Skocz do zawartości
Kimo

Coś syczy z okolic przepustnicy przy dodawaniu gazu.

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak w temacie - dzisiaj po wymianie filtrów i świec odpaliłem passka przy otwartej masce i lekko go przegazowałem. Ustaliłem, że coś syczy przy dodawaniu gazu "gdzieś" z okolic przepustnicy (po prawej stronie od bloku silnika tuż przy odgrodzeniu przegrody z akumulatorem.

Po pierwsze - czy coś tam może naturalnie syczeć tzn. "fabrycznie".

Po drugie - jeżeli odp na pyt. 1 jest negatywna to czy może to mieć wpływ na mniejszą moc, opóźnienie na pedał gazu, duszenie.

Nic na pierwszy, drugi i trzeci rzut oka nie widać dlatego wolę się upewnić, że syczenie jest nienaturalne zanim zacznę rozbierać pół samochodu.

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno tam syczeć- szukaj niedokręconej opaski lub dziury w karbowanej rurze dochodzącej do/lub (w okolicy) przepustnicy.Posprawdzaj wszystkie wężyki podciśnieniowe w okolicy kolektora ssącego,może któryś spadł z króćca lub się przetarł.Poniżej na rys.układ ssący ADR/APT/ARG

 

b51820vukadsscy.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam a tam nic :) Dokładnie to jest coś takiego: pss, pss jak by spuszczać powietrze z butli ze sprężonym gazem i tylko przy dodawaniu gazu. Jak jest już na obrotach to tego nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma podobnie, tzn jak wcisne szybko gaz, to słychać taki chwilowy syk i wchodzi na obroty. Mam nadzieje że tak ma być w tym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mam tak samo przy swoim pasku 2.5 tdi v6, wciskam gaz maly syk i cisnie. Chyba tak ma byc, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odkopię stary temat i zapytam jak panowie poradzili sobie z tym syczeniem.Ja u siebie też szukam i za cholerę nic nie mogę znaleźć.Być może ten typ tak ma,ale nie jestem w 100% pewny.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Odkopię stary temat i zapytam jak panowie poradzili sobie z tym syczeniem.Ja u siebie też szukam i za cholerę nic nie mogę znaleźć.Być może ten typ tak ma,ale nie jestem w 100% pewny.Pozdrawiam.
podnies maske i dodawaj gazu i macaj wszystkie rury pod reka wyczujesz gdzie zasysa lewe powietrze patrz na polaczenia rur dolotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody posprawdzane,opaski powymieniane,dokręcone,przepustnica wyczyszczona,ogólnie sprawdziłem co mogłem i nadal jest ten syk powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie a może ic nawala?Jak to posprawdzać.Jeżdżę tak i brakuje mi już pomysłów.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak łączka podciśnienia od kolektora ssącego do serwa,która przechodzi przez ścianę grodziową.Naciśnij ją lekko w dół powinna bardziej syczeć.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta łączka w razie nieszczelności ma jakiś wpływ na ogólną pracę silnika tzn.obroty,przyspieszenie, zużycie paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ta łączka w razie nieszczelności ma jakiś wpływ na ogólną pracę silnika tzn.obroty,przyspieszenie, zużycie paliwa?

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,przyjrzę się temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest straszny syk jak mu mocniej depnę i według mnie to z okolic turba ,w najbliższym czasie czeka mnie wymiana oleju to na kanale trzeba posprawdzać co i jak.

 

Ale wszystkie sugestie co i jak mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.U mnie obroty drżą a tego syczenia nie mogę się pozbyć.Praktycznie wszystko sprawdziłem i kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na wymianie oleju i przy okazji wyczyściłem koler wszystkie opaski posprawdzane rurki oglądnięte i nic nie znalazłem a jak syczało tak dalej syczy.:wsciekly

Jestem mega niezadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłem na wymianie oleju i przy okazji wyczyściłem koler wszystkie opaski posprawdzane rurki oglądnięte i nic nie znalazłem a jak syczało tak dalej syczy.:wsciekly

Jestem mega niezadowolony.

na koletorze sacym masz zawor taki grzybek to on syczy otworz go z boku na tym prostokacie i dodawaj gazu na przepustnicy bedzie sie ruszac tam nozka plastikowa i wtedy syczy oslona do sciagniecia nr 26 http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=533450#post533450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam 1.8T i kolektor jest trochę inny ,ale może jest coś podobnego jutro popatrzę .Najgorsze jest to ,że na postoju jak gazuję to nie syczy dopiero jak jadę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam coprawda było już napisane, ale po przeczytaniu tego tematu zaintrygowało mnie i poszedłem posprawdzać węże w swoim aucie i po gruntownej inspekcji ukazało się coś dziwnego, wężyk zaznaczony na czerwono w miejscu wpięcia jest rozerwany na 2 części. Czy to może być przyczyną że auto przy ostrzejsym ruszeniu dławi się??b51820vukadsscy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam coprawda było już napisane, ale po przeczytaniu tego tematu zaintrygowało mnie i poszedłem posprawdzać węże w swoim aucie i po gruntownej inspekcji ukazało się coś dziwnego, wężyk zaznaczony na czerwono w miejscu wpięcia jest rozerwany na 2 części. Czy to może być przyczyną że auto przy ostrzejsym ruszeniu dławi się??[ATTACH]30081[/ATTACH]
oczywiscie ze tak !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności