Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Licznik ma być do diesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obrascie sie ale pisalem benzyna 2002 pol fisa

 

a tu jakis tekst z DIESLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie obrascie sie ale pisalem benzyna 2002 pol fisa

 

a tu jakis tekst z DIESLA

Czytaj ze zrozumieniem i odpowiadaj na posty pisane do Ciebie,ewentualnie cytuj komu odpowiadasz.W którym miejscu,ktoś odpowiadał na twój post,pisząc o dieslu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3b0920827A

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

A niby dlaczego z diesla mu nie podejdzie?

 

a czy z tych któryś będzie dobry

3B0920926A

3B0920927AX

3B0920927A

3B0920929A

3B0920927

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy z tych któryś będzie dobry

3B0920926A

3B0920927AX

3B0920927A

3B0920929A

3B0920927

W zasadzie każdy,dodatkowo wgranie epromu EU i wymiana tarczy prędkościomierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie każdy,dodatkowo wgranie epromu EU i wymiana tarczy prędkościomierza.

A który byś mi polecił. tarcze na razie by zostały angielskie. A wsad musiałbym przerobić żeby działało immo na moich transponderach. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mój znajomy z Niemiec ma passata 1.6 ahl (chyba 97r) z zielonym podświetleniem zegarów ( prędkościomierz wyskalowany do 220km/h) Bez MFA.

1. Czy do jego paska podejdzie licznik z zielonym podświetleniem i full fisem, ale wyskalowany do 260km/h z analogowym zegarkiem (bez can)? Kumpel koniecznie chce widzieć podstawowe parametry takie jak spalanie, dystans, temperaturę i ewentualnie jakieś opisy usterek. Czy taki licznik nie będzie powodował przekłamań z tym silnikiem?

 

2. Czy do tej wersji trzeba jakieś specjalne manetki (konkretnie pod ten rodzaj licznika) czy wystarczy obojętnie jaka do tego modelu byle z przyciskami sterującymi?

 

3. Czy do tego modelu będzie pasował adapter can-bus tak, żeby zamontować ful fis od polifta?

 

Niestety nie widziałem w necie opisów dotyczących zmiany zegarów z zielonym podświetleniem i wyskalowanych do 220 km/h tak więc proszę o wyrozumiałość.

 

Dzięki za pomoc pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował i będzie poprawnie pokazywał prędkość. Kwestia montażu i kodowania kluczy. Manetka tu akurat jest specyficzna bo brak na niej suwadła do regulacji czasowej pracy wycieraczek (pisałem już o tym wcześniej). Co do adaptera can-bus to się nie wypowiem nie robiłem nigdy ale pewnie działać będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam licznik 3B0 919 860 C bez can a kupię full fis bez can do tego muszę kupić manetki do fis bo mam gołe, ale moje pytanie czy muszę kupić coś jeszcze jakąś taśmę lub wtyczkę czy tylko to wystarczy niechce aby przy wymianie mnie coś zaskoczyło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie posiadam licznik 3B0 919 860 C bez can a kupię full fis bez can do tego muszę kupić manetki do fis bo mam gołe, ale moje pytanie czy muszę kupić coś jeszcze jakąś taśmę lub wtyczkę czy tylko to wystarczy niechce aby przy wymianie mnie coś zaskoczyło ?

 

Tak dodatkową wtyczkę do manetki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Passat z 2000r., komunikacja po can. Miałem już półfisa, ale zachciało mi się licznik z polifta. Dostałem za grosze 3B0920827. Wszystko teroetycznie powinno działąć, ale nie mogę zmienić kodowania licznika i mam błąd immo. Robię za pomocą vag-tacho, edytowałem wsad z forum (zrzuciłem z tego nowego licznika i teraz ponowię na nim).

Całkiem możliwe, że coś pokiełbasiłem po robiłem za pomocą touchpada w aucie, ale mam pytanie czy vin auta jest zapisany w ECU? Pytam bo silnik mam po swapie. Jaki VIN mam wpisać do nowego licznika, swój z dowodu czy może w ECU jest inny wpisany? I może dlatego nie chce działać jak powinno?

 

Ogarnięte. Kodowanie pomogło.

Edytowane przez Marcin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może mi ktoś podać numer dodatkowej wtyczki

Jasne Etka [emoji1]

A tak serio to zależy od manetki. Jak będziesz kupowal manetke to sie z gosciem dogadaj aby przy demontażu jej odciol także wtyczke z zaspasem kilku cm kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A który byś mi polecił.

3B0920927AX

3B0920927A

 

 

A wsad musiałbym przerobić żeby działało immo na moich transponderach. ??

 

Tak.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

czy muszę kupić coś jeszcze jakąś taśmę lub wtyczkę czy tylko to wystarczy niechce aby przy wymianie mnie coś zaskoczyło ?

A masz w obecnej manetce przełącznik regulacji czasu pracy wycieraczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie pasował i będzie poprawnie pokazywał prędkość. Kwestia montażu i kodowania kluczy. Manetka tu akurat jest specyficzna bo brak na niej suwadła do regulacji czasowej pracy wycieraczek (pisałem już o tym wcześniej). Co do adaptera can-bus to się nie wypowiem nie robiłem nigdy ale pewnie działać będzie.

 

Dzięki z pomoc! Mam jeszcze kilka uzupełniających pytań :) :

1. Czy licznik z zielonym fisem od auta z automatem, będzie pasował do tego ahla z manualem?

2. Jeżeli chodzi o manetkę to rozumiem, że kumpel musi szukać takiej, która ma sterowanie komputerem, ale nie ma regulacji czasowej pracy wycieraczek. Czy wśród tych manetek bez tej regulacji mogą być jakieś modele, które nie będą współpracować z tym licznikiem? Kolega ma na oku taką manetkę tylko od tdi, a sprzedawca nie potrafi powiedzieć od jakiego rocznika i nie ma pojęcia czy będzie współpracować z tym licznikiem.

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki z pomoc! Mam jeszcze kilka uzupełniających pytań :) :

1. Czy licznik z zielonym fisem od auta z automatem, będzie pasował do tego ahla z manualem?

2. Jeżeli chodzi o manetkę to rozumiem, że kumpel musi szukać takiej, która ma sterowanie komputerem, ale nie ma regulacji czasowej pracy wycieraczek. Czy wśród tych manetek bez tej regulacji mogą być jakieś modele, które nie będą współpracować z tym licznikiem? Kolega ma na oku taką manetkę tylko od tdi, a sprzedawca nie potrafi powiedzieć od jakiego rocznika i nie ma pojęcia czy będzie współpracować z tym licznikiem.

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

1. Tak będzie ok.

2. Będzie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przełącznik jest ale od tylniej wycieraczki

Zrób fotke tej manetki i pokaz ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]125008[/ATTACH] zdjecie pożyczone ale taka mam

 

Jeśli masz taką fabrycznie,to nie potrzebujesz,żadnej dodatkowej wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności