riccardoa Zgłoś #1841 Napisano 29 Stycznia 2018 Dnia 26.01.2018 o 21:46, zerbatin napisał: maski i innych drzwi nie pokaże. Maskę powinno mu pokazać,już gdzieś pisałem,że u mnie w Passacie jest moduł 1J0 z końcówką AH,z tym że oryginalnie miałem czujnik poziomu i temperatury oleju i właśnie tylko maskę mi pokazywało od razu po zmianie licznika, bez żadnych modyfikacji. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
owies Zgłoś #1842 Napisano 29 Stycznia 2018 Pewnie na golfie, choć nie pamiętam dokładnie kiedy zacząłeś się tam udzielać. No dobra, czujnik poziomu oleju również miałem fabrycznie. AH dokładałem bo nie było u mnie scyzoryka i faktycznie jak mówi tauka ten przewód maski szedł do komfortu. Zatem skąd licznik kuma że maska jest otwarta? Przecież AH nie ma canu w jego stronę jak mnie pamięć nie myli. Ma tylko pomiędzy silnikami szyb ewentualnie do pamięci fotela kierowcy. Rajt? W pinoucie blatu nie widzę czujnika maski. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
riccardoa Zgłoś #1843 Napisano 29 Stycznia 2018 Nie zagłębiałem się w to w jaki sposób,ale jak masz niski poziom oleju i zaświeci się kontrolka na zegarach,to po otwarciu maski,nawet jak nie dolejesz oleju-kontrolka zgaśnie,co prawda po około 100km znów się zaświeci,ale widocznie sygnał otwarcie maski jest dla zegarów informacją do wyłączenia kontrolki. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
grigorvr6 Zgłoś #1844 Napisano 2 Lutego 2018 Dnia 29.01.2018 o 17:10, owies napisał: Pewnie na golfie, choć nie pamiętam dokładnie kiedy zacząłeś się tam udzielać. No dobra, czujnik poziomu oleju również miałem fabrycznie. AH dokładałem bo nie było u mnie scyzoryka i faktycznie jak mówi tauka ten przewód maski szedł do komfortu. Zatem skąd licznik kuma że maska jest otwarta? Przecież AH nie ma canu w jego stronę jak mnie pamięć nie myli. Ma tylko pomiędzy silnikami szyb ewentualnie do pamięci fotela kierowcy. Rajt? W pinoucie blatu nie widzę czujnika maski. Ale jeszcze zanim był ten mały samochodzik był ten duży normalnie i wyczułem moment i sprawdziłem czy maskę pokaże i pokazało normalnie że otwarta, i pokazało też otwarte drzwi kierowcy bez wkładania kluczyka w stacyjkę jak i klapę Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tauka Zgłoś #1845 Napisano 3 Lutego 2018 Kolego pokazało tak, dlatego że licznik miał w pamięci kodowanie i ustawienie systemu dla komfortu 1c0. Dla komfortu 1j0 przewidziany jest mały samochodzik i tego nie zmienisz. Podobne sytuacje mają użytkownicy którzy wkładają licznik z 1j0 do 1c0. Oni często mają mały samochodzik zamiast dużego. Aż do odświeżenia kodowania can gateway. Jeżeli chcesz mieć cały czas duży samochodzik to pozostaje ci wymiana komfortu na 1c0 (moduł, zmiana kostek i ich przepinowanie oraz silniczki szyb) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
owies Zgłoś #1846 Napisano 3 Lutego 2018 Skarby... ale ja cały czas mam duże auto pomimo wielokrotnego odświeżania bramki CAN (komfort 1J0). Miałem jeden licznik w którym był mały samochód, to był immo2 1j0920845. Reszta u mnie zawsze duże auto i nigdy nie wiedziałem jak zrobić małe. Czy z kluczykiem czy bez, zawsze jest duże. Władek, z tego co pamiętam do seata też wkładali fis z b5 i g4 więc może poszukaj tematu na seacie. Skoro jest taka różnica w kostce czarnej powinien być schemat gdzieś. Inaczej pozostaje szukać analogii bazując na "b5 pinout licznika". Albo formułować pytania po angielsku, niemiecku, rosyjsku. We Francji też był jeden fajny spec lata temu. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
riccardoa Zgłoś #1847 Napisano 3 Lutego 2018 7 godzin temu, tauka napisał: Dla komfortu 1j0 przewidziany jest mały samochodzik i tego nie zmienisz. Na pewno tak nie jest,bo ja mam w Passacie licznik 849 i komfort 1j0 i ikona samochodu jest duża. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tauka Zgłoś #1848 Napisano 3 Lutego 2018 Na 1j0 wyświetla samochodzik w passacie? U mnie nie wyświetlało. Dopiero na 1c0 zaczęło. To może zależy to nie od modułu tylko od licznika, że te z immo2 wyświetlały mały samochodzik? 13 godzin temu, owies napisał: Władek, z tego co pamiętam do seata też wkładali fis z b5 i g4 więc może poszukaj tematu na seacie Tak, wkłada się, tylko że do Leona. Ostatnio nawet kumplowi szykowałem taki licznik pod HF. Tyle że tak obie kostki są takie jak w b5 i mk4 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
owies Zgłoś #1849 Napisano 3 Lutego 2018 (edytowane) Nie pamiętam, sprzedałem z 15 liczników i każdy testowałem na stole. Kilka miałem w samochodzie. A te wartości do epromu podane wcześniej nie banglają? Skoro nie ma sygnału po starcie silnika to jaki problem wykonać/zlecić/kupić układ który wyczuje cokolwiek powyżej 13V i załączy twój przekaźnik? Edytowane 3 Lutego 2018 przez owies Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
adam9026 Zgłoś #1850 Napisano 4 Lutego 2018 Dnia 26.01.2018 o 17:57, wujek295 napisał: Witam. Wrzucam fajny programik do zabawy z naszymi licznikami. Więcej https://www.drive2.ru/l/471768829593126099/ DashDumpEdit.rar możesz bliżej określić co może ten program? Ktoś może się orientuje, czy wsad licznika albo, jakie komórki odpowiedzialne są za komunikaty? czy jjest ktoś kto ma polski język? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tauka Zgłoś #1851 Napisano 4 Lutego 2018 3 godziny temu, adam9026 napisał: czy jjest ktoś kto ma polski język? Nie ma możliwości języka polskiego w fabrycznym liczniku. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
adam9026 Zgłoś #1852 Napisano 4 Lutego 2018 1 godzinę temu, tauka napisał: Nie ma możliwości języka polskiego w fabrycznym liczniku. napewno jest. Możliwość programowania mi się wydaję. Tylko ktore wiersze odpowiadaja za komunikaty. Ktoś zdoła odpowiedzieć? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
owies Zgłoś #1853 Napisano 4 Lutego 2018 Eprom jest na to raczej za krótki cukiereczku. Liczniki FISowe mają więcej bebechów do obsługi wyświetlacza i to w nich (raczej) siedzą komunikaty. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tauka Zgłoś #1854 Napisano 4 Lutego 2018 3 godziny temu, adam9026 napisał: napewno jest. Nie ma. Miejsce w którym są zapisane komunikaty nie ma możliwości ponownego zapisu, a wymienić też się go nie da. W którymś z tych tematów o licznikach kolega HayperekPo opisywał dokładnie co i jak i dlaczego się nie da. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
luki2411 Zgłoś #1855 Napisano 1 Marca 2018 Dnia 16.01.2018 o 18:39, luki2411 napisał: Pomoże ktoś przy modyfikacji wskaźnika temperatury na bardziej liniowy Ponawiam prośbę ktoś coś Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jerzalke Zgłoś #1856 Napisano 1 Marca 2018 3 godziny temu, luki2411 napisał: Ponawiam prośbę ktoś coś Nie opisałeś z czym masz problem. Wrzuć wsad albo odpowiednie komórki. A tak przy okazji - mam 920 941 A od skody superb. Jest też napisane 5E2 i VD1 110.080.115/008. I chciałbym staging, oraz inne podświetlenie. Ogólnie porównywałem komórki i nic nie pasuje. Słyszał ktoś o takim numerze? @tauka @owies? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
luki2411 Zgłoś #1857 Napisano 1 Marca 2018 11 minut temu, jerzalke napisał: Nie opisałeś z czym masz problem. Wrzuć wsad albo odpowiednie komórki. A tak przy okazji - mam 920 941 A od skody superb. Jest też napisane 5E2 i VD1 110.080.115/008. I chciałbym staging, oraz inne podświetlenie. Ogólnie porównywałem komórki i nic nie pasuje. Słyszał ktoś o takim numerze? @tauka @owies? chcial bym bardziej liniowe wskazanie temperatury ale nie ogarniam zalaczm moj wsad mam juz stagging i podswietlenie wskazowek moj licznik.BIN Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tauka Zgłoś #1858 Napisano 1 Marca 2018 2 godziny temu, jerzalke napisał: A tak przy okazji - mam 920 941 A od skody superb. Jest też napisane 5E2 i VD1 110.080.115/008. I chciałbym staging, oraz inne podświetlenie. Ogólnie porównywałem komórki i nic nie pasuje. Słyszał ktoś o takim numerze? @tauka @owies? Generalnie licznik od skody to trochę inna bajka. Raz tylko przelotem się z tym bawiłem, i tam wszystko było inaczej. Co nie znaczy że się nie dam. Wpadł mi właśnie w ręce licznik z superba, tylko nie mam kiedy się z nim bliżej zapoznać. Trochę się zrobi cieplej i więcej czasu to zacznę się tym bawić. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
owies Zgłoś #1859 Napisano 1 Marca 2018 Miałem kiedyś taki licznik. Odpuść sobie temperaturę, ja zrobiłem to za drugim razem dopiero poprawnie... Będziesz się niepotrzebnie złościł, że auto się długo nagrzewa, a może termostat się kończy, a to pasażerowie będą słać aluzje, itd itp, mimo świadomości cholernie mnie to drażniło... a tak, 70 = 90 i wszyscy zadowoleni. Skumaj sobie zakres gdzie siedzi temp, przelicz na dziesiętene i wstaw w excela. Tylko nie popiernicz osi, bo będziesz się dziwił czemu nie gra. Popraw jak chcesz mieć i przelicz na hex. To samo zrobiłem z paliwem, "wtykając" odpowietrznik i lejąc grubo ponad stan, wskazówka wychodzi mi mega po za zakres (: Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jerzalke Zgłoś #1860 Napisano 1 Marca 2018 @tauka, mogę wrzucić wsad i byś może rzucił okiem? Zabieg wyceniam na pół litra wspólnie, chociaż zastanawiam się nad jego pożytecznością bo mało kto chce wrzucać zegary z superba. A moim zdaniem są niezłe. Jest dystans na baku od razu. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach