Skocz do zawartości
natalia18

przyjaciele passatów - gdzie na urlop

Rekomendowane odpowiedzi

planujemy z mężem urlop wrzesień lub pażdziernik w naszych górach. myślimy o Krynicy lub okolicach Zakopanego:confused: może ktoś był właśnie w tych okolicach i może polecić jakieś możliwe schronienie (byle nie nszałas z dziurą zamiast wc itp:eek:) i żeby było na miejscu dobre papu.Samochodzik sprawny termin ustalony tylko gdzie jechać.? może ktoś łaskawie nam doradzi i poda jakieś cywilizowane miejsce:( tylko bardzo proszę z własnego doświadczenia.Z powazaniem pasażerka passata:635: proszę o wiadomość na PW

Edytowane przez natalia18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi i okolice Zakopca, to z czystym sumieniem polecam Wam Sichlański Dworek w Murzasichle zaraz koło Zakopanego.

Było super :D

 

Jak coś chcecie wiedzieć więcej to pytajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche niższe góry ale moze sie zdecydujecie http://www.izabella.wisla.pl/ byłem tam 2 razy i polecam. Moze nie jest to hotel 5* ale warunki nawet nawet a i jedzenie bardzo dobre wiec polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze w gory chcecie jechac ;) gdzie indzije tez bym polecil cos fajnego zalezy co kto lubi :) jesli spacerki po gorach to zakopna prawie w samym centrum zaraz kolo wyciagu na yyy góbałówke ?? (nie wysmiewac mnie jesli pokrecilem nazwe gorki ;) nie mam dobrej pamieci) zaraz za wyciagiem jest bardzo stroma droga w gore i pierwsza droga w prawo wjezdzajac ta droga na gore jest na samym koncu tej drogi dom 1 rodzinny z pokojami do wynajecia szczerze powiem ze nie ma ich w internecie ale numer telefonu przypuszczam ze bylbym w stanie zalatwic w ciagu paru dni do tego starszego malzenstwa toaleta normalna :D pokoje 2 osobowe i 3 osobowe jedzenie bardzo dobre na samym deptaku na rogu wchodzac na deptak po lewej stronie, ceny srednie natomiast ida samym deptakiem po prawej stronie plus minus w polowie drogi jest bar mleczny nazwa jak nazwa ale jedzenie tez dobre i za dobra cene i duzo :))

 

jesli z gory byscie zrezygnowali polecam Kazimierz Dolny hotel Apollo ceny wysokie ale na poziomie hotelik od 90 do 110 zl od osoby na dobe

 

lub

 

Łagów kierunek świecko yyy trzeba by sprawdzic czy w tym terminie cos sie tam dzieje bo jest tam co roku pzreglad filmow. raz tam tarfilem wlansie na taki pzreglad i bylo super, warto zabrac rowery gdyz wokol jeziorka jest swietna trasa rowerowa okolo 14 km przy samym jeziorze drugie jeziorko to jzu typowy spacer plus minus 20 km :) warto wziasc cos do picia ;) ja nie wzialem i umieralem z pragnienia :)

 

 

numer telefonu do rodziny ktora wynajmuje ow mieszkanko w Zakopanym okazalo sie nie wypalem gdyz w sluchawce uslyszalem "nie ma takiego numeru". Sorki za zamieszanie szczegolnie dla ascona88

Edytowane przez Blody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

JA osobiście byłam tutaj http://www.gazda.info.pl/

Polecam serdecznie. Bardzo dobre jedzenie, super atmosfera i do Zakopca blisko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od mojej ciotki kolezanka ma dom wktorym wynajmuja pokoje nie ma tylko zarla:) cena przystepna i 20 minut pieszo do centrum zakopca ....dom miesci sie na ulicy droga do dawida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wybieram 1 lipca nad morze najprawdopodobniej do Mielna na pare dni i chyba tylko z tego wzgledu ze nie mialem okazji byc nad Polskim morzem:)

co roku wybieralem zakatki lazurowego wybrzeza ale w tym roku postanowilem zobaczyc nasze plaze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sie wybieram 1 lipca nad morze najprawdopodobniej do Mielna

To wpadnij do nas na spot Lotnisko Czarne, w zeszłym roku odwiedził nas Jumbo klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się do zakopca.Co polecacie zobaczyć,na co szkoda fatygi?Na razie pogoda się zapowiada lipna ,ale jadę na dwa tygodnie.Zapewne pojadę na Słowację do tego aquaparku,co jeszcze polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne pojadę na Słowację do tego aquaparku,co jeszcze polecacie?

 

Te jaskinie w Liptovskim Mikulasie pozwiedzać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem je naprawdę fajne ,na pewno zajadę.Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol zatrzymujesz sie w zakopcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,dokładniej w kościelisku,Piotrek sorki,ale w sobotę miałem za dużo do roboty przed weselem i nie miałem czasu ci tych tablic podrzucić.Jak coś to następnym razem jak będę.W którym miejscu na kwiatowej mieszkasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybieramy się do zakopca.Co polecacie zobaczyć,na co szkoda fatygi?Na razie pogoda się zapowiada lipna ,ale jadę na dwa tygodnie.Zapewne pojadę na Słowację do tego aquaparku,co jeszcze polecacie?

Jak nie bedzie pogody to aquapark tzw. Tatralandia odpuscilbym sobie... ja bylem w kiepska pogode i po 2ch godzinach zmylem sie - za duzo wiary, zapomnij o jakimkolwiek pływaniu. Ze slowacji polecam miejscowosc Besenova, przystepne ceny, bardzo przyjemnie, czysto i schludnie i przede wszystkim nie ma tlumow. I w Besenovej mozna placic w zlotowkach, ja bylem 2 tyg temu i zalowalem ze kupilem euro, u nich kurs lepszy byl:D (bodajze 4.39)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie bedzie pogody to aquapark tzw. Tatralandia odpuscilbym sobie... ja bylem w kiepska pogode i po 2ch godzinach zmylem sie - za duzo wiary, zapomnij o jakimkolwiek pływaniu. Ze slowacji polecam miejscowosc Besenova, przystepne ceny, bardzo przyjemnie, czysto i schludnie i przede wszystkim nie ma tlumow. I w Besenovej mozna placic w zlotowkach, ja bylem 2 tyg temu i zalowalem ze kupilem euro, u nich kurs lepszy byl:D (bodajze 4.39)

Tez byłem w Basenowej (rok temu) i jest rewelka noclegi taniocha "Park" Tatralandia-> ludzi jak mrówek i w tym roku tez jade ale juz nie pojade do tatralandi tylko do basenowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja mam rezerwację w hotelu w kościelisku,całe dwa tygodnie-jak pogoda będzie lipna to mam kompana jedziemy na dwa samochody,a wiec towarzystwo będzie.A polski00012 kiedy się wybierasz bo ja na dniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat ja mam rezerwację w hotelu w kościelisku,całe dwa tygodnie-jak pogoda będzie lipna to mam kompana jedziemy na dwa samochody,a wiec towarzystwo będzie.A polski00012 kiedy się wybierasz bo ja na dniach?

ja jade dopiero 20 sierpnia a w kościelisku tez byłem i tez moge polecić Wynajmij quada z instruktorem i weź sobie trase extremalną:eek: Zaąbista sprawa :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak cenowo?Qfa wyjdzie nam offtop:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Zakopane - Olcze dla zainteresowanych na PW nr do genialnego ośrodka cieżko z wolnymi miejscami ale miejsce, wystrój, jakośc, jedzenie i stosunek tego wszystkiiego do ceny idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem wczoraj w nocy z zakopca. Byłem od piątku. Kwatery za 45 zł osoba/doba w samodzielnym domku z kuchnią, kabiną prysznicową, LCD i tak dalej.

 

Jak ktoś już był kiedyś w zakopcu to nic ciekawego się nie dowie, ale dla tych co się wybierają pierwszy raz tak jak ja, krótki opisik:

 

W sobotę przyjechaliśmy ok. 14. Na zakopiance korki, ruch wachadłowy. Od razu wymarsz na Krupówki, od góry do dołu, na obiad taki góralski sfinks: kwaśnica, pierś z kurczaka w scypku ( nie Oscypku :P), miód pitny ( polecam).

 

Potem kolejką na Gubałówkę ( bilet 9 zł). Zejście juz na nogach podczas burzy - buty schną do dziś, nie pomogły sztormiaki.

 

Niedziela: wyjazd na Łysą Polanę. Parking 20 zł od auta, wjazd do TPN 4,5 zł/osoba. 1:50 h podejście nad Morskie Oko ( dość szybkim tempem), potem szlak dookoła morskiego oka i podejście nad Czarny Staw, które wyciąga język na kolana ( ok. 50 minut). Powrót znów w burzę, buty kupione rano w biedronce za 16 zł do wyrzucenia. Wieczorem znów Krupówki - tym razem Bacodonald ( hehe).

 

poniedziałek - dzień porażka:

Najpierw podejście do stacji kolejki na Kasprowy. Kolejka do kas - ok. 2 godziny, w tym godzinę w deszczu. bilet 40 zł ( góra - doł) lub 30 zł ( na górę). Jak by się komus na górze zachciało zjechać to płaci 24 zł za zjazd więc w sumie 30 + 24 ( lepiej kupić w obie strony). tuż przed kupnem biletu Pani z kasy zmieniła wywieszkę o stanie pogody na szczycie na następującą: mgła, widoczność - brak, wiatr, deszcz.

 

Po wjeździe okazało się, że nie ma co wychodzić z budynku stacji bo wieje, poada i nic nie widać. Po ciepłej herbacie i pizzy dominium ( gdzie też tych pizzeri nie ma) zjazd na doł. Tym razem na Krupówki busikiem ( 3 zł/ osoba).

 

Po oscypki zalecam zejść na targ pod krupówkami - mają oscypki, a nie scypki i inne sery góralskie. Zresztą za darmo dają spróbować - wiadomo co się bierze.

 

Powrót przez Olkusz do Gierkówki ( żeby nie płacić za A4), zaliczenie korka na obwodnicy Krakowa i spowolnienia na drodze Olkusz - Kraków. Wyjazd 14:40, w Warszawie 21:00. Z 15 minut postojem w Częstochowie. Od Częstochowy 120 km/h non stop, oprócz paru świateł i radarów.

 

Ogólnie polecam zakopiec tym, którzy lubią odpoczywać aktywnie - ja na pewno tam wrócę, ponieważ jesttyle szlaków, że mozna tam i miesiąc chodzić.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności