Skocz do zawartości
rafal102

Problem z PZU. Zmiana ubezpieczyciela, PZU domaga się kasy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Zakładem Ubezpieczeń PZU. Właściciel od którego kupiłem samochód, miał ubezpieczony w PZU.

Ja nabyłem autko dnia 21.02.2009 roku. Poszedłem do zakładu ubezpieczeń PZU, żeby zobaczyć w jakiej cenie mogą mi zaproponować OC. Ich propozycja nie była korzystna także chciałem zrezygnować. Pani która tram siedziała, powiedziała, że mogę miesiąc czasu jeździć na tym ubezpieczeniu. Także wyszedłem i było OK.

Z dniem 22.03.2009 Zarejestrowałem samochód na siebie, poszedłem do nowego zakładu, wykupiłem polisę z dniem 22.03.2009 i następnego dnia poszedłem do PZU, żeby zgłosić rezygnację. Suma sumaru dwa tygodnie temu dostaję pismo gdzie zmusza się mnie do zapłaty ubezpieczenia za okres 21.02.2009 do dnia 25.04.2009. Na te pismo wysłałem swoje z rezygnacją i pieczęcią zakładu PZU. Po paru dniach dostałem kolejne pismo z PZU i nie wiem co mam dalej zrobić.. :( płacić im..?? ale za co..?? jak ja od marca jeżdżę na innym ubezpieczeniu a tamto wypowiedziałem.

 

tamta polisa była ważna do 24.04.2009

 

obraz062v.jpg

 

obraz060k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem z PZU. Zmiana ubezpieczyciela, PZU domaga się kasy
BANDA ZŁODZIEJI.. Wie ktos moze czy w LINK4 mozliwe jest eykupienie do OC samego ubezpieczenia od krzadziezy w ramach AC >>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrezygnowałeś z PZU w ciągu 30 dni od dnia zakupu i masz to potwierdzone na piśmie to olej te wezwania. Te wszystkie kwitki drukuje automat i zanim ktoś wklepie Twoją rezygnację to będą wysyłać. Miałem to samo ze swoim ubezpieczycielem. W ostateczności pokażesz rezygnację w sądzie ;)

 

edit:

się doczytałem, że miesiąc minął, więc chyba PZU ma rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale 21, 22 była to sobota i niedziela, jak w poniedziałek wróciłem z pracy to wszytsko załawtaiołem z rejestracją autka i już PZU mi zamknęli i rano się tam udałem.

 

Ale czy przy wykupie nowego OC to stare automatycznie nie wygasa..??

 

ALe dlaczego 200zł..?? za dwa miesiące..?? to ja za rok płace nie całe 500zł.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zrezygnowałeś z PZU w ciągu 30 dni od dnia zakupu i masz to potwierdzone na piśmie to olej te wezwania. Te wszystkie kwitki drukuje automat i zanim ktoś wklepie Twoją rezygnację to będą wysyłać. Miałem to samo ze swoim ubezpieczycielem. W ostateczności pokażesz rezygnację w sądzie

 

edit:

się doczytałem, że miesiąc minął, więc chyba PZU ma rację

Jeśli sprzedający nie wypowiedział umowy to ubezpieczenie automatycznie przechodzi na Ciebie i masz czas do przedostatniego dnia umowy by ją wypowiedzieć. Jeśli wypowiedział umowę by wyciągnąć część składki masz 30 dni na śmiganko bolidem i musisz zawrzeć nową umowę. Przynajmniej tak mnie poinformowała kobita w link 4 jak kupowałem gimbusa.

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowę z ubezpieczycielem możesz rozwiązać przedostatniego dnia obowiązywania ubezpieczenia. Jeśli spóźnisz się chociaż jeden dzień to już ubezpieczyciel tak jakby "zaocznie" przedłuża z Tobą umowę. I nie ważne, że tego dnia nie złożyłeś u nich podpisu i nie wpłaciłeś składki. Natomiast w przypadku kupna samochodu nieważne do kiedy jest zawarta polisa. Według przepisów masz 14 dni od daty zakupu na "przepisanie" samochodu w urzędzie skarbowym a 30 dni na zarejestrowanie. A ubezpieczyć go musisz najpóźniej w dniu rejestracji czyli masz także 30 dni od daty na umowie kupna-sprzedaży. Jeśli znalazłeś sobie innego ubezpieczyciela niż ten który do tej pory ubezpieczał kupiony samochód to w dniu rejestracji ubezpieczasz go tam i wtedy wypowiadasz umowę poprzedniemu ubezpieczycielowi. Ale musisz to zrobić przed upływem tych 30 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21.02 to sobota 23.03 to poniedzialek a jako ze luty mial 28 dni akurat 23 wypada 30 dni czyli teoretycznie w ciagu 30 dni zmiesciles sie w czasie (nie liczac 21.02)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz auto i masz 30 dni na zdecydowanie się czy śmigasz na OC poprzednika <czyli , że kontynuujesz> albo ubezpieczasz gdzie indziej. Nie możesz przekroczyć terminu bo TU samo zadecyduje za Ciebie i będziesz musiał zapłacić składkę. Tak samo jest z wypowiedzeniem - najlepiej ubezpieczenie wypowiedzieć wcześniej, a nie 1 czy 2 dni przed końcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21.02 to sobota 23.03 to poniedzialek a jako ze luty mial 28 dni akurat 23 wypada 30 dni czyli teoretycznie w ciagu 30 dni zmiesciles sie w czasie (nie liczac 21.02)

słuszna uwaga, luty na 28 dni ;)

 

 

gdybyś miał pieczątkę z 23 marca, to by było ok

ale na pisemku na pieczątce jest data 24 marca więc wg mnie to trzeba zapłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się data wpływu rezygnacji do TU. W Twoim przypadku (jeśli dobrze liczę) nie wyrobiłeś się w terminie. Stąd (słuszne) pisemko z PZU.

No tak ale 21, 22 była to sobota i niedziela, jak w poniedziałek wróciłem z pracy to wszytsko załawtaiołem z rejestracją autka i już PZU mi zamknęli i rano się tam udałem.

Mogłeś to zrobić przed weekendem, lub wystarczyło wysłać rezygnację poleconym!

Ale czy przy wykupie nowego OC to stare automatycznie nie wygasa..??

Nie wygasa, na Tobie ciąży obowiązek złożenia rezygnacji z ubezpieczenia poprzedniego właściciela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Al;e skoro mam również maxymalne zniżki, to skąd kwota 200zł..?? Toć poprzedni właściciel miał zapłacone do 24 kwietnia. Ja miesiąć wcześniej złożyłem wypowiedzenie i od miesiąca miałem inną polisę. Więc te 200zł oni chcą za co..?? bo nie bardzo rozumiem..??

 

a co to jest ochrona ubepieczeniowa..?? bo oni za to chcą kasę..??

 

To co zapłacić i dać sobie spokój..?? Tylko że 200zł na drodze nie leży, a ja nie wiem za co to.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miesiąć wcześniej złożyłem wypowiedzenie i od miesiąca miałem inną polisę.

ale złożyłeś je po terminie, to tak jak byś nie wypowiedział umowy

 

Al;e skoro mam również maxymalne zniżki, to skąd kwota 200zł..?? Toć poprzedni właściciel miał zapłacone do 24 kwietnia.

PZU zrobiło sobie rekalkulację składki od momentu kupna do końca starego ubezpieczenia i tak wyszło, drą ile mogą i wcale się nie dziwię, sam bym tak robił ;)

wyszło by pewnie mniej gdybyś im wcześniej dostarczył dokument na te max zniżki, a tak to pewnie policzyli jakbyś nie miał ich wcale

ale to tylko tak mi się wydaje

najlepiej idź gdzieś do jakiegoś agenta co ubezpieczenia sprzedaje (najlepiej znajomego), pokaż mu te wszystkie papierki i on Ci wszystko ładnie wyłoży, my nie fachowcy w prawie i możemy się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazio ma racje, PZU dokonało rekalkulacji składki... To że masz max zniżki - o tym wiesz Ty, PZU jasnowidzem nie jest, zapewne policzył składkę jakbyś nie miał zniżek i każą Ci dopłacić do interesu...

Mnie dziwi jedna rzecz, czemu jeszcze nie pojawiłeś się w PZU?? Już dawno powinieneś był to zrobić. Na Twoim miejscu podjechałbym z aktualną polisa i próbował negocjować. Być może się da się rozwiązać polisę, ale opłacisz część składki (tym razem wyliczoną z odpowiednimi zniżkami) za te dni zwłoki do dnia rozwiązania. Zamiast 200 zł może się okazać że zapłacisz 20 zł...

Tylko rusz ten tyłek bo samo się nie rozwiąże :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszyscy potwierdzają, że się spóźniłeś. 30 dni liczy się od zawarcia umowy/kupna sprzedaży i liczą się dni kalendarzowe a nie robocze. Wiedziałeś, że są soboty i niedziele w kalendarzu? Niestety trzeba było wcześniej napisać rezygnację i zawrzeć OC dzień przed zakończeniem OC nabywcy i to również można zrobić z wyprzedzeniem. Kazio o przeliczeniu też się nie myli. Policzyli Ci ile musisz dopłacić do końca 12 miesięcznej umowy z Twoimi zniżkami i adresem zamieszkania, stąd te 200zł. Jeśli koleś mieszka na wsi to za to samo OC może zapłacić nawet 3 razy mniej bo jest mniejsze ryzyko wystąpienia szkody, a ty mieszkając w mieście masz wyższe ryzyko, więc i składka wyższa, więc dopłata zgodna z ustawą o OC. Cała ta sytuacja z kolei jest dla Ciebie niekorzystna bo mając dwie polisy OC, gdybyś spowodował szkodę, to możesz zgłosić tylko z jednego ubezpieczyciela, ponieważ drugi nie wie nic o szkodzie to nie zabiera zniżek, a jak po roku znowu będziesz chciał zmienić TU to po sprawdzeniu Cię w UFG (coś jak BIK w bankach) wyjdzie, że kręcisz, bo chcesz uniknąć zwyżki składki za szkodę mając dwa OC podając historię ubezpieczenia od drugiego TU gdzie nie masz odnotowanej szkody. I taka sprawa trafia do sądu, bo oszukujesz instytucje celem osiągnięcia korzyści materialnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ogólnie kolega dał d**y i tyle. Prawdopodobnie 200 zł dostał za 1.9 + wiek (zwyżka) + brak kontynuacji (zwyżka) + nie policzyli żadnych zniżek (bo skąd mogli wiedzieć że kolega je posiada). Suma 2400 na rok nie robi wrażenia w PZU.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak kontynuacji

za brak kontynuacji nie ma się zwyżek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za brak kontynuacji nie ma się zwyżek

No tak racja - chodziło mi raczej o to że nie dostał zniżki 5% co w gruncie rzeczy stanowi zwyżkę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubezpieczeniach siedzę już sporo czasu i również z PZU do niedawna współpracowałem i powiem, że czasami ciężko się dogadać z Paniami z PZU ale po kolei:)

 

Rafal102 wypowiedzenie złożyłeś po terminie o czym powinni Cię poinformować od razu przy jego składaniu.

W tej chwili wybierz zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia (najlepiej zebyś miał udokumentowane 8 ostatnich lat przebiegu ubezpieczenia bo po takim, okresie jest w pzu max znizka) i podjedz z dokumentami do inspektoratu PZU - tam zrobią Ci rekalkulacje i zaliczą zniżki - zaplacisz mniej. Jeśli nie będą chcieli uwzględnić zniżek bo jest po terminie nie odpuszczaj - to jest "widzimisię" tego kto siedzi za biurkiem. Rekalkulacje mogą zrobić zawsze tylko nie zawsze im się chce.

 

Jeśli sprzedający nie wypowiedział umowy to ubezpieczenie automatycznie przechodzi na Ciebie i masz czas do przedostatniego dnia umowy by ją wypowiedzieć. Jeśli wypowiedział umowę by wyciągnąć część składki masz(...)

Sprzedający nie może wypowiedzieć umowy OC - sprzedający zgłasza tylko sprzedaż pojazdu i zgodnie z ustawą obowiązek wypowiedzenia ciąży tylko na nabywcy.

 

A ubezpieczyć go musisz najpóźniej w dniu rejestracji czyli masz także 30 dni od daty na umowie kupna-sprzedaży

Ten przepis ma zastosowanie przy autach ściągnietych z zagranicy. Jeśli auto jest już ubezpieczone i zarejestrowane w Polsce nawet jeśli zostanie przerejestrowanie zaraz po kupnie, nabywca może wykorzystać sobie polise do 30 dni od kupna. Czyli pomimo przerejestrowania, polisa zbywcy nadal chroni nabywce aż do jej wypowiedzenia.

Jesli przy zakupie auta brakuje ważnej polisy OC trzeba auto ubezpieczyć w dzień zakupu na podstawie umowy kupna.

 

Cała ta sytuacja z kolei jest dla Ciebie niekorzystna bo mając dwie polisy OC, gdybyś spowodował szkodę, to możesz zgłosić tylko z jednego ubezpieczyciela, ponieważ drugi nie wie nic o szkodzie to nie zabiera zniżek, a jak po roku znowu będziesz chciał zmienić TU to po sprawdzeniu Cię w UFG (coś jak BIK w bankach) wyjdzie, że kręcisz, bo chcesz uniknąć zwyżki składki za szkodę mając dwa OC podając historię ubezpieczenia od drugiego TU gdzie nie masz odnotowanej szkody. I taka sprawa trafia do sądu, bo oszukujesz instytucje celem osiągnięcia korzyści materialnej.

W przypadku takim jak wielokrotne ubezpieczenie każdy ubezpieczyciel solidarnie odpowiada za szkodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku takim jak wielokrotne ubezpieczenie każdy ubezpieczyciel solidarnie odpowiada za szkodę.
Darek, nie życzę nikomu wielokrotnego ubezpieczenia. Proponuję nie próbować takich manewrów bo może się okazać zupełnie inaczej z tą "solidarnością" :| i też co nie co o tym wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ubezpieczeniach siedzę już sporo czasu i również z PZU do niedawna współpracowałem i powiem, że czasami ciężko się dogadać z Paniami z PZU ale po kolei...

Jako do eksperta mam pytanie: w kwietnu sprzedałem furę ale zapomniałem zgłosić sprzedaż do ubezpieczyciela. Minęło już ponad 30 dni i co mnie czeka? :)

PS. Sorry, że wchodzę w temat.:zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności