Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Ryszard, A czy musze kupić licznik z dokładnie takim samym numerem jaki był oryginalnie w aucie??tak mi powiedział fachowiec w warsztacie , który ewentualnie wymieni mi licznik na inny .

Bo na allegro ciężko znależć akurat z tym numerem .ja potrzebuje 3B1919880 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"fachowiec"

powinienies napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z tymi numerami licznikaprzy wymianie..?

Musi byc identyczny czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musi, ja wymienialem z 927 na 949.

u Ciebie jest licznik bez Can, ja się nie orientuje, poczekaj może kolega rosiek lub pogromca sie wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, zablokowało mi wiadomość...:( nie otworzyło sie okienko..

 

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

 

Jak z tymi numerami licznika przy wymianie..?

Musi byc identyczny czy nie?? Czekam na Wasze zdanie w tej kwestii.

dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert, zablokowało mi wiadomość...:( nie otworzyło sie okienko..

 

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

 

Jak z tymi numerami licznika przy wymianie..?

Musi byc identyczny czy nie?? Czekam na Wasze zdanie w tej kwestii.

dzięki z góry za pomoc

Możesz kupić 3B0919880D lub DX,ewentualnie 3B0919881N lub NX,.Niestety bez CAN z niebieskim podświetleniem i z wyświetlaczem wielofunkcyjnym nie ma za dużego wyboru.Ewentualnie z pełnym Fisem 3B0919890M lub MX,lub 3B1919890K lub KX tylko tu koszty zakupu mogą być spore.Ewentualnie jeszcze jest opcja przełożenia licznika z CAN z tym że wiąże się to z wymianą sterownika silnika,tu poczytaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=75803&highlight=wymiana+licznika+3bg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uprzejmie prosze o pomoc w wyborze licznika z pełnym fisem. Obecnie mam licznik 3B0920827A 1/2 FIS z komputerem. Jest to Passat 2002r. kombi. Tych nr liczników jest troche a nie wiem czym się różnią. Ze przekopiowaniem odpowiednich wartości jak w poradzie dam sobie rade. Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. Chciałbym zeby licznik z pelnym FISem mial mozliwosc wyswietlania RDSu z radia - przewody z radia sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Uprzejmie prosze o pomoc w wyborze licznika z pełnym fisem. Obecnie mam licznik 3B0920827A 1/2 FIS z komputerem. Jest to Passat 2002r. kombi. Tych nr liczników jest troche a nie wiem czym się różnią. Ze przekopiowaniem odpowiednich wartości jak w poradzie dam sobie rade. Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. Chciałbym zeby licznik z pelnym FISem mial mozliwosc wyswietlania RDSu z radia - przewody z radia sa.

Najlepszy będzie 3B0920847A lub AX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz najmłodszy czyli 849A to nie da rady wyświetlić rdsu z gammy, więc jak Ryszard napisał wcześniej 847A będzie najlepszy, bo najmłodszy z pełną funkcjonalnością w zestawie z gammą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Musze baze schematów odświeżyć

 

jeszcze raz sprawdziłem na moich i jest tak:

99r - wspólny z czujnika na pin 26 licznika i pin 1 T20 klimy

00r - wspólny z czujnika na pin 26 licznika i pin 1 T20 klimy

01r - z czujnika tylko na pin 26 licznika

natomiast w 98r jest tak jak pogromca pisze. z czujnika na pin 8 T12 climy, a z klimy 1 T20 na 26 pin licznika.

pozdrawiam

 

Witam czyli jak ja mam samochód z 2000r. a licznik założyłem z 2001r. to powinien mi wskazywać prawidłowo, a tym czasem wskazuje mi przez pierwsze 2 sekundy -45*C i potem kreski, vag pokazuje takie błędy :

00779 - Outside Air Sensor (G17)

30-10 Open or Short to B+ intermittent

00779 - Shareweare Version To Decode all DTCs

29-10 Please Register/Active intermittent

01336 - Shareweare Version To Decode all DTCs

49-00 Please Register/Active intermittent

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czyli jak ja mam samochód z 2000r. a licznik założyłem z 2001r. to powinien mi wskazywać prawidłowo, a tym czasem wskazuje mi przez pierwsze 2 sekundy -45*C i potem kreski, vag pokazuje takie błędy :

00779 - Outside Air Sensor (G17)

30-10 Open or Short to B+ intermittent

00779 - Shareweare Version To Decode all DTCs

29-10 Please Register/Active intermittent

01336 - Shareweare Version To Decode all DTCs

49-00 Please Register/Active intermittent

 

Pozdrawiam

Nie bo samochód masz z 2000,a nie z 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak w 2000r. szło z 1 czujnika na 26 pin w liczniku i 1 pin klimy, a w 2001r. z czujnika szło na 26 pin w liczniku więc jeśli dobrze rozumiem ja mam kabelek który idzie z czujnika do licznika prawda, tylko dlaczego u mnie to nie działa ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz auto z Can'em?

W poliftowych czujnik jest podpięty do licznika a z licznika do climatronika leci Can'em.

Mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz auto z Can'em?

W poliftowych czujnik jest podpięty do licznika a z licznika do climatronika leci Can'em.

Mam racje?

Myślę, że mam auto z Can'em licznik jest z nim na pewno stary jak i nowy . Skoro w B5FL czujnik jest pierw do licznika, a w B5 jest pierw do klimy to czy nie wystarczy, że podepnę kabelek od czujnika do licznika poprzez wpięcie się w kabel, który idzie od czujnika do klimy ? Czyli tak jak POGROMCA proponował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak Pogromca mówił, on ma większe doświadczenie, ja tylko tak "głośno myślę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że chcesz pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak w 2000r. szło z 1 czujnika na 26 pin w liczniku i 1 pin klimy, a w 2001r. z czujnika szło na 26 pin w liczniku więc jeśli dobrze rozumiem ja mam kabelek który idzie z czujnika do licznika prawda, tylko dlaczego u mnie to nie działa ?

Pozdrawiam

Nie pozostaje ci nic innego jak sprawdzić fizycznie czy czujnik jest rzeczywiście podpięty bezpośrednio pod licznik,a nie tylko do climatronica.Niemcy są oszczędni i mają swoje fanaberie,może wyszli z założenia że skoro nie masz licznika z wyświetlaczem to i czujnik temperatury jest na nim nie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schematy, schematami. czasem sie zgadzaja a czasem nie. zwłaszcza na przełomie gdzie było bez CAN, immo2 CAN i immo3.

Cos jest nie tak ponieważ tak czy siak powinienes miec kabelek na pinie 1 T20.

Ale Gregoryyy sprawdzał i brak tego kabelka u niego. Wiec wygląda na to ze to juz typ polączenia jak w licznikach z immo3, ale jednak licznik nie wyświetla temperatury a klima tak.

 

Pozatym na starym liczniku temperature wyświetla ok, i tez jest sygnał podawany na pin 26 licznika.

 

Sprawdz czy masz kabel na pin 1 T20 klimy jak nie to podciągnij go do licznika, tylko wtedy bedziesz musiał wypiąc ten co tam jest.

 

Poza tym tak myśle ze może jest super myk, że clima ma czujnik a wysyła do licznika po CAN? :D

 

Bierz miernik w ręke i sprawdz gdzie idą te kable :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na T20/1 może i nie ma, ale na T12/8 musi mieć, no bo gdzieś ten czujnik musi być wpięty. Skoro po lifcie jest bezpośrednio czujnik wpięty do licznika to niech kolega tak zrobi, tylko weźmie kabel z T12/8 bo to jest bezpośredni kabel z czujnika i musi działać, nie ma siły:) W końcu to tylko prosty czujnik i jeden kabel, więc nie ma dużo możliwości.

A sprawdzaliście z Gregorym czy na T12/8 jest kabel? Nie mógł z tego pinu spróbować się wpiąć do licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy będzie 3B0920847A lub AX
ok, dzięki. Tylko dostanie tego licznika narazie graniczy z cudem. Jest jakis odpowiednik tego od anglika, benzyny, który da się przekodować na funkcjonalność 3B0920847A lub AX. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności