Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, zapoznaj się z nim jeszcze raz :

 

hmm, no fakt że moze to pasować lecz wszystko zależy jak patrzymy na tą wtyczkę, jak popatrzymy na nią od przewodów to wtedy moze pasować, lecz od strony pinów za choler... nie bedzie pasować.

 

Podobno działa z fisem tylko nie rozumię dlaczego u mnie nie działa, myślę jeszcze o kodowaniu radia lecz tylko pytanie jak ponieważ nie mam u siebie dorowadzonego przewodu lini K do wtyczki ISO.

 

I jakie powinno być kodowanie

Edytowane przez opiotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz pożyczyć od kogoś gamme do testu, po za tym oryginalne wtyczki zawsze mają opis pinów który pokrywa się ze schematami także nie ma dwuznacznych sytuacji.

 

Kodowanie licznika standardowo +16 Navigation/Radio, radia nie wiem.

Wg mnie za stary licznik do radia lub radio nie wysyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że nie mam od kogo porzyczyć gamme, dobra ale dzięki za pomoc bedę kombinował dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę wcześniej pytałem o różnice w liczniku 3B0920847A a 3B0920847E ale nie uzyskałem odpowiedzi. Ponawiam pytanie, jesli ktos wie, prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy udzieliłby mi ktoś krok po kroku jak zmienić wsad w winhex. Zamierzam wymienic licznik w 3B (z powodu awarii) poprzez vag tacho i edycja wsadu mnie wstrzymała. Widziałem na forum wiele próśb zmiany wsadu a ja bym chciał sam to zrobić tylko nie wiem jak. Robię tak, że otwieram w winhex stary i nowy plik zaznaczam wybrane fragmenty no i dalej juz nie wiem jak to skopiować co kliknąć... Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy udzieliłby mi ktoś krok po kroku jak zmienić wsad w winhex. Zamierzam wymienic licznik w 3B (z powodu awarii) poprzez vag tacho i edycja wsadu mnie wstrzymała. Widziałem na forum wiele próśb zmiany wsadu a ja bym chciał sam to zrobić tylko nie wiem jak. Robię tak, że otwieram w winhex stary i nowy plik zaznaczam wybrane fragmenty no i dalej juz nie wiem jak to skopiować co kliknąć... Proszę o pomoc

Pobierz sobie stąd http://pawelporwisz.pl/hxd/hxd.php. HxD jest w języku polskim.:dobrzePo skopiowaniu zaznaczasz komórki które chcesz zamienić i wciskasz wstaw przez nadpisanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Teraz już wszystko jasne a programik bardzo prosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie ja może trochę z innej beczki.Posiadam skodę octavie 1z 1.9TDI z 2001r.Zmieniłem sobie zegary ze zwykłych na pełny FIS.Cała wymiana przebiegłą bez większych problemów lecz po zakończonej pracy w instruments i can gateway pojawiły się błędy mianowicie 01336 Data Bus for Comfort System 49-00-No Communications.Dodam jeszcze że na fisie nie pojawia mi się rysunek samochodu z otwartymi drzwiami nie ma różnicy czy zapłon jest przekręcony czy nie.Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,twoj modul komfortu nie obsluguje tej funkcji, jakbys chcial zeby ci to dzialalo to do wymiany modul i sterowniki drzwi. Ja mam ten sam problem , wstawilem szefe z Full fisem z 3bg do 3b z canem. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego brath100 a możesz powiedzieć coś na temat tych błędów z zegarów i cana.Ty też je masz?Co do wymiany tych sterowników i modułu trzeba by było jeszcze jakieś wiązki nowe czy stare się nadadzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie potrzebuje pomocy....chcial bym zalozyc sobie liczik od passata b5fl posiadam takowy i mam do WAS prosbe zeby przeroboic eprom tego drugiego tak aby pasowal do mojego golfa IV zalaczam oba epromy pierwszy jest moj a drogi od passata..Z góry dziekuje i pozdrawiam.

marcin sta.rar

marcin pas.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac istotnej sprawy ze u mnie w liczniku na srodku jest 130km/h a w tym nowym jest 100 km/h jeszcze raz serdeczne dzieki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Michal g1 wsad marcin.sta.eep jest źle sczytany wiec nie ma możliwości ci pomóc.Spróbuj jeszcze raz to może coś z tego wykombinuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zczytałem jeszcze raz...dodam jeszcze raz ze u mnie jest 130 na srodku a w nowym 100..jeszcze raz serdeczne dzieki za zainteresowanie..ten pierwszy moj od golfa IV ten drugi od passata B5..

cinek golf.zip

marcin pas.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zczytałem jeszcze raz...dodam jeszcze raz ze u mnie jest 130 na srodku a w nowym 100..jeszcze raz serdeczne dzieki za zainteresowanie..ten pierwszy moj od golfa IV ten drugi od passata B5..

Golf ma rzeczywiście taki cienki wsad?To wątpię żeby ci to poszło na passatowym.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego ten eeprom nie jest w całości sczytany.

 

---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

 

Kolego Bracht100 mógłbyś się odnieść do mojego pytania z postu #1090?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po za tym co ty chcesz wsad z passata 1/2 fis wrzucić do golca z golfa?To na pewno nie zagra.

 

chcialem zainstalowac licznik z passata w golfie i dla tego moja prosba o przerobienie wsadu w liczniku z passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialem zainstalowac licznik z passata w golfie i dla tego moja prosba o przerobienie wsadu w liczniku z passata.

A czym odczytujesz ten wsad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz po prostu tego budzika od passka adoptować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności