Skocz do zawartości
Gość nurek

smar do szyberdachu

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego szybra przełożyć bym chciał tylko ten ruchomy srebrny element który w tym kupionym kompletnym z B4 ma urwaną linkę wraz z mocowaniem. W moim szybrze są oba te elementy sprawne, ale reszta szybra ma już dość i to nie jest ori szklany tylko blaszak z dołożoną szybą więc dlatego kupiłem kompletny szklany :)

A co do smaru to czy nadałby się smar teflonowy wurth ? Jest to smar suchy, tzn po nałożeniu wysycha i tworzy równomierną cienką, suchą powłokę smarującą, dlatego nie będzie łapał żadnych syfów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz uwaloną lewą prowadnicę... części tej nie dostaniesz, z naprawą tez jest nieciekawie

 

więc tylko kupno jakiejś używki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam ten element od mojego ori blaszanego szybra więc nie ma żadnego problemu :)

Tak więc wiem już co i jak i z naprawą sobie poradzę bez żadnych problemów, jedynie zastanawiam się nad smarowaniem lub też nie i myślę nad suchym smarem teflonowym np wurth...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie kciuki, bo dzisiaj zabieram się za szyberdach :)

Póki co mam wymontowany mój stary szyberdach (blaszak z założoną szybą) i wymontowałem z niego element do którego przyczepiona jest linka (ten z lewej), pójdzie on do mojego nowego szyberdachu (ori szyber szklany z B4). Zauważyłem że między szybrem szklanym a blaszanym w samej konstrukcji mechanizmu nie ma wielkich różnic. Oba szybry to produkt firmy Rockwell Golde i pewno dlatego jest bardzo mało różnic. Oby ten element z linką z blaszaka przypasował do szklanego szybra bo różni się nieco wyglądem i pewnie trzeba go będzie podrzeźbić :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już po robocie :) Poniżej 4 fotki z wykonanych prac z czego pierwsza pokazuje różnice między prowadnicami z szybra szklanego (górna) i blaszanego (dolna). Prowadnica z szybra blaszanego pasuje do szklanego po lekkiej modyfikacji (obcięciu tej wystającej części)

 

80792.jpeg

80793.jpeg

80794.jpeg

80795.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem smar grafitowy i od razu zaczęło ładnie pięknie chodzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł - smar nałapie syfu i będzie jeszcze gorzej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić. Kilka lat temu walczyłem z szyberem, ale sie poddałem. Pojechałem do magika w Zgierzu (polecam, bo warto!!!), gość naprawił go w kilka minut, dosłownie!!! Zapytany o smarowanie, stwierdził, że ślizgów się nie smaruje, bo do smaru lepią się wszelkie syfy. Orginalne ślizgi są fabrycznie pokryte teflonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności