Skocz do zawartości
staszek933

Zablokowana Tylna Klapa Centralny Zamek POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam poważny problem.

W moim passacie B3 zablokowała mi sie tylna klapa. Posiadam w nim centralny zamek. Przycisk do owtozenia klapy jest taki miękki jakby klapa była cały czas zamknieta nie wiem jak ja otworzyć chociaż ze samochód jest otworzony. Nie mam nawet jak zdiąć plastiku z klapy zeby zobaczyc co sie dzieje bo nie da sie jej owtorzyc cały czas zablokowana.:(Prosze o pomoc z gory dzięks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że to kombi? Kręcenie kluczykiem nic nie daje? Możesz próbować wyrywać ten plastik od środka lub wywiercić w nim otworek fi10 od środka i pchnąć wkrętakiem pręt od otwierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest kombi:)

kluczk wchodzi do połowy i sie wogole nie przekreca :0 Klapy nie da sie otwożysz kluczykiem ale tak było juz wcześniej ze kluczyk nie wchodził . Ale klapa sie otwierała.

Zabardzo nie chciał bym niszczyc i wyrywać ale sprobuje jakos odchylic chyba ze ktos miał juz cos takiego i wie co sie stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś nic o kombinowaniu kluczykiem w zamku, więc jeśli nie próbowałeś nim otwierać, to temat wygląda następująco:

 

zamek pionowo - otwiera i zamyka centralnym,

zamek poziomo - permanentnie zamknięty (albo otwarty :confused: już nie pamiętam)

zamek przekręcony w prawo (tak na godz. 13) i wciśnięcie z kluczykiem otwiera niezależnie od centralnego.

 

Jak o tym wiedziałeś i nie działa - patrz porada wcześniej.

 

EDIT: A cha, byłeś szybszy :) Więc zostaje wejście od środka, albo lanie jakiegoś WD 40 do zamka, może ruszy.

Edytowane przez Tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achas dx bede musiał sprobować wejsć do srodko i coś pogrzebac tylko ze ten plastki strasznie przeszkadza nie ma sie jak dostac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cdejmij osłonkę od środka po prawej stronie taka klapka i spróbuj pociągnąć za widoczny tam drucik. jak to nie da to tylko zdięcie całej osłony i demontaz zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się zablokowała kiedyś klapa. Wchodzisz od środka do bagażnika, otwierasz zaślepkę lampy po lewej stronie i ręką szukasz w środku w prawo takiego drucika. Musisz go pociągnąć do siebie i się klapa otworzy. Zamek z tego co zrozumiałem zablokowany jest w pozycji "otwartej" więc on tutaj nie przeszkadza. Potem dla pewności rozbierz cała osłonę klapy i możesz "skrócić" ten drucik, który pociągałeś, w plastikowym zaczepie. Zobaczysz sam jak to funkcjonuje i będziesz wiedział gdzie jest za luźno. A co do zamka i wchodzenia do połowy tylko kluczyka, to też to przerabiałem. Trzeba to solidnie płukać WD-40 (ze 2 opakowania) w zamek dmuchać i na siłę wkładać kluczyk, za każdym razem będziesz wciskał go coraz głębiej aż z powrotem zamek się wyrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okim dx:) sprobuje :P znaczy wiesz ten przycisk mam cały czas taki miękki tak lekko wchodzi tak jakby było zamkniete dzisiaj sprobuje :0 i napisze czy mi sie udało pozdro i dx:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raaacja, przecież tam są zaślepki od świateł, zapomnialem :o

jakby nie szło to mogę Ci strzelić zdjęcia tego zamka i drutu który masz pociągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50948

polecam korzystać z wyszukiwarki. Miałem ten sam problem i poszło gładko i bez niszczenia, trochę odwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli bys mogł to podesłałbyś mi te foty:)

z gory dx:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miękki bo jest w poz. otwartej i nic mu nie stawia oporu - za długi drucik albo gdzieś indziej jest luźno. Drucika nie tniesz tylko go wciskasz bardziej w plastikowy uchwyt / zaczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY ciągnołem za ten drut i nic drutk nawet nie drgnoł;/ nie wiem co zrobić zablokowało sie czy jak?/?? I co do zaślepek na swiatła nie ma tam jak ręki włożyć musiałem odchylic troche ten plastik ale i tak dostęp tam jest bardzo truidny

Wiec prosze was o POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Powiem tak sam walczę z centralnym w pasacie b4 i mam inny problem. Nie mogę nigdzie dorwać schematu instalacji elektrycznej bo bez niej nie ruszę dalej z naprawą.A TY MATEUSZ spróbuj tak zrobić. Może trochę to dziwne ale jak masz pneumatyczny zamek otwierał ci klapę tylną (pod warunkiem że kluczykiem w klapie nie kręciłeś) to po prostu wyjmij bezpiecznik od centralnego u mnie jest to 2 od prawej strony.Jak go wyjmiesz to powinno też oświetlenie wewnętrzne i zegary nie działać. I spróbuj otworzyć klapę guzikiem. Jak się udało to napisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jak probowałem pociągnac za ten drut to on wogole nawet nie drgnoł;/ może cos w zamku?? czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nurek

Miałem podobny problem z tylna klapą.

 

Centralny działał normalnie ale nie odryglowywał zamka w klapie (siłownik chodził).

 

Ponieważ wkładka tylna jest uśmiercona w pozycji "zamknięte" czyli poziomo i nie ma możliwości odblokowania mechanizmu poprzez klucz, trzeba było dostać sie od środka. Na szczęście nie mam chwilowo tapicerki więc to było banalne.

Winna była oś przesuwania się mechanizmu odryglowującego w zamku (ośka z drutu przesuwana przez siłownik). Zardzewiała i blokowała się. Papier ścierny i smar załatwił na chwilę jak mniemam problem.

 

pozdrawiam

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdięcia mojego zamka...

Po skruceniu preta mam twardy przycisk ale nadal sie nie otwiera;/ i sam jak ciągne za pręt nic to nie daje

861e5c32b3af7cbfmed.jpg

 

cad890c45b9b5c3fmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... ruszając tym poziomym prętem (widoczny na Twoim zdjęciu) w kierunku do zewnątrz powinien się zamek otworzyć, nie trzeba używać przy tym dużej siły. Jak czujesz,pręt blokuje się na przycisku otwierania czy na zamku? Jak na zamku to pozostaje chyba tylko odkręcanie zamka lub rygla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej fotce widać doc zego jest ten pret przyczepiony i gdy nim ruszam to ten dzyndzel nic sie nie rusza;/ chyba tego wina nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności