Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.12.2022 o 13:34, LIMAK napisał:

Chodzi Ci o to aby licznik pokazywał czy masz RPND itd?

Aktualne przełożenie skrzyni DSG, gdy działa w trybie automatycznym. Ale już wstępnie rozkminione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2023 o 15:59, Gruberek napisał:

Witam,

czy ktoś ma narzędzie, które umożliwi mi odszyfrowanie zawartości eeprom 93C86 z licznika 3U0920942? Licznik z polifotowej Skody Superb w wersji UK. Sam licznik jest niemal identyczny jak 3B0920849 ale żaden program nie chce go ugryźć. Odczytałem wsad programatorem ale niestety jest zaszyfrowany.

Mam tylko licznik, nie znam pinu, nie mam kluczyka i ECU.

napisz co ci potrzeba odczytac z tego eeproma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Major napisał:

napisz co ci potrzeba odczytac z tego eeproma 

Chciałbym dopasować ten licznik do Passata czyli odszyfrować, zmodyfikować, zaszyfrować i wgrać ponownie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopasowanie w immo 3 robi się po PIN 

więc tylko km mozesz zmienic i odczytac PIN

reszte zrobi VCDS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale liczniki z superba po lifcie są szyfrowane. Na chwilę obecną udało mi się odszyfrować wsad, przenieść dane z licznika z Passata takie jak immo i przebieg, zaszyfrować i wgrać. Licznik bez problemu działa w Passacie. Niestety na tą chwilę nie znalazłem sposobu na test wskazówek i diod. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem w polo zrobić sobie full fisa, licznik 6Q0 920 840M, jednak za nic nie mogę odczytać go ani k+can commanderem ani eeprom programmerem, wyskakuje info, że eeprom locked.Da się to jakoś ogarnąć po obd czy będzie ciężko ?

IMG_20230831_190313.jpg

IMG_20230831_185934.jpg

IMG_20230831_184619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2023 o 19:31, xoslox napisał:

Panowie chciałem w polo zrobić sobie full fisa, licznik 6Q0 920 840M, jednak za nic nie mogę odczytać go ani k+can commanderem ani eeprom programmerem, wyskakuje info, że eeprom locked.Da się to jakoś ogarnąć po obd czy będzie ciężko ?

IMG_20230831_190313.jpg

IMG_20230831_185934.jpg

IMG_20230831_184619.jpg

Nie wiem czy pójdzie czymś po obd ale nawet jeżeli to i tak zawartość jest zaszyfrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze na stole, gdzieś mi się w oczy rzuciło, że to pomogło.

Jeszcze taka dziwna przypadłość tego licznika, że wskazówka od paliwa leci poza zakres po podaniu plusa po zapłonie. Chociaż nie zawsze.

 

IMG_20230830_192857.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety próby czytania wsadu na stole kończą się tymi samymi komunikatami. (podłączony sam BMC i licznik) Czy mógłby ktoś z Was polecić mi jakiś niedrogi programator, którym odczytam wsad z 93c86 ? być może zachowanie tej wskazówki to wina wsadu nie samego licznika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2023 o 06:53, xoslox napisał:

Niestety próby czytania wsadu na stole kończą się tymi samymi komunikatami. (podłączony sam BMC i licznik) Czy mógłby ktoś z Was polecić mi jakiś niedrogi programator, którym odczytam wsad z 93c86 ? być może zachowanie tej wskazówki to wina wsadu nie samego licznika...

EZP2019+ powinien odczytać. Ja używam tl866a i daje radę bez problemu. Pamiętaj, że musisz jeszcze mieć czym odszyfrować wsad. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2023 o 07:26, Gruberek napisał:

Pamiętaj, że musisz jeszcze mieć czym odszyfrować wsad. 

No i jest jak napisałeś, wsad zaszyfrowany niestety. W życiu bym nie powiedział, że to będzie taki "trudny" licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2023 o 11:46, xoslox napisał:

No i jest jak napisałeś, wsad zaszyfrowany niestety. W życiu bym nie powiedział, że to będzie taki "trudny" licznik.

Przerabiałem to samo z licznikiem z Superba 3u0920842. Też jest szyfrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik wysłałem do kolegi z A4klubu, jednak odczytał go programatorem poprawnie. Ale za nic nie da się ustawić przebiegu, próbowaliśmy różne kombinacje i za każdym razem Error.

Niby Eeprom Proggramer i jeszcze jeden pokazuje, że wszystko niby OK, ale wgranie wsadu wywala error. 

No i tak samo nie idzie wyłączyć kominikatu od immo. Modyfikację podświetlania i ikonkę tempomatu znaleźliśmy również. Skończyło się na tym, że przebieg jest na 0 i zmienię VCDS w aucie. Kupię 2 pastylki i spróbuję zaadoptować. Chciałem immo off bo czasem wywalało błąd cewki D2. 

91856950_Beztytuu.thumb.png.bbcd995cd14f9a3716a40d2a934e43a1.png

382331933_1768599730252024_2247398557294491395_n.thumb.jpg.151185b4fe1ad4af9eb41b9e0684e092.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. W liczniku z Superba dało się zmienić przebieg. Ja robiłem odczyt programatorem tl866a i deszyfrowałem za pomocą kalkulatora, później zmieniałem przebieg i immo, szyfrowałem i wgrywałem. Przebieg się zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a które dokładnie bajty odpowiadają za wyłączenie komunikatu Immo ? ? ?

te jedynki przed zamiast 0 ? bo 6 to immo zaadoptowane a drugie to liczba przypisanych kluczy...

immo.png.12f19a4241e12b49302ca040fbf8df32.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzebie kotleta , pacjent Passat B5FL 2004 r, 1.9 AVF 4 Motion 

Czy da sie zrobic taka operacje aby przy odryglowaniu zamka zaswiecaly sie zegary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś potrafi wskazać jak aktywować ostrzeżenie o niskim poziomie oleju z czujnika G266 w liczniku 3b0920849 ?

Albo posiada wsad nawet z innego licznika B5 w którym na pewno ta funkcja działa, może uda mi się znaleźć różnice porównując z innymi wsadami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmienić kodowanie licznika żeby na przedostatnim znaku była cyfra 2.

Czyli kodowanie musi mieć format xxx2x 

No i oczywiście do wtyczki t32b (zielona) na pin 18 podciagniety sygnał z czujnika G266?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tauka napisał:

Czyli kodowanie musi mieć format xxx2x 

    W zasadzie to 1, 2 i chyba 3

Soft Coding
    XXX0X
    0 - Stałe okresy między przeglądami bez czujnika G266 (PR-Nummer QG0)
    1 - Zmienne okresy między przeglądami z czujnikiem G266 (PR-Nummer QG1)    
    2 - Stałe okresy między przeglądami z czujnikiem G266 (PR-Nummer QG0)
    3 - Bez przypominania o przeglądach (USA, Canada)
To dotyczy samego posiadania czujnika w samochodzie.

Jednak nigdzie nie mogę znaleźć jak aktywować ostrzeżenie o niskim poziomie oleju. Próbowałem nawet założyć nowy temat o G266 ale wyleciał do kosza...


https://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf_(1K)_Instrument_Cluster#Coding
Tu licznik z Golf V, jednak u mnie login nie wchodzi, kanału 38 adaptacji nie mam.

 

adaptacja 35 odpowiada za ciśnienie oleju, nie za poziom
adaptacja 38 niedostępny
adaptacja 39 niedostępny <-- uruchamia się kodowaniem XXX1X

 

Tu nawet bez logowania jest kanał 38 , ale nawet nie wiadomo jakie auto

 

Brak kanału adaptacji to sytuacja jak z korektą spalania, można zrobić, wiadomo jak dzięki starszym licznikom, ale trzeba eprom zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności