Skocz do zawartości
blazejp

Pilot prawie nie działa (słaby sygnał)

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli jeden pilot łapie dobrze drugi źle to ewidentnie wina pilota.

Proponuję sprawdzić baterie miernikiem (takie baterie często potrafią leżeć w sklepie duużo czasu). Sprawdzamy napięcie pod obciążeniem czyli wciskamy przycisk otwierania/zamykania i wtedy mierzymy nowa bateria 3v powinna mieć napięcie trochę powyżej 3V jakieś 3,1V do 3,3V

Jeśli to nie to to mogą w pilocie być jakieś zimne luty albo zabrudzenia zmieniające rezystancję między elementami. Warto profilaktycznie umyć pilota spirytusem tylko nie takim z apteki tylko z monopolowego :). Bierzemy szczoteczkę do zębów patyczki do uszu itp szorujemy czekamy aż wyschnie i składamy.

Po takim myci łatwiej zobaczyć tzw zimne luty. Jeśli takowe zauważymy to je poprawiamy ale uwaga jeśli nie mamy odpowiedniej lutownicy (stacji lutowniczej) i umiejętności to lepiej zanieść do znajomego elektronika i za piwko nam je poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie sa dobre bo sprawdzalem, i tak tez napisalem... Wiec zajme sie czyszczeniem i zobaczymy co z tego bedzie :)

Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem pilot, w srodku nie bylo nawet sladu kurzu czy brudu, ale i tak go spirytusem poczestowalem... no i nic nie pomoglo :( Wiec bedzie trzeba sie wybrac do elektronika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozebralem pilot, w srodku nie bylo nawet sladu kurzu czy brudu, ale i tak go spirytusem poczestowalem... no i nic nie pomoglo :( Wiec bedzie trzeba sie wybrac do elektronika...

tak jak ja:-), tak samo z dnia na dzien padl... od tak po prostu.. nie pomogly wizyty u elektronikow... prgramowanie...etc. kupilem nowy pilot i jak reka odjal!!!polecam to samo rozwiaznie...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszacz padl masz na mysli ze zaczal dzialac z 1 metra, czy wogole nie dzialal? Bo mi on dziala czasem z 1 metra a czasami z 10 metrow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torreto masz typowe objawy zimnych lutów jak możesz to wstaw fotkę elektroniki z tego pilota tylko w dobrej jakości to może coś wizualnie da się ocenić.

Oczywiście istnieje też możliwość uszkodzenia któregoś z elementów wtedy faktycznie tylko wymiana pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszacz padl masz na mysli ze zaczal dzialac z 1 metra, czy wogole nie dzialal? Bo mi on dziala czasem z 1 metra a czasami z 10 metrow...

dokladnie, raz lapal z okna w domu, raz dopiero przy slupku... nie bylo zimnych lutow i kwarc byl ok... bateria rowniez.

2 pilot mial taki objaw ze pomimo nowej baterii lapal tylko z odleglosci 1 metra, gora 2!!

wkurzalo mnie to wiec zainwestowalemw nowy pilot. jaka ulga....:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada moj pilot :)

 

DSCN6327.jpg

 

DSCN6329.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie. Mogło się coś stać z u2741 to moduł odpowiedzialny za transmisję fm (komunikacja z samochodem). za antenę robi ta długa ścieżka idąca dookoła płytki. Niestety wygląda na to że raczej uszkodzeniu uległ scalak można jeszcze spróbować poprawić luty na nogach u2741 raczej nic to nie da. Niestety widzę też że z kupnem w Polsce tego scalaka też cienko więc zostaje raczej nowy pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za pomoc... :)

Widze ze jestes obcykany w elektronice, czy posiadasz tez wiedze o swiatlach i schematach w passacie zeby cos doradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W prawym? Czyli pasażera?

 

Może trzeba zrobić taką modyfikację:

http://www.billswebspace.com/ExtendingMKIVKeyFobAntennaRange.htm

 

Kolega wam tu podał prosty sposób jak można to szybko poprawić a wy dalej o tych bateriach:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia lub złego działania pilota jest scalak. A ścislej jego połączenia z płytką. Pod wpływem nacisku - jedni to robią delikatnie - inni mocniej - nózki scalaka mogą stracić kontakt z płytką. Wystarczy dać wtedy pilota do lutowania i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega wam tu podał prosty sposób jak można to szybko poprawić a wy dalej o tych bateriach

 

No i niby w czym mi to pomoze? Pilot raz dziala z 20m a raz przy aucie nie dziala, wiec skoro przy aucie nie dziala to przedluzenie anteny tez nie pomoze... A znowu przedluze antene to drugi pilot bedzie mi z drugiego osiedla dzialal ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w pilocie sa 2 baterie po 3v czyli w sumie mam zasilanie pilota na 6v. Sprawdzalem napiecie bez obciazenia to wynosi 6,08v a kiedy wcisne przycisk to spada do 5v.To jest oznaka wyczerpanych baterii czy tak powinno byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje temat

mam paska z końca 97 roku, pilot kluczyk normalny (nie scyzoryk). dwa jajkowate przyciski, pilot marki hella oznaczenia 433MHz 5FA 007 680.

 

pytanie- ile i jakich baterii powinien mieć pilot?

mam jedną cr2025 (czyli jedną cieńszą), pilot słabo działa, czasami przestaje w ogóle.

czy bateria powinna być (po otwarciu pilota) widoczna od "spodu"?

jutro mam chwile żeby pojechać i nie wiem jakie baterie kupić bo chyba jest różnica jedna 3V a dwie po 3V każda

czekam na odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz mial 2 po 3v to masz 6v jak rozbierzesz to zobaczysz co i jak . ja ma nie orginalny alarm "pantera" i w pilocie po prostu gumki sie wytarly.... wystarczylo podlozyc kawalek kartonika i wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi że miałem jedną, moje pytanie dotyczyło tego, czy poprzedni właściciel nie chciał oszczędziś 2 zł i zamiast dwóch sztuk bateryjek zastosował jedną. dziś zakupiłem cr2032 za całe 3 zł i działa z kilku metrów za każdym razem. rekord odległości to to nie jest ale działa every time

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut odgrzeje, Panowie znalazłem coś takiego http://allegro.pl/nowy-pilot-skoda-fabia-vw-golf-iv-passat-b5-434mhz-i5092395580.html , moje dwa piloty szlak trafił, działają z odległosci 0,5 m, przelutowywanie nic nie dało, baterie tip-top. Pan mi również sprawdzał zasięg pilotów i faktycznie mocno ograniczony, więc raczej nie problem antenki w aucie. Cena z aukcji powyżej w porównaniu z ASO mocno konkurencyjna. Pytanie, nada się? nr kluczyka sie zgadzają. Tylko czy to nie jakas lipa, bo z aukcji rozumiem że należy przypisać pilota do auta, a grot przecież można przełożyć z pilota już posiadanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu przelożyłbym tylko elektronikę do swojego starego klucza, wtedy nie będziesz musiał pastylki immo i grotu przekładać. Zaprogramowanie pilotów jest banalnie proste i nie potrzebujesz do tego zadnych kabli/programów.

 

http://mr-fix.pl/wpis/audi-vw-kodowanie-pilota-passat-golf-a3-a4-a6/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki za odp. Chyba sie skusze i nabede tego pilota. Pokombinuje i dam znac. Irytujace jest troche ze to nie dziala jk nalezy. Jeszcze raz dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności