dob12 Zgłoś #1261 Napisano 27 Maja 2014 Tym programem nie zrobisz,ale kablem kkl można , działa on z vag eprom programerem Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Galeon Zgłoś #1262 Napisano 30 Maja 2014 Ponawiam pytanko może ktoś wie gdzie znajduje się informacja o komunikatach tekstowych wyświetlanych na wyświetlaczu czy w eepromie czy za teksty odpowiada jakaś inna pamięc? i czy jest szansa na spolszczenie tych komunikatów ? Druga sprawa co się może dziać z zegarami że co jakiś czas wszystko się resetuje, zapalają się wszystkie kontrolki, wskazówki na max, i po chwili wszystko wraca do normy ale skasowany jest zegarek, i przebieg ten okresowy - może ktoś coś podpowie? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marek29 Zgłoś #1263 Napisano 30 Maja 2014 Ponawiam pytanko może ktoś wie gdzie znajduje się informacja o komunikatach tekstowych wyświetlanych na wyświetlaczu czy w eepromie czy za teksty odpowiada jakaś inna pamięc? i czy jest szansa na spolszczenie tych komunikatów ? Konwersja icon/komunikatów znajduje się w procku NEC-a (hybryda nad/pod wyświetlaczem). Druga sprawa co się może dziać z zegarami że co jakiś czas wszystko się resetuje, zapalają się wszystkie kontrolki, wskazówki na max, i po chwili wszystko wraca do normy ale skasowany jest zegarek, i przebieg ten okresowy - może ktoś coś podpowie? Tutaj wróżbity nie ma ...Całkowity reset jest po odłączeniu zasialania (nie stacyjki !). Czasem skopany eeprom robi takie numery. Zciągnij wsad pod swój zegar ,zaprogramuj immo i czekaj.......na efekty. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Galeon Zgłoś #1264 Napisano 1 Czerwca 2014 Konwersja icon/komunikatów znajduje się w procku NEC-a (hybryda nad/pod wyświetlaczem). Rozwiń bardziej tą zagadkową odpowiedz jeśli możesz Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
krzyzak Zgłoś #1265 Napisano 2 Czerwca 2014 Witam Wszystkich super porady wyczytałem u Was w tym dziale, ale nie napotkałem sie lub przeoczyłem gdzies . Czy orientuje sie ktos moze czy jest mozliwosc zwiekszenia mocy podswietlenia fisa. Bo wsadziłem do siebie do golfa licznik od passata immo 3 i one maja juz taki mniej agresywne podswietlanie fisa. Juz nie swieci tak na czerwono mocno jak to w starych było, lecz jest taki ciemny tylko wyswietlane komunikaty sa jasniejsze. I bym chciał troszke z=wzmocnic podswietlenie fisa. Bawił sie ktos w takie cuda. Z góry dziekuje za odpowiedz Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
paco432 Zgłoś #1266 Napisano 3 Czerwca 2014 apropo podświetlania w moim liczniku też jest słabe ( fis jak i reszta licznika ). Wymieniłem już diody - nie pomogło, wymieniłem na próbe 3 oporniki też nie pomogło, na chwile podłożyłem inny licznik i podświetlanie było mocniejsze. Czy można skorygować moc podświetlania komputerowo czy usterka jest mechaniczna? Jeśli tak to gdzie szukać przyczyny? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
V6TDI Zgłoś #1267 Napisano 3 Czerwca 2014 Co może być problemem w moim fis-ie? Cały ładnie świeci na czerwono, ale jak kończy się płyn lub paliwo to w górnej części fis-a pojawia się piktogram i znika pod nim podświetlenie - jest w tej części niepodświetlony. Wcześniej pojawiało się pomarańczowe podświetlenie, ale pewnego razu zaczęło świecić coraz słabiej, aż w końcu za którymś razem znikło na zawsze. Ktoś mi mówił, że problem może być z płytą licznika - co wy na to? LICZNIK BEZ CAN - FULL FIS Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
chudy_lis Zgłoś #1268 Napisano 4 Czerwca 2014 stawiam na zimne luty Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wojtek1987 Zgłoś #1269 Napisano 12 Czerwca 2014 Witam da rade zrobić takie cudo w passacie licznik 1/2 fis? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
robak26 Zgłoś #1270 Napisano 12 Czerwca 2014 Na fotce jest licznik z A4 B5. Ja w Leonie tak zrobiłem z licznikiem Passat B5 1/2 FIS. No dobra, da się. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
symeks Zgłoś #1271 Napisano 12 Czerwca 2014 Jak? Co trzeba zrobić? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wojtek1987 Zgłoś #1272 Napisano 13 Czerwca 2014 (edytowane) Tomaszu czekam ( nie ja sam) z niecierpliwością na instrukcje jak to zrobić. Wsad licznika 3B0920827A przerobiony ok.rar Edytowane 26 Czerwca 2014 przez wojtek1987 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
robak26 Zgłoś #1273 Napisano 15 Czerwca 2014 Wrzuciłem na chomika wsad z mojej A4. Może dob12, wyciśnie coś z tego. U mnie jest właśnie taka ikona po otwarciu drzwi. http://chomikuj.pl/robak26/Audi+A4+p*c3*b3*c5*82+Fis+Wsad+licznika Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
riccardoa Zgłoś #1274 Napisano 15 Czerwca 2014 Wrzuciłem na chomika wsad z mojej A4.Może dob12, wyciśnie coś z tego. U mnie jest właśnie taka ikona po otwarciu drzwi. http://chomikuj.pl/robak26/Audi+A4+p*c3*b3*c5*82+Fis+Wsad+licznika Skoro pytanie dotyczy licznika z Passata i masz tak zrobione w liczniku z Passata,to czemu nie wrzucisz tego wsadu,tylko wrzucasz wsad z A4? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wojtek1987 Zgłoś #1275 Napisano 15 Czerwca 2014 Właśnie. Wsad passata i audi różnią się od siebie bardzo, choć podpowiedź które komórki przekopiować i gdzie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
robak26 Zgłoś #1276 Napisano 15 Czerwca 2014 Skoro pytanie dotyczy licznika z Passata i masz tak zrobione w liczniku z Passata,to czemu nie wrzucisz tego wsadu,tylko wrzucasz wsad z A4? Licznik od Passata był przerabiany do Leona 1M. Wsad od Golfa 4. Leona już dawno nie posiadam, jak znajdę wsad to wrzucę na chomika. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
borynka Zgłoś #1277 Napisano 15 Czerwca 2014 (edytowane) Witam poszukuje info w jakich komórkach epromu licznika serii 8X9 są zawarte dane wskazania obrotomierza , dopasowałem sobie licznik od superb 3U0920941D do passata i do tarczy z passata troche nie pasuje wskazanie obrotomierza przekopiował bym z eproma od passata ale nie znalazłem nigdzie info gdzie to siedzi , całego eproma od 3B0920849 nie da sie podstawić bo choć ma układ epromu podobny to niestety 3U0920941D wyswietlacz przebiegu km ma jak w licznikach 8X5, 8X7 i są krzaki na lcd . Pzdr. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Szkoda że nikt nic nie podpowiedział w temacie , ale jakos sobie poradziłem jak by kogos interesowało jak uzdatnić tani licznik z Superb angol 3U0920941D do Passata to podpowiem jak i co . Pozdrawiam Edytowane 15 Czerwca 2014 przez borynka problem rozwiązany Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
dob12 Zgłoś #1278 Napisano 15 Czerwca 2014 (edytowane) Wrzuciłem na chomika wsad z mojej A4. To zegary Jaeger (Magneti Marelli),na dwu procesorach motorola 08 i 912 w VDO takie coś raczej nie przejdzie Czym to sczytałeś ? Edytowane 15 Czerwca 2014 przez dob12 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
robak26 Zgłoś #1279 Napisano 15 Czerwca 2014 VAG Commander 3.6 http://chomikuj.pl/robak26/Passat+Lift+p*c3*b3*c5*82+Fis+Wsad+licznika+przystosowany+do+Leon+Toledo Coś znalazłem. O ile dobrze pamiętam to jeden wsad jest wyciągnięty z licznika , który przyjechał w Toledo z zachodu, a drugi jak już go przerobiłem na diesla. W Leosiu sprawował się idealnie do momentu zmiany na pełen FIS. Obejrzyj je dob12. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
hubcio Zgłoś #1280 Napisano 15 Czerwca 2014 A ja mam inne pytanie dotyczące licznika czy da się zmienić spalanie z galonów na litry, ale bez zmiany mil na km ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach