Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Tym programem nie zrobisz,ale kablem kkl można ,

działa on z vag eprom programerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko może ktoś wie gdzie znajduje się informacja o komunikatach tekstowych wyświetlanych na wyświetlaczu czy w eepromie czy za teksty odpowiada jakaś inna pamięc? i czy jest szansa na spolszczenie tych komunikatów ?

 

Druga sprawa co się może dziać z zegarami że co jakiś czas wszystko się resetuje, zapalają się wszystkie kontrolki, wskazówki na max, i po chwili wszystko wraca do normy ale skasowany jest zegarek, i przebieg ten okresowy - może ktoś coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanko może ktoś wie gdzie znajduje się informacja o komunikatach tekstowych wyświetlanych na wyświetlaczu czy w eepromie czy za teksty odpowiada jakaś inna pamięc? i czy jest szansa na spolszczenie tych komunikatów ?

Konwersja icon/komunikatów znajduje się w procku NEC-a (hybryda nad/pod wyświetlaczem).

 

 

Druga sprawa co się może dziać z zegarami że co jakiś czas wszystko się resetuje, zapalają się wszystkie kontrolki, wskazówki na max, i po chwili wszystko wraca do normy ale skasowany jest zegarek, i przebieg ten okresowy - może ktoś coś podpowie?

Tutaj wróżbity nie ma ...Całkowity reset jest po odłączeniu zasialania (nie stacyjki !).

Czasem skopany eeprom robi takie numery.

Zciągnij wsad pod swój zegar ,zaprogramuj immo i czekaj.......na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konwersja icon/komunikatów znajduje się w procku NEC-a (hybryda nad/pod wyświetlaczem).

Rozwiń bardziej tą zagadkową odpowiedz jeśli możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich super porady wyczytałem u Was w tym dziale, ale nie napotkałem sie lub przeoczyłem gdzies :). Czy orientuje sie ktos moze czy jest mozliwosc zwiekszenia mocy podswietlenia fisa. Bo wsadziłem do siebie do golfa licznik od passata immo 3 i one maja juz taki mniej agresywne podswietlanie fisa. Juz nie swieci tak na czerwono mocno jak to w starych było, lecz jest taki ciemny tylko wyswietlane komunikaty sa jasniejsze. I bym chciał troszke z=wzmocnic podswietlenie fisa. Bawił sie ktos w takie cuda. Z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo podświetlania w moim liczniku też jest słabe ( fis jak i reszta licznika ). Wymieniłem już diody - nie pomogło, wymieniłem na próbe 3 oporniki też nie pomogło, na chwile podłożyłem inny licznik i podświetlanie było mocniejsze. Czy można skorygować moc podświetlania komputerowo czy usterka jest mechaniczna? Jeśli tak to gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być problemem w moim fis-ie? Cały ładnie świeci na czerwono, ale jak kończy się płyn lub paliwo to w górnej części fis-a pojawia się piktogram i znika pod nim podświetlenie - jest w tej części niepodświetlony. Wcześniej pojawiało się pomarańczowe podświetlenie, ale pewnego razu zaczęło świecić coraz słabiej, aż w końcu za którymś razem znikło na zawsze. Ktoś mi mówił, że problem może być z płytą licznika - co wy na to? LICZNIK BEZ CAN - FULL FIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam da rade zrobić takie cudo w passacie licznik 1/2 fis?

20110324402v.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce jest licznik z A4 B5.

Ja w Leonie tak zrobiłem z licznikiem Passat B5 1/2 FIS.

No dobra, da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak? Co trzeba zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu czekam ( nie ja sam) z niecierpliwością na instrukcje jak to zrobić.

Wsad licznika

3B0920827A przerobiony ok.rar

Edytowane przez wojtek1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuciłem na chomika wsad z mojej A4.

Może dob12, wyciśnie coś z tego.

U mnie jest właśnie taka ikona po otwarciu drzwi.

http://chomikuj.pl/robak26/Audi+A4+p*c3*b3*c5*82+Fis+Wsad+licznika

Skoro pytanie dotyczy licznika z Passata i masz tak zrobione w liczniku z Passata,to czemu nie wrzucisz tego wsadu,tylko wrzucasz wsad z A4?:niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Wsad passata i audi różnią się od siebie bardzo, choć podpowiedź które komórki przekopiować i gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro pytanie dotyczy licznika z Passata i masz tak zrobione w liczniku z Passata,to czemu nie wrzucisz tego wsadu,tylko wrzucasz wsad z A4?:niewiem

 

Licznik od Passata był przerabiany do Leona 1M.

Wsad od Golfa 4.

 

Leona już dawno nie posiadam, jak znajdę wsad to wrzucę na chomika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

poszukuje info w jakich komórkach epromu licznika serii 8X9 są zawarte dane wskazania obrotomierza ,

dopasowałem sobie licznik od superb 3U0920941D do passata i do tarczy z passata troche nie pasuje wskazanie obrotomierza

przekopiował bym z eproma od passata ale nie znalazłem nigdzie info gdzie to siedzi ,

całego eproma od 3B0920849 nie da sie podstawić bo choć ma układ epromu podobny to niestety 3U0920941D wyswietlacz przebiegu km ma jak w licznikach 8X5, 8X7 i są krzaki na lcd .

Pzdr.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szkoda że nikt nic nie podpowiedział w temacie , ale jakos sobie poradziłem

jak by kogos interesowało jak uzdatnić tani licznik z Superb angol 3U0920941D do Passata

to podpowiem jak i co .

Pozdrawiam

Edytowane przez borynka
problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuciłem na chomika wsad z mojej A4.

 

To zegary Jaeger (Magneti Marelli),na dwu procesorach motorola 08 i 912

w VDO takie coś raczej nie przejdzie

Czym to sczytałeś ?

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG Commander 3.6

http://chomikuj.pl/robak26/Passat+Lift+p*c3*b3*c5*82+Fis+Wsad+licznika+przystosowany+do+Leon+Toledo

Coś znalazłem.

O ile dobrze pamiętam to jeden wsad jest wyciągnięty z licznika , który przyjechał w Toledo z zachodu, a drugi jak już go przerobiłem na diesla.

W Leosiu sprawował się idealnie do momentu zmiany na pełen FIS.

Obejrzyj je dob12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie dotyczące licznika czy da się zmienić spalanie z galonów na litry, ale bez zmiany mil na km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności