Skocz do zawartości
passekb5

skrzypiący schowek podczas jazdy ****! :(

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Moj problem polega na tym że mój schowek w passacie b5 podczas jazdy strasznie skrzypi a w szczególności jak sie jeździ po małych dziurach czy nieruwnoąciach na naszych polskich drogach..Macie jakieś pomysły jak go wyciszyć lub uszczelnić aby tak nie skrzypiał?? prosze o pomoc bo ten problem staje sie coraz bardziej uciążliwy ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolego przede wszystkim czy masz wszystkie śruby mocujące i czy schowek nie jest gdzieś popękany (przy mocowaniach zazwyczaj). U mnie brakowało dwóch śrub i skrzypiało jak cholera. Dokręciłem wszystko i cisza jak makiem zasiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sruby są i tez je podokręcałem a pęknięć nie ma , iec nie wiem co mam zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnym wyjsciem jest zaakceptowac skrzypienie:)... U mnie w zime jest cichutko, natomiast teraz jak przyszło ciepeło jest po prostu masakra... skrzypi schowek, podlokietnik, obudowa przy drazku zmiany biegow... jak znajde chwile czasu mam zamiar tu i owdzie wstrzyknac trochę silikonu przy laczeniach, przy zatrzaskach schowka wkleic kawalek uszczelki do okien... zobaczymy moze to pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go wyjął i jeszcze raz włożył,wtedy się przejedź bez schowka,jeśli to schowek to posmaruj czymś lub dobrze skręć i będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też skrzypiało może nie głośno ale denerwująco.

Szukałem, sprawdzałem, rozkręcałem, skręcałem i dalej szukałem... aż w końcu znalazłem:).

A skrzypiała dolna część schowka, a mianowicie taka część tapicerki, która jest jakby doczepiona do schowka od spodu...pełniąca rolę osłony (zasłony) części deski rozdzielczej pod nogami pasażera (no chodzi oto aby nie było widać tych "bebechów" które są pod schowkiem;))

Ta właśnie część się ruszała (latała) i o coś tam sobie ocierała (a może nawet nie) ,ale efekt był denerwujący.

Ja wiele z nią nie kombinowałem tylko podłożyłem kawałek szmatki ( i tak ją nie widać) i skrzypienie ustało:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podkładałem kawałek cieńkiej gąpki też mam cisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy skrzypi jak jest otwarty, jezeli nie to znaczy ze musisz dac cos np jakis silikon miedzy laczenie klapki schowka a kokpit. ewentulnie do testu mozesz przytrzasnac jakas szmatke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak schowek jest otwarty to jest cisza, kurde widze ze niektórzy z was mają dobre pomysy np. uszczelka do okien ,jutro sie tym zajme i zobacze co mi z tego wyjdzie i odrazu dam znać czy sie z tym uporałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem ze skrzypiącym schowkiem lecz nie pomogła nic uszczelka chyba że kupiłem za małą, może ktoś ma jakąś fotkę gdzie przykleił tą uszczelkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytrzasnij kawalek jakiejs szmaty i zobacz czy skrzypi. pewnie za malo podlozyles. mi wystarczyla kropelka silikonu na rogi drzwiczek, inni montuja uszczelki do okien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek

Witam.

 

Koledzy na piszczący skrzypiący pukający itp.itd schowek jest tylko jeden patent a mianowicie otwieramy schowek bierzemy PLAK-a tzn.(środek do pielęgnacji i czyszczenia kokpitu) i ognia!!! Po wszystkich elementach które pracują przy otwieraniu i zamykaniu schowka.Trzeba też ,,spsikać,, te dwa bolce które pracują kiedy ciągnie się za klamkę od schowka one są po obu stronach w górnej części i blokują się o deskę która tak cholernie trzeszczy przy nierównościach i skrętach(korzystałem ze wszystkich patentów i nic nie pomogło po czasie znów to samo).

Koledzy tylko tego PLAK-a to tak od serca żeby aż ciekło:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie pomyśl na zamocowanie schowka jeżeli dolne mocowania są z kokpitu połamane ?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sprobuj moze te blaszki jakos przykleic do resztek plastiku, ktore ci zostaly(a licze ze cos zostala, bo sam u siebie mam polamane)

a teraz czy ma ktos moze pomysl co to moze byc jesli schowka nie ma a dalej cos skrzypi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kotlet sprzed czterech lat :D

A w naszych passatach deska skrzypi :D jeszcze nie spotkałem modelu po lifcie żeby decha nie skrzypiała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie skrzypi :-) 2 lata temu znalazłem w Tarnowie kolesia, który za 130 zł wyeliminował skrzypienie. Skurczybyk nie chciał mi powiedzieć co to jest tylko się głupio uśmiechał jak go spytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale schowek to nie moze byc bo smigam juz tydzien bez i moge powiedziec ze nawet jakby sie nasililo :( a ten dzwiek doprowadza mnie do ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI tez cos skrzypi ale bardziej jakby z wewnatrz. Tzn moze nie skrzypi a jakby sie cos trzesło i jakby to było w schowku ale schowek pusty. Czy ktos mial cos podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Odgrzeję starego kotleta ... Nie mogę się uporać z trzeszczącym schowkiem. Na pewno to wina klapy od schowka.. i wydaje mi się że skrzypi na zamykaniu w sensie na tych 2 bolcach po prawej i lewej co wystają i trzymają schowek zamknięty. Ma ktoś jakiś patent żeby coś tam podłożyć czy coś ? szukałem też śrubek przy zamku, przy klapie (myślałem że może wystarczy dokręcić), ale nie ma tam żadnych śrub.. nie wiem , to chyba jest na zatrzaski złożone , ta cała klapa od schowka.. albo jestem ślepy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności