Skocz do zawartości
marekg

Trzeszczące plastiki

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w tym tygodniu na oględzinach u dealera, który stwierdził, że jest ewidentny problem z przednią szybą. Pojawiające się białe odbarwienia na dolnej krawędzi szyby o tym świadczą. Dzisiaj miałem telefon od dealera, z którego wynika, że importer podjął decyzję o wymianie przedniej szyby. Z jednej strony to mam nadzieję, że wreszcie się skończą te upiorne trzaski, które zatruwały mi radość z nowego samochodu przez cały ostatni rok. Z drugiej jednak strony obawiam się czy taka wymiana przedniej szyby będzie zrobiona prawidłowo. Ale chyba nie mam wyjścia. Tak czy inaczej chciałem się tym podzielić z innymi użytkownikami Passata 3C. Może ktoś będzie miał podobny problem.

Proponuję obejrzeć swoje szyby w dolnej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że czym cieplej na dworzu ... to piekniej skrzypi ....a najpiekniej jest jak jest cieplutko i dużo malutkich garbów poprzecznych ... naprzykład łaczenia betonowych płyt ... istna poezja trzeszczenia :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Jak ostatnio bylem w ASO VW z czystej ciekawosci wsiadlem sobie do B6... Pomyslalem, ze nowka, w salonie, tapicerka przyjemna... No i wszystko sie zepsulo, kiedy dotknalem te plastiki na desce... Kurcze, nie dosc, ze tragedia w dodtyku, to jeszcze trzeszczalo wszystko przy najmniejszym dotknieciu :dobani:

Moim zdaniem poraszka VW na calej linii :dobani:

W B5 sa o niebo lepsze plastiki.

Ale to tylko moja subiektywna ocena :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arturo

Powiem szczerze to mi wypada tylko się cieszyć bo u mnie zupełnie nic nie trzeszczy i nic złego się nie dzieje. Chyba trafiłem bardzo dobry egzemplaż. :hurra::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thommas

Trzeszczenie jest irytujące... Do tego stopnia, że zastanawiam się, czy nie skrócić leasingu z 3-ech na 2 lata i już za półtora roku nie sprzedać tego passata i nie wymienić na coś innego... Audi, BMW, może Landrover... Jestem zwyczajnie zawiedziony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Trzeszczenie jest irytujące... Do tego stopnia, że zastanawiam się, czy nie skrócić leasingu z 3-ech na 2 lata i już za półtora roku nie sprzedać tego passata i nie wymienić na coś innego... Audi, BMW, może Landrover... Jestem zwyczajnie zawiedziony...

 

 

dokladnie takie same mam odczucia, ja pierdziele jak mnie to wkur@#$!@#a !! teraz jak jest gorąco to już do potęgi n-tej :P

 

dorosłem do tej decyzji już, chętnie bym się pozbył passata i już w VW nie wjadę nigdy.

 

Moze ktos chce odkupic leasing ;) hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za paę dni mam przegląd gwarancyjny to karzę rozebrać i złożyć od nowa tą skrzypiącą fure ... jestem ciekaw czy tłoczenie pianki pod dach coś pomoże .... :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

a ja nie wierze ze to cos da, moze ale troche poprawic,,,, i serio chce auto zmienic, ale teraz nie mam czasu sie tym zajac niestety, moze w sierpniu postaram sie cos zrobic.

 

VW dal dupy, u mnie sie spalil, sorry, codziennie teraz dostaje pasji w tym aucie! jezdze jeszcze Reno AlfaRomeo i Oplem, i poweim wam ze Passat to najwiekszy świerszcz!!! porażka ludzie oj porażka!!! żeby trzeszczalo bardziej niz w Alfie i Oplu to juz serio musi byc masakra i tak jest :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze w posiadaniu 7 letniego Fiata Marea Weekend ... cisza nic nie skrzypi ... to dopiero jest wk......ce ... :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę przyznać, że po wymianie przedniej szyby, która z powodu rozwarstwiania trzeszczała niemiłosiernie teraz jest raczej cisza. Od czasu do czasu dają znać o sobie mechanizmy pasów bezpieczeństwa w słupkach i oczywiście przy naciskaniu na niektóre elementy deski rozdzielczej słychać nieprzyjemny trzask plastiku ale pozatym jest dobrze jak na razie. ale jestem czujny i nasłuchuję cały czas po akcji z szybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

Dzisiaj w salonie Marszałka w Częstochowie sprzedawca pokazywał nową wersje Comfrotline z jak twierdził zmienioną konstrukcją mocowania tapicerki oraz nowymi materiałami z których całosc zostałą wykonana. Wnetrze przpomina teraz bardzo szlifowane aluminium, listewki sa ciemniejsze i matowe, innych widocznych róznic nie widać. W Highline nie ma juz drewna wszedzie, pozostało tylko na listwach dookoła zegarów i wzdłóz kopkpitu reszta taka sama jak w comfrotline, sprzedawca stweirdził ze to powinno wyeliminowac trzaski tapicerki. Dziwne mi sie to wydaje wszystko :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie zaczelo "cwierkac" :kwasny:

Ale wykapowalem zrodlo "cwierkania"-mam w schowku odtwarzacz dvd i on troszke wazy-silá rzeczy ciezar robi swoje.Jutro zobacze co mozna dokrecic albo podlozyc jakas pianke i zobacze czy "cwierkanie" ustanie-jezeli nie to wywalam dvd bo i tak nie ogladam.Dawali za darmo to wzialem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

No nie żeby w b6 ćwierkało nie wyobrażające audi tego nie ma już wiadomo dlaczego płaci się więcej. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie również deska skrzypi jestem z Warszawy i mam pytanie czy komuś udalo się już rozwiązać ten problem?? Do ktorego salonu się wybrać gdzie już to robili?? z góry dzieki za pomoc bo już nie moge wytrzymać z tym ćwierkaniem w desce rozdzielczej a także schowku:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś to czyta to się może załamać, albo w jakieś kompleksy wpaść. Miałem nic nie pisać ale napiszę żeby zasiać trochę optymizmu:

U MNIE NIC NIE TRZESZCZY !!! Przejechane 600km :hurra:

P.S.Olej na poziomie full tak dodam bo tam też czarna rozpacz w topicu. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejechane 600km

co ty chcesz żeby przy 600km trzeszczało?przecież to nie padlina,pojeździsz to wtedy coś napiszesz jak się zachowuje twoje auto.Niektórym forumowiczoma zaczęło przy kilkunastu tysiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czy po 600 km czy po kilkunastu tysiącach to taka sama padlina. :dobani: Co to za różnica - żadna !!! Jeszcze gorzej jak jest cicho na początku a po paru czy kilkunastu tysiącach coś wychodzi. Ok czekam cierpliwie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

Vvalery, u mnie bylo ok do chyba nawet 2-3 tysiecy, tzn czasem cos tam pykneło ale bylo w miare ok, a pierwszy tysiac to napewno bylo cichutko, teraz mam 47tys, auto ma 9 miesiecy i napierrrrdziela jak w żuku, MASAKRA

 

jeszcze jak sa chlodnie dni to ok, ale nei daj boze zeby zostawic auto na sloncu w upale,,,, to juz jest koniec swiata, jedziesz a cala przednia konsola slupki itd itp tłuką pktają trzeszczą, naprawde, to co zrobil z plastikami VW w passacie nowym to Ż E N A D A!!!! ja juz mialem sprzedac teg oswierscza ale pocieszam sie ze ida powoli chlodniejsze dni i tym ze w 2008 pojawia sie nowe A4 :hurra: poczekam, jak sie A4 nowe pojawi w salonach to odrazu Passat do żyda i biorę audi,,,,, a VW już podziękuje, więcej nie kupię żadnego VW-gena :fuckyou2:

 

c odo oleju jak bys mial cos dolac po 600km to by byla juz mega awaira silnika :D a dolewac bedziesz, bo TDi zjada troche oleju i koniec, ja dolewam na 15tys km czyli od serwisu do serwisu okolo 1l oleju, moze troszke mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Auto mi się podoba zarąbiście i pierniczę to wszystko. W niemczech jeździ tego na pęczki a i w Polsce nie mało. Gdyby wszystkie tak trzeszczały to by tego nikt nie kupował. Ja stawiałem teraz na słońcu i temperatura była w środku gigantyczna i zero hałasu. Zgadza się że wpływ na to mają tenmperatury a skoro przy takich nie skrzypi to poczekam do zimy jak bedzie -30. :cwaniak: Drogę do pracy, codziennie kilkadziesiąt kilosów w jedną stronę, mam równą więc jest spoko. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po początkowych problemach z trzaskami we wnętrzu, których przyczyną okazała się rozwarstwiająca przednia szyba (opisywałem to wcześniej w tym wątku) teraz cieszę się w miarę cichym wnętrzem. Piszę w miarę bowiem potwierdzam, że tu i uwdzie coś tam pyka i strzela. Głównie dotyczy to mechanizmu pasów bezpieczeństwa w środkowych i słupkach oraz okolic zegarów w desce rozdzielczej. Szczególnie często dzieje się to gdy jadę szybko autostradą i są drobne poprzeczne nierówności. Jest to irytujące ale jest to drugi przypadek, że kupiłem nowy model tuż po ukazaniu się na rynku (poprzednio Renault Laguna rocznik 2001) i jest mnóstwo niedociągnięć w wykonaniu. Mam na myśli takie drobiazgi jak te trzaski, które jednak bardzo psują przyjemność z użytkowania samochodu. Poprzednio sądziłem, że to po prostu Renault tak niedbale opracowuje nowy model samochodu. Teraz okazuje się, że porządna niemiecka marka ma takie same problemy.

 

Równolegle jeżdżę Audi A4 kupionym w 2004, a więc w po kilku latach produkcji i tam praktycznie nie ma się do czego przyczepić. Jeździ wspaniale chociaż nie jest tak komfortowy, cichy i przestronny jak mój Passat. Za to jakość wykonania i materiałów na pewno jest wyższa choć nie jest to przepaść moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności