Skocz do zawartości
zeus1982

Jakie powinno byc cisnienie oleju 1.8t awt

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem dziś nowy czujnik ciśnienia oleju, sprawdziłem ten nowy co wczesniej zamontowałem to jest firmy ruville. Napinacz kupiłem zamiennik swag, i jak wyświetla się kontrolka ciśnienia to nie słychać żadnego klekotania.

 

P.S już w tym aucie montowałem dwa  razy napinacz chodzi o przebieg. Auto ma już 345 ty przebiegu.

Edytowane przez napster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruville niby dobry ale zależy co....co do filtra oleju to żaden filtron (był powodem już nie jednej awarii) tylko Knecht lub Mann, napinacz nie ma wpływu na ciśnienie tylko odwrotnie, jak nie ma ciśnienia to pada napinacz ot co. Ja stawiam jednak na czujnik.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było to jak fizycznie ciśnienie spadnie to silnik zaczyna hałasować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie zrobiłem wczoraj trasę 120km trochę go przegoniłem aby dobrze zagrzać olej i narazie nic się nie dzieje. Czujnik co prawda wymieniłem na PSW no i zobaczymy. Jakby coś dalej wyskoczyło to dam znać i pozostanie mi jeszcze wymienić filtr oleju na Knecht lub Mann.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat jeżdżę na filtronie (zmiana 2 razy do roku) i nigdy nie miałem problemów a cenowo podobnie kosztuje, zależy jeszcze w jakim sklepie.

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, ZyWiecki napisał:

Od 4 lat jeżdżę na filtronie (zmiana 2 razy do roku) i nigdy nie miałem problemów a cenowo podobnie kosztuje, zależy jeszcze w jakim sklepie.

Zależy do jakiego silnika.....do AWT musi być z zaworem zwrotnym a ten mają tylko bosch,knecht i mann.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie filtry mają zawór zwrotny włącznie z filtronem, jedyna różnica do wychwytywanie cząsteczek (ile mikronów) filtry k&n deklasują wszystkie najczęściej używane na polskim rynku

filtr.jpg.f9b06cd23334b0c82366751f68ad2b4b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy od tego zaworu zwrotnego może dojść do spadku ciśnienia?

 

Ten Mann i Knecht jaki jest numer do naszego AWT?

Edytowane przez napster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla 10zł wolę nie eksperymentować - tym bardziej że mam kolegów mechaników i co nie co się nasłuchałem o filtronie...coś tam w środku potrafi pękać i przytyka kanały (więc na pewno będzie w tym momencie problem z utrzymaniem ciśnienia)  - paliwa też się rozsypują ,powietrza czy kabinowy to tak. Póki filtron był tylko Polski to  pewnie był to produkt doskonały, niemcy po to go kupili aby zrobić z niego produkt gorszej jakości.

Ten zawór służy do utrzymania oleju "na górze" w głowicy aby nie spływał cały do michy, aby  przy porannym rozruchu napinacz miał olej i nie dostawał po d...ie.

Mann - W 940/66, Knecht OC-470

 

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, napster napisał:

Czy od tego zaworu zwrotnego może dojść do spadku ciśnienia?

 

Ten Mann i Knecht jaki jest numer do naszego AWT?

Cały czas opierasz się na wskazaniu czujnika który może być uszkodzony, sprawdzałeś manometrem ciśnienie masz dobre, kup sobie wskaźnik ciśnienia oleju będziesz miał wskazania na gorąco.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie po wymianie na czujnik EPS nic się nie dzieje, przejechane około 500km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat rozwiązany, okazało się, że wadliwy był czujnik ciśnienia oleju. Przejechane 1700km i nic się nie dzieje. Odpukać Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności