Skocz do zawartości
Gość vulkanwawa

SZYBY I LUSTERKA ELEKTRYCZNE - nie działają przełączniki

Rekomendowane odpowiedzi

Yhm...Nie wiem jak to zacytowałeś ale to nie ja pisałem
Wiem kolego sorki , sam nie wiem jak to zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem kolego sorki , sam nie wiem jak to zrobiłem.

A widzisz-kolejny cud nad Wisłą ;)

 

 

EOT

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widzisz-kolejny cud nad Wisłą
Nieprzewidywalność komputerów , miłego wieczorka nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autko było sprowadzone z niemiec :))

jeździł nim 2 lata mój szef, i miesiac temu odkupiłem go od niego i anglik w gre napewno nie wchodzi :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
autko było sprowadzone z niemiec

jeździł nim 2 lata mój szef, i miesiac temu odkupiłem go od niego i anglik w gre napewno nie wchodzi

 

Przeglądaj kable to ich wina, przejrzyj dokładnie nawet pod izolacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie bijcie,że "odgrzewam kotleta",ale padły szyby i ryglowanie drzwi od środka.Po przyciśnięciu przycisku szyby słychać,że w danych drzwiach coś się dzieje,ale szyba ani drgnie.Po stronie pasażera z przodu i z tyłu szyby chodzą po naciśnięciu przycików w danych drzwiach,a po stronie kierowcy tylne szyba "na swoim" przycisku tak jakby chciała się otworzyć a nie mogła - troszkę rusza się góra/dół.

Ryglowanie od środka "otwiera" /słychać/ ale nie chce zamknąć.Po kilkukrotnym przyciśnięciu otwierania diabli wzięli na chwilkę oświetlenie kabiny.Nie świeciło ani przy otwartych drzwiach,ani po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki,ani jak próbowałem włączyć lampi "ręcznie".Po chwili oświetlenie wróciło,ale szyby i ryglowanie nadal nie hula.

Powiedzcie Koledzy czy to kur....ski moduł komfortu,czy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy nie bijcie,że "odgrzewam kotleta",ale padły szyby i ryglowanie drzwi od środka.Po przyciśnięciu przycisku szyby słychać,że w danych drzwiach coś się dzieje,ale szyba ani drgnie.Po stronie pasażera z przodu i z tyłu szyby chodzą po naciśnięciu przycików w danych drzwiach,a po stronie kierowcy tylne szyba "na swoim" przycisku tak jakby chciała się otworzyć a nie mogła - troszkę rusza się góra/dół.

Ryglowanie od środka "otwiera" /słychać/ ale nie chce zamknąć.Po kilkukrotnym przyciśnięciu otwierania diabli wzięli na chwilkę oświetlenie kabiny.Nie świeciło ani przy otwartych drzwiach,ani po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki,ani jak próbowałem włączyć lampi "ręcznie".Po chwili oświetlenie wróciło,ale szyby i ryglowanie nadal nie hula.

Powiedzcie Koledzy czy to kur....ski moduł komfortu,czy coś innego.

albo w panelu sterowania masz problem albo moduł mokry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw co ? Wyciągnąć panel z przyciskami i zobaczyć czy tam coś się nie popierdzieliło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam sprawdzić wiązkę w progu drzwi kierowcy.

dopiero co przerabiałem podobny problem:

u mnie zginęły szyby i pilot.

przegniło łączenie przewodów na wysokości głośnika w w/w wiązce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "cud nad Wisłą" - wszystko wróciło do normy.Nic nie robiłem.

Coraz bardziej zadziwia mnie to auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znikło mi sterowanie szybami we wszystkich drzwiach i sterowanie lusterkami. po odpaleniu nie gaśnie lampka na podsufitce. domykanie i otwieranie szyb z pilota działa. kable sprawdzone /wszystko polutowane w progu/. vag nie chciał się połączyć z komfortem. pod dywanikiem i w komforie jest sucho, bezpiecziki też sa ok. macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znikło mi sterowanie szybami we wszystkich drzwiach i sterowanie lusterkami. po odpaleniu nie gaśnie lampka na podsufitce. domykanie i otwieranie szyb z pilota działa. kable sprawdzone /wszystko polutowane w progu/. vag nie chciał się połączyć z komfortem. pod dywanikiem i w komforie jest sucho, bezpiecziki też sa ok. macie jakieś pomysły?

Odłącz akumulator na chwilę i po podłączeniu sprawdź czy możesz się połączyć z modułem komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal jest problem.... odłączenie nic nie dało

Edytowane przez V6TDI
błąd literowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nadal jest problem.... odłączenie nic nie dało

No to chyba nie pozostaje ci nic innego jak podmienić moduł,na taki który jest na pewno sprawny i zobaczyć jakie będą efekty,bo wszystko wskazuje na padnięty moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne. czarno niebieski kabel zaraz przy komforvie był przerwany /korozja/ na łączeniu. wszystko juz działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje dla potomnych.

 

Zdecydowanie tak jak V6TDI podpowiedział - korozja zrywa połączenie na trzech przewodach koloru niebiesko-czarnego. Szukać ok 10 / 15 cm od skrzynki modułu komfortu. Do modułu idzie jeden przewód, w drugą stronę dwa.

 

Zerwanie skutkuje tym, że nie działa elektryka szyb oraz regulacja lusterek. Wszystko inne funkcjonuje poprawnie - w tym dwa przełączniki otwierania / zamykania rygli (obok przełącznika szyb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniklo mi sterowanie i grzanie lusterek. Panel w ogole nie jest podswietlony. VAG nie pokazuje bledow.

Bezpieczniki OK.

Pewnie trzeba zaczac od przewodow i sciagnac boczek, a pozniej zajrzec do modulu. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżam temat. Jakiś miesiąc temu wsiadając do auta uderzyłem kolanem w gałkę do ustawień lusterka co spowodowało wypadnięcie ww. gałki. Wsadziłem ją na nowo a dziś chcąc ustawić lusterka zaobserwowałem że nie do końca działa regulacja lusterek a mianowicie gdy przełączam na literkę L ustawienie działa prawidłowo, gdy przełączam na R ustawienie działa tak jak na literce L. Podgrzewanie lusterek też chyba nie działa ponieważ lusterka nie odeszły z deszczu. POMOCY! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności