DzieX Zgłoś #1961 Napisano 22 Lipca 2023 W dniu 26.12.2022 o 13:34, LIMAK napisał: Chodzi Ci o to aby licznik pokazywał czy masz RPND itd? Aktualne przełożenie skrzyni DSG, gdy działa w trybie automatycznym. Ale już wstępnie rozkminione. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Major Zgłoś #1962 Napisano 25 Lipca 2023 W dniu 22.07.2023 o 15:59, Gruberek napisał: Witam, czy ktoś ma narzędzie, które umożliwi mi odszyfrowanie zawartości eeprom 93C86 z licznika 3U0920942? Licznik z polifotowej Skody Superb w wersji UK. Sam licznik jest niemal identyczny jak 3B0920849 ale żaden program nie chce go ugryźć. Odczytałem wsad programatorem ale niestety jest zaszyfrowany. Mam tylko licznik, nie znam pinu, nie mam kluczyka i ECU. napisz co ci potrzeba odczytac z tego eeproma Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gruberek Zgłoś #1963 Napisano 25 Lipca 2023 1 godzinę temu, Major napisał: napisz co ci potrzeba odczytac z tego eeproma Chciałbym dopasować ten licznik do Passata czyli odszyfrować, zmodyfikować, zaszyfrować i wgrać ponownie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Major Zgłoś #1964 Napisano 25 Lipca 2023 dopasowanie w immo 3 robi się po PIN więc tylko km mozesz zmienic i odczytac PIN reszte zrobi VCDS Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gruberek Zgłoś #1965 Napisano 7 Sierpnia 2023 Tak, ale liczniki z superba po lifcie są szyfrowane. Na chwilę obecną udało mi się odszyfrować wsad, przenieść dane z licznika z Passata takie jak immo i przebieg, zaszyfrować i wgrać. Licznik bez problemu działa w Passacie. Niestety na tą chwilę nie znalazłem sposobu na test wskazówek i diod. 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1966 Napisano 31 Sierpnia 2023 Panowie chciałem w polo zrobić sobie full fisa, licznik 6Q0 920 840M, jednak za nic nie mogę odczytać go ani k+can commanderem ani eeprom programmerem, wyskakuje info, że eeprom locked.Da się to jakoś ogarnąć po obd czy będzie ciężko ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gruberek Zgłoś #1967 Napisano 22 Września 2023 W dniu 31.08.2023 o 19:31, xoslox napisał: Panowie chciałem w polo zrobić sobie full fisa, licznik 6Q0 920 840M, jednak za nic nie mogę odczytać go ani k+can commanderem ani eeprom programmerem, wyskakuje info, że eeprom locked.Da się to jakoś ogarnąć po obd czy będzie ciężko ? Nie wiem czy pójdzie czymś po obd ale nawet jeżeli to i tak zawartość jest zaszyfrowana. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1968 Napisano 22 Września 2023 Spróbuję jeszcze na stole, gdzieś mi się w oczy rzuciło, że to pomogło. Jeszcze taka dziwna przypadłość tego licznika, że wskazówka od paliwa leci poza zakres po podaniu plusa po zapłonie. Chociaż nie zawsze. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1969 Napisano 23 Września 2023 Niestety próby czytania wsadu na stole kończą się tymi samymi komunikatami. (podłączony sam BMC i licznik) Czy mógłby ktoś z Was polecić mi jakiś niedrogi programator, którym odczytam wsad z 93c86 ? być może zachowanie tej wskazówki to wina wsadu nie samego licznika... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gruberek Zgłoś #1970 Napisano 25 Września 2023 W dniu 23.09.2023 o 06:53, xoslox napisał: Niestety próby czytania wsadu na stole kończą się tymi samymi komunikatami. (podłączony sam BMC i licznik) Czy mógłby ktoś z Was polecić mi jakiś niedrogi programator, którym odczytam wsad z 93c86 ? być może zachowanie tej wskazówki to wina wsadu nie samego licznika... EZP2019+ powinien odczytać. Ja używam tl866a i daje radę bez problemu. Pamiętaj, że musisz jeszcze mieć czym odszyfrować wsad. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1971 Napisano 27 Września 2023 W dniu 25.09.2023 o 07:26, Gruberek napisał: Pamiętaj, że musisz jeszcze mieć czym odszyfrować wsad. No i jest jak napisałeś, wsad zaszyfrowany niestety. W życiu bym nie powiedział, że to będzie taki "trudny" licznik. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gruberek Zgłoś #1972 Napisano 28 Września 2023 W dniu 27.09.2023 o 11:46, xoslox napisał: No i jest jak napisałeś, wsad zaszyfrowany niestety. W życiu bym nie powiedział, że to będzie taki "trudny" licznik. Przerabiałem to samo z licznikiem z Superba 3u0920842. Też jest szyfrowany. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1973 Napisano 29 Września 2023 Licznik wysłałem do kolegi z A4klubu, jednak odczytał go programatorem poprawnie. Ale za nic nie da się ustawić przebiegu, próbowaliśmy różne kombinacje i za każdym razem Error. Niby Eeprom Proggramer i jeszcze jeden pokazuje, że wszystko niby OK, ale wgranie wsadu wywala error. No i tak samo nie idzie wyłączyć kominikatu od immo. Modyfikację podświetlania i ikonkę tempomatu znaleźliśmy również. Skończyło się na tym, że przebieg jest na 0 i zmienię VCDS w aucie. Kupię 2 pastylki i spróbuję zaadoptować. Chciałem immo off bo czasem wywalało błąd cewki D2. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gruberek Zgłoś #1974 Napisano 29 Września 2023 Dziwne. W liczniku z Superba dało się zmienić przebieg. Ja robiłem odczyt programatorem tl866a i deszyfrowałem za pomocą kalkulatora, później zmieniałem przebieg i immo, szyfrowałem i wgrywałem. Przebieg się zmienił. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
DzieX Zgłoś #1975 Napisano 30 Września 2023 (edytowane) Zapytaj https://www.digital-kaos.co.uk/forums/showthread.php/608072-VW-Polo-Skoda-Seat-Crypto-Dash-with-93C86-Need-to-decrypt-info Edytowane 30 Września 2023 przez DzieX Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1976 Napisano 1 Października 2023 Panowie a które dokładnie bajty odpowiadają za wyłączenie komunikatu Immo ? ? ? te jedynki przed zamiast 0 ? bo 6 to immo zaadoptowane a drugie to liczba przypisanych kluczy... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
carol1988 Zgłoś #1977 Napisano 26 Października 2025 Witam, odgrzebie kotleta , pacjent Passat B5FL 2004 r, 1.9 AVF 4 Motion Czy da sie zrobic taka operacje aby przy odryglowaniu zamka zaswiecaly sie zegary ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ozimarcin Zgłoś #1978 Napisano 9 Stycznia Witam. Czy ktoś potrafi wskazać jak aktywować ostrzeżenie o niskim poziomie oleju z czujnika G266 w liczniku 3b0920849 ? Albo posiada wsad nawet z innego licznika B5 w którym na pewno ta funkcja działa, może uda mi się znaleźć różnice porównując z innymi wsadami Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tauka Zgłoś #1979 Napisano 10 Stycznia Trzeba zmienić kodowanie licznika żeby na przedostatnim znaku była cyfra 2. Czyli kodowanie musi mieć format xxx2x No i oczywiście do wtyczki t32b (zielona) na pin 18 podciagniety sygnał z czujnika G266? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ozimarcin Zgłoś #1980 Napisano 10 Stycznia 4 godziny temu, tauka napisał: Czyli kodowanie musi mieć format xxx2x W zasadzie to 1, 2 i chyba 3 Soft Coding XXX0X 0 - Stałe okresy między przeglądami bez czujnika G266 (PR-Nummer QG0) 1 - Zmienne okresy między przeglądami z czujnikiem G266 (PR-Nummer QG1) 2 - Stałe okresy między przeglądami z czujnikiem G266 (PR-Nummer QG0) 3 - Bez przypominania o przeglądach (USA, Canada) To dotyczy samego posiadania czujnika w samochodzie. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć jak aktywować ostrzeżenie o niskim poziomie oleju. Próbowałem nawet założyć nowy temat o G266 ale wyleciał do kosza... https://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf_(1K)_Instrument_Cluster#Coding Tu licznik z Golf V, jednak u mnie login nie wchodzi, kanału 38 adaptacji nie mam. adaptacja 35 odpowiada za ciśnienie oleju, nie za poziom adaptacja 38 niedostępny adaptacja 39 niedostępny <-- uruchamia się kodowaniem XXX1X Tu nawet bez logowania jest kanał 38 , ale nawet nie wiadomo jakie auto Brak kanału adaptacji to sytuacja jak z korektą spalania, można zrobić, wiadomo jak dzięki starszym licznikom, ale trzeba eprom zmienić. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach