid=13050&stc=1&d=1244384827

zw.jpg

bv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam!

Co prawda mam dużo gorsze lampy ale i u mnie, zwłaszcza w postojówkach, różnica jest kolosalna!

Dają ładne BIAŁE światło (niebieskie to one są z nazwy)

Chociaż fakt, najlepiej różnicę widać w ciemnościach.

Ja po raz pierwszy BlueVision włączyłem jeszcze przy świetle i początkowo nie widziałem najmniejszej różnicy pomiędzy nimi a starymi żarówkami.

A podkreślam, że nie chciałem taniego tuningu ksenon party i niebieskich żarówek za 15 zł.

Ale w nocy - świeci znacznie lepiej.

Hmm... Wygląda też :)

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz temat o zarowkach , moglby ktos wrzucic zdjecie jak swieca phillips bluevision na zwyklych lampach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak juz temat o zarowkach , moglby ktos wrzucic zdjecie jak swieca phillips bluevision na zwyklych lampach?

Wszystko zależy od ustawień aparatu, więc musiał byś mieć zrobione zdjęcie tak jak to zrobiono w pierwszym poście. Takie żarówki świecą jak oryginalny ksenon 4300K, jeśli masz na myśli kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie świecą jak oryginalny ksenon kolego John :)

I mówię to jako użytkownik tych żarówek.

Tanie podróbki najczęściej imitują niebieskie światło ksenonu i wychodzi im to bardzo marnie, zarówno ze strony wizualnej jak i technicznej (jeśli chodzi o oświetlenie drogi)

Co więcej sam producent pisze że dają światło zbliżone do 4000 k a nie 4300 k.

 

Nie da się pomylić żarówki philips bluevision ze światłem ksenonowym.

W nocy różnica pomiędzy autem na zwykłych żarówkach a takich Philipsach, jest zauważalna. Bluevision dają ładne BIAŁE światło i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć bo naprawdę dobrze oświetlają drogę - znacznie lepiej niż standard.

Natomiast trochę gorzej sprawują się jak jest mokro, przy deszczu.

W dzień przy włączonych światłach, nigdy nie powiesz że jest to ksenon, co więcej nie powiesz nawet że jest to Philips Bluevision :PP

Wygląda jak zwykła żarówka. I tak też świeci.

Remik - w przyszłym tygodniu wrzucę zdjęcia, bo mam zwykłe lampy i będziesz miał mniej więcej jakieś pojęcie jak to świeci - postaram się zrobić fotkę obok lamp na zwykłych żarówkach.

No :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co więcej nie powiesz nawet że jest to Philips Bluevision :PP

Wygląda jak zwykła żarówka. I tak też świeci.

 

czas sprzedac podroby zarowek albo zrobic cos z reflektorami kolego :)

 

roznica jest z tym ze wiele zalezy od reflektora

 

mam h7 x-treme i h4 bluevision - da rade je rozroznic mimo ze oba to philipsy z wyzszej polki

 

i uwierz mi kolego, gdybys BV wrzucil do dobrych reflektorow to na pierwszy rzut oka nie wygladaloby to jak zwykla zarowka

 

a tutaj masz obrazek z 4300k xenonem, pamietaj ze nie kazdy xenon musi byc niebieski

 

http://www.tunerdirect.com/images/specd/xetronic4300.jpg

 

mam do porownania 2 auta z tymi zarowkami i jezeli chodzi o passata to nie za bardzo poznac ze to jakies bluevision czy cos .. passat ma badziewne reflektory

 

w polo 6n z kloszem szklanym i dobrze ustawionymi swiatlami wyglada to super .... jak przesiadam sie do polo to nie dowierzam ze to tak dobrze swieci. i wizualnie, i z zza kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie świecą jak oryginalny ksenon kolego John :)
(...) jeśli masz na myśli kolor

Czytamy uważnie i do końca :) Ja w swojej wypowiedzi odniosłem się wyłącznie do koloru.

Jeśli dalej twierdzisz inaczej to kup mi żarówkę bluevision wsadzę ją w soczewkę i umieszczę na tej ścianie porównawczej zapewniam, że wpasowywuje się idealnie między 4100K i 5000K.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsy mam oryginalne.

Lampy standardowe ale obecnie jak nowe.

Ja nie przeczę, że nie ma różnicy - po prostu mówię że nie da się pomylić żarówki philips bluevision z prawdziwym ksenonem.

A że wiele zależy od reflektora - doskonale o tym wiem, mimo wszystko ja jestem z nich zadowolony bo tak jak napisałem nie szukałem niebieskiej poświaty a po prostu dobrego źródła oświetlenia.

I taką funkcję mi spełnia, a to że dodatkowo w nocy świeci ładnie na BIAŁO to tylko na plus :)

Nikt mi nie wmówi po prostu że takie żarówki świecą tak jak ksenon bo nie świecą :P

Zresztą - i tak mam w planach wrzucić do naszej Astry 3 bluevision. Zobaczę wtedy jaka będzie różnica pomiędzy nią a moim Passatem.

Przemol - a że są różne rodzaje światła ksenonowego to ja dobrze wiem - napisałem tylko, że tanie podróbki imitują NIEBIESKIE światło.

Peace!

 

John - dopiero teraz przeczytałem Twój post - no tak racja, nie zrozumieliśmy się :)

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak juz temat o zarowkach , moglby ktos wrzucic zdjecie jak swieca phillips bluevision na zwyklych lampach?

 

Fotka porównawcza robiona wieczorkiem. Cool blue osram (lewe światełko) kontra zwykła żarówka (prawe)

 

Już widac różnicę, pomimo, że to dzień...

 

bluexoy.th.jpg

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki a jakas fotke w nocy moglbys zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem przez jakieś 2 tygodnie Osram Cool Blue, później przeszły na długie, a mijania dostały Philips Cool Blue. Moja ocena: Osramy świecą tak bardziej niebiesko i ładniej to wygląda. Philipsy dobre, w nocy bielsze światło. Niestety w deszczu-prze.ebane:( testy na światłach bez przekaźników. Przekaźniki założyłem sam i poskąpiłem na mocowanie bezpieczników i się przetopiły, ale przez ten czas-zaje.iście. Ogólnie-do zwykłych lamp, bez przekaźników, polecam Bosch H1+30%, koszt w marketach ok. 9zł sztuka (zostały mi na zapas), a efekt lepszy od no-name, nie warto kupować drogich żarówek gdy zasilanie wynosi ok. 11V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety w deszczu-prze.ebane:(

 

W deszczu najlepsze były by takie żółte, no ale weź to ze sobą pogódź.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dach zakładamy zestaw okrągłych, żółtych lamp od Poloneza i podczas deszczu włączamy je pstryczkiem elektryczkiem ;p

Aha jeszcze jedna rzecz - tylko parę razy miałem okazję widzieć diody zamiast zwykłych żarówek postojowych ale jak dla mnie lepiej w tym porównaniu wypada postojówka Philipsa BV - no i na legalu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie żarówki świecą jak oryginalny ksenon 4300K, jeśli masz na myśli kolor.

 

aboslutnie NIE

mialem je z xenonem i z ori wygaldaja jak zolte....

 

dopiero biale diody sa ok z xenonem

 

bez xenonu BV tak z xenonem juz efektu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deszcz? Na pogode? Na super jazdę w nocy? Szczerze? Philips NightGuide 3 Color Safety. Dostępne w wersjach H1, H4 H7 R do odbłyśników i H7S do soczewek. Podwójny czas działania, światło - nie da sie opisać. Znaki i pobocze oświetlone białym światłem z niebieską poświatą. Przed sobą - normalne światło + 30% po lewej taka żółta poświata. A co najważniejsze - w deszczu czysta rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale my tu piszmey o pozycji a nie o halogenowych zarowkach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale my tu piszmey o pozycji

 

Jak widać po postach Remik83, kacza1982 i John nie tylko o postojach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bicie bo tez nie na temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam od razu bicie, jak to służy wymianie opinii w trochę większym zakresie, to czemu nie :P

A ja po raz kolejny powtórzę, że:

NIE świecą jak ksenon i nie da się ich pomylić.

Świecą (W NOCY) ładnym BIAŁYM światłem i postojówki dają więcej światła niż takie zwykłe żarówki. Już o walorze estetycznym nie wspominam.

Tylko pytanie, patrząc na cenę BV - Czy warto? :P

 

Charakterek, a mógłbyś dać jakieś zdjęcie lamp z tymi żarówkami? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi trzykolorowymi? W sumie nie mam i mieć nie będę, bowiem szwagrowi pijany operator koparki samochód staranował, ale:

 

http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=Philips+nightt+guide+%2B+opinie&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

 

myślę, że warto poczytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności