Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za pomoc :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo 1 lub 2 to racze bedzie problem z immo3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zmiany w moim 3B z 00r. atj - chyba już na can (sorry ale dopiero się orientuje w temacie) licznika bez fis na pełen fis .

Mam dwa pytania:

1. Które modele liczników będą pasować?

2. Czy jeżeli nie mam klimatyzacji automatycznej tylko manualną więc nie mam też czujnika temp. zewnętrznej to co zrobić żeby fis działał w pełni?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Które modele liczników będą pasować?

jak masz fl to 3b0920845, 847, 849 też powinien choć może być problem, a jak przed fl to 3b0920842

Czy jeżeli nie mam klimatyzacji automatycznej tylko manualną więc nie mam też czujnika temp. zewnętrznej to co zrobić żeby fis działał w pełni?

Możesz dokupić czujnik albo edytować eprom i wyłączyć pokazywanie temperatury. Jeśli nie masz teraz Mfa no to pierwszy post i czytanie ze zrozumieniem. Dokupisz manetkę, pociągniesz kable i będzie ok.

 

@ dół

Może nie każdy chce żeby od razu było widać co w aucie było kombinowane?

Edytowane przez owies
Pan czepialski z dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz fl to 3b0920845, 847, 849 też powinien choć może być problem, a jak przed fl to 3b0920842

A co niby do samochodu przed liftem dyskwalifikuje 845,lub 847?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absoultnie..wymiana liczników na te po fl odrazu dyskfalifikuje moje modyfikacje. Orgyniał najlepiej wygląda. Mój jest sprzed fl...(chociaż ma sporo wspólnego juz z fl (rocznik maj 2000) będę teraz szukał sprzętu i do dzieła. Pozwólcie, że zapytam, może nie na temat, ale spróbuje o montaż tempomatu.. czy manetki sa zespolone ta od mfa i tempomatu czy występują oddzielne. Nie chce pomylić częsci przy zakupie manetek, a warto założyć tempomat przy zmianie licznika.. prawie jedna praca, a efektów więcej :)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy manetki sa zespolone ta od mfa i tempomatu czy występują oddzielne.
oddzielnie, można dowolnie konfigurować prawą i lewą stronę, połączone są zatrzaskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Absoultnie..wymiana liczników na te po fl odrazu dyskfalifikuje moje modyfikacje. Orgyniał najlepiej wygląda. Mój jest sprzed fl...(chociaż ma sporo wspólnego juz z fl (rocznik maj 2000) będę teraz szukał sprzętu i do dzieła.

Moje pytanie nie było do ciebie.Chodziło mi o to co dyskwalifikuje te liczniki z punktu widzenia technicznego,a nie wizualnego.:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem u siebie licznik z pół FIS na pełen FIS i mam mały problem. Udało mi się wgrać zmieniony wsad do nowego licznika, wszystko niby hula ale mam kilka pytań:

 

Jak dopasować kodowanie starego licznika do nowego za pomocą VAG-a ? Wydaje mi się że nowy licznik jest od auta z automatyczna skrzynią biegów ponieważ na dole jest czerwona linia której wydaje mi się nie powinno być. Nie wiem też czy jest to diesel czy benzyna.

 

6a94042ede5e7f21m.jpg

 

Kolejna sprawa co dziwne po wymianie licznika zmienił się głos zasysania paliwa przez pompę. Jak przekręcam kluczyk i włączają się kontrolki, dźwięk słyszalny z okolicy baku, jest teraz tak jak by krótszy. Ma to jakiś wpływ na prace silnika?

 

Będę montować nawigacje łącząca się z licznikiem przez tuner TMC. W menu MFA nie ma teraz pozycji "Navigation" Czy po zamontowaniu navi licznik sam ją wykryje? Czy potrzebne jest kodowanie?

 

Kodowanie stare licznika według VAG-COM 3.11

 

VAG number: 3B0 920 829 A

 

Soft. Coding: 05115

 

WSC 00000

 

 

Kodowanie nowego licznika

 

VAG number: 3B0 920 849 A

 

Soft. Coding: 21115

 

WSC 00000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ na dole jest czerwona linia której wydaje mi się nie powinno być.

wejdź w can gateway [19] i zrób recode na 00006.

Jak masz obrotka do 5k rpm to diesel, jak do 7 to benzyna - proste

 

kodowanie masz dobre, przygotowane pod nawi.

 

sprawdź i usuń błędy w can gateway, liczniku, silniku i komforcie. Jeśli jakieś powracają mimo usuwania - pisz.

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi pomuc nikt nie moze :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi pomuc nikt nie moze

 

Pomógł bym gdybym umiał :)

 

 

;1184159]wejdź w can gateway [19] i zrób recode na 00006.

Jak masz obrotka do 5k rpm to diesel, jak do 7 to benzyna - proste

 

kodowanie masz dobre, przygotowane pod nawi.

 

sprawdź i usuń błędy w can gateway, liczniku, silniku i komforcie. Jeśli jakieś powracają mimo usuwania - pisz.

 

Zrobię rano tak jak piszesz. Kolejna dziwna sprawa licznik nie pokazuje stanu rezerwy. Wskazówka zatrzymała się tuż przed czerwonym polem i ani drgnie. Tak samo na wyświetlaczu ile mogę przejechać zatrzymało się na 80 km i w ogole nie spada. Co może być nie tak? Źle połączyłem wsady liczników?

Edytowane przez sZuw4X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
licznik nie pokazuje stanu rezerwy...na wyświetlaczu zatrzymało się na 80 km

zawsze możesz zrobić w instruments [17] output test (nie pamiętam jaki ma numerek ta opcja, 8 ?) i zobaczyć czy wskazówki są dobrze wyskalowane i poruszają się po całym zakresie, ale wg mnie... cierpliwości, wartość spadnie.

 

A mi pomuc nikt nie moze

odpowiedzi masz na poprzedniej stronie

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy z eepromu mozna wyczytac pin. bo po podlaczeniu wagtacho nie moze mi zczytac pinu. To jest ten eeprom. Dodam ze to golf IV 2001rok.

marcin golf.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nawiązałeś poprawnego połączenia z licznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja same zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OWIES ty przmondry jestes

Typu dokoduj kluczyk.Ciekawe jak immo1 do immo3 sie koduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OWIES ty przmondry jestes

Typu dokoduj kluczyk.Ciekawe jak immo1 do immo3 sie kodujey.

Kolego najpierw czytaj co piszesz, dopiero zatwierdzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

Panowie mam pytanie:?

kupiłem licznik 3BO 920 925 anglik pół FIS co będę potrzebował do montażu? np. adapter-can do Passat B5 1.8 T 98 rok z MFA i jak zmienić na wersje eu

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=64999 z tej strony pobrałem wsad ale jestem laikiem i nie wiem który będzie pasował i czy to wystarczy bardzo proszę o odpowiedz z góry dziękuje

pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!!!

Panowie mam pytanie:?

kupiłem licznik 3BO 920 925 anglik pół FIS co będę potrzebował do montażu? np. adapter-can do Passat B5 1.8 T 98 rok z MFA i jak zmienić na wersje eu

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=64999 z tej strony pobrałem wsad ale jestem laikiem i nie wiem który będzie pasował i czy to wystarczy bardzo proszę o odpowiedz z góry dziękuje

pozdrawiam Andrzej

Skoro masz MFA to manetkę i instalację masz.Tu poczytaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=75803&highlight=wymiana+licznika+3bg, aczkolwiek gdzieś na forum widziałem być może w przytoczonym wątku, że ktoś w benzynie przełożył p&p,osobiście nie robiłem tego w benzynie,więc na 100% nie wiem.Wsad potrzebujesz od 3B0920825X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności