Skocz do zawartości
dziimii

Prośba o pomoc w wyborze kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem i licze na pomoc. Mianowicie: mam kwote około 3tysia i stoje przed wyborem nowego kina domowego. Moje warunki to:

- drewniane obudowy

- zestaw 5.1

- odtwarzacz blu-ray

I oczywiście żeby to było w całości jakiejś przyzwoitej firmy. Słyszałem, że nie warto kupowac zestawów - lepiej kompletowac amplituner głośniki itp. Z góry dzięki za wszelkie odp jeśli możecie zapodajcie od razu linki Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Jeżeli nie masz wygórowanych wymagań to polecam YAMAHA. Amplituner. W zasadzie gra o niebo lepiej niż konkurencja (denon,harman-kardon,itp). Mowa o raczej niskim przedziale cenowym żedu od 800-3000.

Ja kupiłem Onkyo 606 i załuje. Dzwięk twardy i surowy. Na dodatek kiepski pilot. Yamaha (odpowiednik) mojego 606 gra zdecydowanie lepiej.

Ale w tej cenie co podałeś ciezko będzie kupić wszystko. Sam subwofer kosztuje jakieś 1000zł a to 1/3 twojego budżetu.

Jak chcesz tak składać to pamietaj o jednej zasadzie:

- Najpierw kupujesz amplituner ,

- Póżniej dopiero kupujesz głośniki. I TU NAJWAŻNIEJSZE: zawsze ale to zawsze podłącz je do swojego radia i odsłuchaj jak grają. To nie może być jakieś radio, musi być twoje. Po odsłuchaniu dopiero podejmuj decyzję o zakupie.

Różnice w dzwięku??? Usłyszysz sam. Będziesz zdziwiony jak są duże na różnych głośnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garnki tfu kolumny to KODA.

Odtwarzacz BR SONY.

Piecyk tfu wzmacniacz/kable do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli moge sie wtracic w temat, na kinie domowym sie nie znam za bardzo ale odtwarzacz blue ray niepolecałbym, poniewaz :

 

- na rynku nie ma konkurencji procz DVD dlatego sam odtwarzacz to koszt od 600 zł w góre i z gory zaznaczam ze sprzet nie jest za ta cene nawet ze średniej pólki ;)

 

- wciaz jest zbyt maly wybor filmow w formacie blue ray w porownaniu do zwyklych dvd

 

- najwieksza konkurencja dla blue ray nadal jest i przez dlugi czas jeszcze bedzie zwykle dvd i lepiej kupic pozadne dvd niz kiepskiego blue ray'a

 

Nie warto wydawac kupe kasy na sredniego blue ray gdy analitycy przewiduja, zreszta widac to juz na rynku naszym polskim i coraz wiecej firm telekomunikacyjnych to zaczyna wprowadzac a przy czym ze soba konkurując a mianowicie o VOD czyli video na zamowienie.

 

ale decyzja nalezy do ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zestawik harman -kardon 5.1 ,ps3 jako blu-ray i dotego sony bravia 46 i powiem ,,ogien w szopie ,, jak dla mnie wystarczy ,polecal bym takze yamahe jak pisal kolega wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,spróbuj poczytać na forum HD:http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka...

Planuję kupić ojcu zestaw kina domowego... żadna rewelka, sprzęt ma być prosty ale solidny... Cena? Wstępnie ok 1000zł ale 100/200 mogę dorzucić gdyby był konkretny zestaw. Nie spodziewam się rewelacji ale... Proszę o propozycję. Moje wymagania: Gniazdo HDMI obowiązkowo (aż się zdziwiłem że niektóre zestawy tego nie mają!), zestaw głosników 5+1 przy czym głośniki na tył mają być wolnostojące (kolumny) - 2 szt; satelitki na przód do postawienia/zawieszenia... Odtwarzanie DivX, XVid... Moc wyjściowa min 800-1000W...

Z góry dziękuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka...

Planuję kupić ojcu zestaw kina domowego... żadna rewelka, sprzęt ma być prosty ale solidny... Cena? Wstępnie ok 1000zł ale 100/200 mogę dorzucić gdyby był konkretny zestaw. Nie spodziewam się rewelacji ale... Proszę o propozycję. Moje wymagania: Gniazdo HDMI obowiązkowo (aż się zdziwiłem że niektóre zestawy tego nie mają!), zestaw głosników 5+1 przy czym głośniki na tył mają być wolnostojące (kolumny) - 2 szt; satelitki na przód do postawienia/zawieszenia... Odtwarzanie DivX, XVid... Moc wyjściowa min 800-1000W...

Z góry dziękuję :-)

 

z tymi wymaganiami za 1000 zł to w Realu na dziale audio bo nic lepszego za to nie kupisz ewentualnie używki na alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż przecież pisze że rewelacji nie oczekuję :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Toż przecież pisze że rewelacji nie oczekuję

Chyba jednak oczekujesz - 800-1000W - chcesz na tym sprzęcie koncerty plenerowe urządzać?? :) Żaden sprzęt domowy (szczególnie w tej cenie) nie ma takiej mocy. Nie wierz w moc urządzeń podawaną na wszelkiego rodzaju nalepkach i reklamach. Sprawdź w instrukcji lub tabliczce znamionowej pobór mocy z sieci, potem podziel to przez 4 i wyjdzie Ci z jaką mocą maksymalną może grać Twój sprzęt zniekształcając co się da przy tym niemiłosiernie charcząc.

A tak na poważnie jak pisał kolega ziewal w takiej cenie to tylko jakiś tani sprzęt z hipermarketu albo używka.

Może warto się zastanowić i jednak coś lepszego kupić (nawet na raty np. Media. Saturn, RTVEuroAGD - 30rat 0%). Wiem, że to zawsze raty ale .......

P.S. Wracając do mocy to jak trafisz na sprzęt o mocy muzycznej 100W (tzn. mocy ciągłej 50W) to do warunków domowych wystarczy w zupełności.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że sam blu-ray to około 1 tyś - na resztę pozostaje ok 2 tyś. za taką cenę ciężko o drewno i super jakość :) jeśli nie jesteś audiofilem mogę zaproponować np:

 

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/dane-techniczne-yamaha-dvd-s663b-htr-6030b-prism-onyx-100-orzechowy.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Panie Panasonica sc-pt560. Od wieeeeelu wielu lat bawiłem się w klocki hi-fi. Obecnie kino mam na amplitunerze Technics SA-DA15, DVD Panasonica RA61, fronty kolumny SB-M500M2 (niespotykany rarytas), tyły SB-M300... no i reszta pierdółek z równie wysokiej półki.

 

Niedawno narzeczona sprawiła sobie wspomnianego Panasonica który kosztował mniej niż u mnie same fronty czy amplituner. Szczerze? Gdybym dzisiaj miał kupować kino, to absolutnie nie bawiłbym się w klocki. Plastikowy zestawik z pudełka gra tak, że wielu po prostu nie wierzyło w to co słyszy. A ma i wejście HDMI, i optyczne do np konsoli, upscalling do 1080p. Moim zdaniem naprawdę rewelacja uwzględniając cenę. Może nie waży 60kg, nie jest wielkie i majestatyczne - ale gra naprawdę zaskakująco dobrze.

 

Nadmienię, że głuchy nie jestem, ukończyłem Państwową Szkołę Muzyczną i ze sprzętem mam wiele do czynienia... Ja w każdym bądź razie serdecznie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czytajcie: zestaw jest dla ojca, nie dla mnie... Nie potrzebuje odtwarzacza blu-ray ani głośników w drewnie... to ma być przeciętny ale solidny zestaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No jeżeli nie masz za bardzo wygórowanych wymagań odsłuchowych a pozostałe typu:HDMI, DivX, Xvid, wygląd itp. itd spełniają Twoje wymagania to może być. Wiadomo, że zawsze ktoś powie, że można kupić lepszy ale jeżeli ten wystarczy i budżet ograniczony ....

Wracając do mocy - zobacz piszą moc wyjściowa 1000W, a już troszkę dalej że głośniki mają 155W mocy muzycznej (czytaj chwilowej) - mała rozbieżność co?? Tak więc w rzeczywistości jak to będzie miało te 100W mocy muzycznej to i tak będzie OK.

-EDIT-

No fakt piszesz, że dla ojca - według mnie w zupełności wystarczy, a i im mniej bajerów to i obsługa łatwiejsza!!!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu jakiś konkret...

 

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:57 ----------

 

moc wyjściowa to nie jest moc całkowita całego zestawu? (suma mocy wszystkich głośników)?

 

---------- Post added at 11:00 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

 

takich propozycji oczekuję... to nie ma być nie wiadomo jaki zestaw :-) wtedy prosiłbym o zupełnie inną konfiguracje i w innym przedziale cenowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno narzeczona sprawiła sobie wspomnianego Panasonica który kosztował mniej niż u mnie same fronty czy amplituner. Szczerze? Gdybym dzisiaj miał kupować kino, to absolutnie nie bawiłbym się w klocki. Plastikowy zestawik z pudełka gra tak, że wielu po prostu nie wierzyło w to co słyszy. A ma i wejście HDMI, i optyczne do np konsoli, upscalling do 1080p. Moim zdaniem naprawdę rewelacja uwzględniając cenę. Może nie waży 60kg, nie jest wielkie i majestatyczne - ale gra naprawdę zaskakująco dobrze.

 

mam od niedawna Panasonic SC-PT860 - i również polecam :) ale wejścia HDMI nie widzę - jedynie wyjście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bochaczyk tylko w tym zestawie są cztery wolnostojące kolumny, ja potrzebuję tylko dwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
moc wyjściowa to nie jest moc całkowita całego zestawu? (suma mocy wszystkich głośników)?

To trzeba by już pytać jakiś fachmanów. Według mnie nie ponieważ nie ma takiej sytuacji, żeby wszystkie głośniki w jednym czasie grały pełną mocą. Jak w jednym np basowym jest akurat jakieś "buum" z pełną mocą to w innych zazwyczaj jest co innego i nie z pełną mocą.

Poza tym gdyby wzmacniacz miał 1000W mocy wyjściowej to uwzględniając straty (sprawność urządzeń) to z sieci musiałby pobierać z 4000W, a to już by był niezły kawałek sprzętu (np. nie wielkości "laptopa") i działałby jako dodatkowe ogrzewanie w pomieszczeniu!!!

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

SC-PT560 tak jak kolega cervandes pisze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności