Skocz do zawartości
dziimii

Prośba o pomoc w wyborze kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

SONY DAV-DZ560, SAMSUNG HT-TZ22, PANASONIC SC-PT475EK, SAMSUNG HT-TZ212R, PANASONIC SC-PT550E-K oraz z końcówką E-S, SONY DAV-DZ530W, JVC TH-G60... Takie modele proponują na innym forum... Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej marki masz TV ? dobierz zestaw do TV - wtedy kino będzie współpracować z telewizorem. U mnie w panasonicu Viera Link działa wyśmienicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD Philipsa FullHD ale jaki konkret model to nie powiem bo nie pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc o której mówisz (800-1000W) jest to moc szczytowa i nie ma nic wspólnego z prawdziwą mocą jakiej "słuchamy". Jak byłem w technikum elektronicznym to nauczyciel nazywał ją "szczytową mocą agonalną". jakbyś podłączył odpowiednio wielkie kolumny i próbował wysłuchać jakiegoś utworu przy tej "mocy" to usłyszałbyś jedynie jeden wielki szum ;) To są właśnie zniekształcenia :D

Moc która powinna Cię interesować to moc sinusoidalna, t.j. taka którą wzmacniacz może dostarczać ciągle bez zniekształceń lub przegrzewania się. Przy tym parametrze wzmacniacz wzmacnia całe pasmo sygnału (minimum 20 Hz - 20 kHz - słyszalność ludzkiego ucha) przy zniekształceniach np. 0.1%. Naturalnie im mniejsze zniekształcenia tym lepiej, ale dla takiego "ojcowego" sprzętu to jest już wystarczająco ;) I dla takiego zestawu 50W mocy sinusoidalnej do pomieszczenia o średniej kubaturze w zupełności wystarczy :ok:

Co do 800 - 1000 W mocy sinusoidalnej - niezły koncert, wzmacniacze wielkości kuchenki gazowej a kolumny wielkości całej kuchni :rotfl:

 

Powodzenia w zakupie :!:

 

P.S. - właśnie znalazłem coś w starej książeczce (co prawda tylko o stereo, ale potraktuj to jako fronty ;) ):

Wzmacniacz dobry:

Moc wyjściowa: 2*30 W

Zniekształcenia: 0.5%

Pasmo przenoszenia 20Hz - 20kHz +/- 2 dB

Wzmacniacz doskonały:

Moc wyjściowa: 2*70 W

Zniekształcenia: 0.01%

Pasmo przenoszenia 10Hz - 50kHz +/- 0.5 dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wykład ale w czym mi to pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobierz zestaw do TV - wtedy kino będzie współpracować z telewizorem. U mnie w panasonicu Viera Link działa wyśmienicie

 

To sie podłącze do tematu. Mam Panasonica 42' z vierą ale oczywiście nic nie działa i tak jak przeczytałem twój post to coś mi zaświtało :D Mam kino domowe Panasonica także ale ma to już kilka lat. Amplituner ( w 2000 r górna półka ;) wzmak 5x50W chyba ) + dvd + głośniki i mam pytanie jak to połączyć z TV i co da mi funkcja viera link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za wykład ale w czym mi to pomogło?

Dokształciłeś się i nie będziesz robił z siebie ****** szukając po sklepach kina domowego o mocy 800 - 1000 W :rotfl:

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh :-D

niech Ci będzie, akururat do tego przywiązywałem mniejsze znaczenie... Za to mógłbyś rzucić jakąś proozycją.. do srody muszę się zdecydować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh :-D

niech Ci będzie, akururat do tego przywiązywałem mniejsze znaczenie... Za to mógłbyś rzucić jakąś proozycją.. do srody muszę się zdecydować..

 

Minęły już czasy kiedy siedziałem w temacie... Nie jestem na bieżąco i nie będę nic strzelał.

 

 

 

hmmm...

 

 

 

 

chociaż może ...

 

 

 

 

Odkup od kucziego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad sie wziely te moce 1000 czy 2000 tysiace w :-/ to jest smieszne poprostu ale coz, ludzie czytaja w reklamie ze sprzet ma 1000w i 90% mysli ze tak jest a to chyba tylko i wylacznie chwyt reklamowy...wymyslanie jakis okreslen niewiadomo jakiej mocy sluzy tylko sprzedazy. stara unitra 2*25 i 2*15 gra o niebo lepiej niz wspolczesne wynalazki z nizszej polki, oczywiscie mowie o stereo.

tak powaznie co do kolegi ktory zalozyl temat-kolumny KODA! stosunek jakosc do ceny bardzo dobry, tylko w popularnych centrach handlowych raczej ciezko dostac, a tak wogole jesli masz czule ucho to niestety ale z 10 k musisz na sprzet wydac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sie podłącze do tematu. Mam Panasonica 42' z vierą ale oczywiście nic nie działa i tak jak przeczytałem twój post to coś mi zaświtało :D Mam kino domowe Panasonica także ale ma to już kilka lat. Amplituner ( w 2000 r górna półka ;) wzmak 5x50W chyba ) + dvd + głośniki i mam pytanie jak to połączyć z TV i co da mi funkcja viera link ?

 

Viera Link daje ci możliwość sterowania kinem domowym/nagrywarką etc. przy pomocy pilota od telewizora (sprzęty podłączone przez hdmi).

 

Podejrzewam, że sprzęt z 2000 r. ma max. Q-Link (podobna funkcja ale bardziej uboga, realizowana przez scart'a), ale najlepiej wklep w google i poszukaj opisu, ew. poszukaj napisów na obudowie lub kartonie (jeżeli jeszcze się uchował, w co wątpie... ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pat_333

pisze jak byk "Prośba o pomoc w wyborze kina domowego" a Ty ani wiedzą nie zabłysnąłeś ani nikomu w temacie nie pomogłeś? Jak masz problem ze zrozumieniem danego tematu to może powinieneś się wrócić do podstawówki? Wypowiadaj się na temat:640: Chyba że nabijasz sobie posty:[

 

bartek.w pewnie proponowałbyś coś z LG lub Philipsa?

Edytowane przez scrabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poradzę, ponieważ ja mam wszystko Panasonica (właśnie z powodu kompatybilności Viera Link).

 

Jeżeli taka funkcja jest również w Philipsie to brał bym wszystko jednej marki.

 

Z mojej strony mogę polecić Panasonica SC-PT860 - pracuje bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scrabit - napiszałeś na początku, że frontowe mają być małymi satelitkami a tyły wolnostojące. Nie istnieje taki zestaw, bo właśnie fronty są większe a tyły mniejsze, nigdy na odwrót.

 

Napisałem wcześniej o panasonicu 560. Wiesz, że te wolnostojące kolumny na zdjęciach można złożyć tylko z połówki? Normalnie są to wysokie filary, ale gra w nich tylko górna połowa - dół to atrapa. Można je zmontować tak, że atrapę się pomija i zostaje tylko około 60cm kolumienka - z podstawką lub bez. No i niezaprzeczalna zaleta "Panasa" - ma suba w jakiejś nowej technologii - jest zminiaturyzowany a moc w nim drzemie potężna. Aha - w wcześniej się przejęzyczyłem - posiada oczywiście wyjście HDMI a nie wejście.

 

I o niebo lepiej wygląda czarno srebrny niż czarny.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, że te wolnostojące kolumny na zdjęciach można złożyć tylko z połówki? Normalnie są to wysokie filary, ale gra w nich tylko górna połowa - dół to atrapa. Można je zmontować tak, że atrapę się pomija i zostaje tylko około 60cm kolumienka - z podstawką lub bez.

 

Potwierdzam, to samo jest w 860'tce.

 

Ooo, właśnie zauważyłem że jest już model 870 (chociaż na pierwszy rzut oka nie zauważyłem różnic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cervandes wiem o tym że to jest atrapa... ale zależało mi na tym by właśnie z tyłu wyglądało to jak kolumna natomiast z przodu (ze względu na nietypową zabudowę) umieścić małe satelity... Nie ma takich głośników? Mi się wydawało że gdzieś właśnie widziałem wszystko małe na przód a dwie wysokie "kolumny" z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dobrze radzą SC-PT560 - poczytaj o nim :)

 

Muszę tylko ostrzec że ma problem z poprawnym skalowaniem DivX -nie wiem od czego to zależy, ale są filmy które wyświetla na 80% ekranu- tak dzieje się u mnie na połączeniu HDMI i zaznaczam że nie z wszystkimi tylko z niektórymi. Poza tym Wejście USB, gniazdo na I-pod`a, fajny dźwięk i świetny wygląd.

 

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3811

 

 

Lub Philips HTS 3367 - ale w tym przypadku mogę się sugerować tylko opiniami:

 

http://www.ceneo.pl/;0151540840-10.htm

Edytowane przez bochaczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wezme to pod uwagę...

a coś z rodziny Philipsa/LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scrabit, nie pisze tylko jest napisane.

 

przeczytaj do konca to zobaczysz ze wypowiedzialem sie do zalozyciela tematu,

a za 1000 idz do reala i kup samsunga czy cokolwiek innego, co ci mozna doradzic?dzis widzialem akurat taki zestaw za 999, mial to co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie mam szklanej kuli i nie wiem co widziałeś...

w takim razie odpowiedziałeś na temat założony 3 miesiące temu :-/

koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności