Skocz do zawartości
natalia18

przyjaciele passatów - gdzie na urlop

Rekomendowane odpowiedzi

Warto również zwiedzić Plac Wacława, na tym placu jest zabytkowy zegar Orloja gdzie o pełnej godzinie rozgrywa się pod zegarem ciekawe widowisko. Grupki widzów które zbierają się o równej godzinie czekają na start niezwykłego widowiska. Ożywają wówczas zdobiące zegar figurki: alegoria próżności z lustrem w ręku, Turek symbolizujący rozwiązłość i rozkosz oraz skąpiec z mieszkiem w dłoni uosabiający chciwość a wszystkim im wygraża kostucha z klepsydrą,otwierająca cały spektakl przy dźwięku dzwonów pogrzebowych. Głównymi aktorami parady są figury 12 apostołów wychodzące kolejno z okienka nad tarczą główną. Wieczorem warto się wybrać na Krizikową fontannę, jest zlokalizowana na terenach wystawowych Pragi 7 w dzielnicy Holesowice.

W okresie letnim na terenie Targów w Pradze codziennie wieczorem odbywają się spektakle woda-światło-dźwięk. Fontanna znajduje się w basenie 25x45 metrów, mieszczącym ponad 1500 metrów sześciennych wody. 50 pomp na stałe zasila jej ponad dwukilometrową instalację, której końcem są ponad trzy tysiące dysz. Dodatkową atrakcją jest ponad różnobarwnych 1200 lamp i reflektorów podwodnych, które tworzą niesamowite refleksy w wyrzucanej w górę wodzie oraz 55 głośników, z których płynie odpowiednia do pokazu muzyka. Naprawdę polecam. Praga jest też piękna nocą spacer starówką naprawdę potrafi odprężyć i jeśli jesteście z drugą połówką to na pewno będzie też i romantyczny. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na starym mieście można być całkowicie spokojnym, nie warto natomiast zapuszczać się w byłe dzielnice fabryczne Pragi.

Obraz 470.jpg

Obraz 475.jpg

Obraz 480.jpg

Obraz 482.jpg

Obraz 486.jpg

Obraz 492.jpg

Obraz 508.jpg

Obraz 516.jpg

Obraz 525.jpg

Obraz 534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg zdjęć Pragi.

 

Zapomniałem dodać:mlask, w jednej z bocznych uliczek Placu Wacława od godziny 19 do 1 w nocy można zwiedzić słynne na całą Pragę Muzeum Erotyki :serducho, Polecam

wakacje2009 148.jpg

wakacje2009 150.jpg

wakacje2009 151.jpg

wakacje2009 165.jpg

wakacje2009 167.jpg

wakacje2009 161.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karlowe Vary

Karlowe Vary które jako kurort zasłynęły pod niemiecką nazwą Karlsbad. Naprawdę warto odwiedzić.

Karlowe Vary przyciągają nie tylko międzynarodową klientelę, ale i również ludzi znanych z pierwszych stron gazet. W lipcu podczas organizowanego od 1946 roku Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, miasto kurort gości reżyserów i gwiazdy filmowe z całego świata. Lecznicze działanie źródeł Mariańskich Łaźni znane były już od XIV w. Uzdrowisko z prawdziwego zdarzenia powstało na początku XIX w., gdzie czeski projektant Vaclaw Skalnik wkomponował w zbocza doliny baśniowe parki i ogrody które z czasem wzbogacone zostały o pola golfowe, korty tenisowe i baseny. Pośród egzotycznych gatunków drzew i krzewów zbudowano barokowe kamieniczki, secesyjne hotele, wille i pensjonaty, oraz reprezentacyjną architekturę zdrojową - klasyczne pijalnie wód, fontanny i żelazną kolumnadę w stylu hal paryskich, pod którą biją lecznicze źródła. Kuracjuszy i turystów przyciąga nie tylko czar przeszłości, ale i dodatkowe atrakcje, jak Śpiewająca Fontanna, w której woda podczas pokazów tańczy w takt muzyki. Franciszkowe Łaźnie najbardziej kameralne spośród trzech uzdrowisk. Karlowe Vary znane są również dzięki lekarzowi, który opracował recepturę nalewki ziołowej produkowanej od 1807r. zwanej od jego nazwiska Becherovką. Dzisiaj Karlowe Vary są nazywane Disneylandem Wschodniej Europy

wakacje2009 032.jpg

wakacje2009 041.jpg

wakacje2009 044.jpg

wakacje2009 050.jpg

wakacje2009 051.jpg

wakacje2009 063.jpg

wakacje2009 076.jpg

wakacje2009 080.jpg

wakacje2009 084.jpg

wakacje2009 071.jpg

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z żonką chcemy jechać w góry na święta znacie jakieś kwatery ? Ciche i spokojne miejsce może jakieś trasy rowerowe żeby były .(nie drogo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Polanicę Zdrój. W ogóle warto zwiedzić kotlinę kłodzką. Jak chodzi o kwatery to polecam http://www.villa-jas.pl/ Choć nie wiem czy mają jeszcze miejsca. My tam jedziemy na weekend majowy :). Warunki przyzwoite a gospodarze przefajni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emichaele93

Zależy w jakie góry. Jeśli chodzi o Tatry, to doskonałą alternatywą dla Zakopanego jest Poronin. Ceny noclegów są prawie o połowę tańsze - nie mówiąc o ciszy i spokoju, w dodatku blisko do Zakopanego. Miejsc do spacerów i wypraw rowerowych też nie brakuje. Wszystko natomiast zależy od pogody.

 

____________________

Masz ze sobą duże torby wypożyczalnia nart białka tatrzańska wchodź na naszą stronę!

Edytowane przez emichaele93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Z żonką chcemy jechać w góry na święta znacie jakieś kwatery ? Ciche i spokojne miejsce może jakieś trasy rowerowe żeby były .(nie drogo )

 

Polecam jak kolega wyżej - Kotlinę Kłodzką. Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój, Czermna.....

ja tam właśnie jadę z rodzinką na wekend majowy :D A że one za bardzo i za długo łazić nie lubią, to akurat te tereny i góry - ich nie zmęczą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek to może jakiś spocik mały bo my też będziemy na majówkę w okolicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy w jakie góry. Jeśli chodzi o Tatry, to doskonałą alternatywą dla Zakopanego jest Poronin. Ceny noclegów są prawie o połowę tańsze - nie mówiąc o ciszy i spokoju, w dodatku blisko do Zakopanego. Miejsc do spacerów i wypraw rowerowych też nie brakuje. Wszystko natomiast zależy od pogody.

 

A masz może jakieś namiary na kwatery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra padło Poronin kwatera zamówiona jak wrócę to zobaczymy czy polecić czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WILHEMINA2295

dobra miejscówka na urlop to np. chorwacja. stosunkowo nie daleko. fakt zależy w jakiej części Polski się mieszka. przy dobrze przemyślanym wyjeździe z południowo-zachodzniej Polski koszt na 5 dni wyniesie około 600zł na głowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danek to może jakiś spocik mały bo my też będziemy na majówkę w okolicy :)

 

A gdzie dokładnie będziesz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wybieram się ze znajomymi moim passakiem wprost nad chorwackie wybrzeże w środkowej Dalmacji, jadę tam pierwszy raz, ale mam nadzieję, że naprawdę warto i , że się nie zawiodę, bo słyszałem o tym miejscu wiele dobrego:)

 

____________________

Nie spodziawałeś się tego http://e-remonty.soup.io sprawdź promocja tylko do ?..

Edytowane przez Bobby89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanko może byliście nad morzem i może możecie polecieć jakieś miejsce, moje oczekiwanie to niedaleko morze i spokój, :) tak we 2 z dziewczyna ? może podacie jakieś namiary na sprawdzone miejsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
morze i spokój,
Jak chcecie mieć spokój we dwoje to ja mogę ci polecić Rowy co prawda nie ma zbytnio co zwiedzać ale jest cisza i spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam pytanko może byliście nad morzem i może możecie polecieć jakieś miejsce, moje oczekiwanie to niedaleko morze i spokój, :) tak we 2 z dziewczyna ? może podacie jakieś namiary na sprawdzone miejsce ?

 

Karwia "Leśny"

Polecam pokoje u znajomych 50 mb do wody :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności