Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie możecie powiedzieć jak podpiąć licznik z fisem na stole ? potrzebuje sprawdzić i zgrać wsad a nie mogę znaleźć instrukcji albo słabo szukam ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była już o tym mowa nawet w tym temacie. ;)

Podłączasz się w niebieską kostkę:

Piny 1, 23, 30 - +12V

Pin 9, 24 - masa

Pin 25 - linia K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czytam i czytam i nie moge znaleźć ...

wszyscy wsadzają fis albo ful fis a ja mam drugiego passata na części który ma mfa( to co wyświetla się w zegarku)

i chciałbym przełożyć to do swojego...

da rade??? i czy dużo jest zachodu z tym??? mój jest z 98r combi a dawca z 97r sedan

dodam że mam niebieskie podświetlenie a tam jest zielone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Była już o tym mowa nawet w tym temacie. ;)

Podłączasz się w niebieską kostkę:

Piny 1, 23, 30 - +12V

Pin 9, 24 - masa

Pin 25 - linia K

 

Kurcze a robil ktos z was na kostce i gniezdzie obd2 ? 12 v ile musi miec A ? Gdzies widzialem na forum ze ktos tak sobie robil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a robil ktos z was na kostce i gniezdzie obd2 ?

No tak... W czym masz problem?? Jak masz wtyk OBD-II i kostkę licznika to pół biedy, a jak nie to można i na krótko...

Zasilanie akumulator, albo zasilacz 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie moze ktos z was orientuje sie czy w eepromie jest zapisane kodowanie licznika?

JAk przepisac nr kodowania skoro na vag pl i vag com nie moge tego zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a robil ktos z was na kostce i gniezdzie obd2 ? 12 v ile musi miec A ? Gdzies widzialem na forum ze ktos tak sobie robil

 

Ja tak podpinałem licznik na kostce i gnieździe obd2

 

Wtyczka niebieska do licznika i gniazdo obd.

 

zasilanie +12

piny 1,23,30 - licznik

pin 16 - gniazdo obd

 

masa

piny 9,24 - licznik

piny 4,5 - gniazdo obd

 

linia k

pin 25 - licznik

pin 7 - gniazdo obd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za Pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączasz kompa, łączysz się z licznikiem i masz nr licznika oraz nr softu. Co prawda u Ciebie eeprom jest zapewne grzebany, ale zawsze to jakieś odniesienie.

11.05.2004 to produkcja auta czy licznika??

 

 

Po danych wygląda na wer. D. Tu również można podpiąć kompa i odczytać lub wyjąć navi.

 

Co do kodowania to zerknij to:

http://forum.vw-passat.pl/threads/56225-Zamiana-nawigacji-MCD-na-MFD-pod%C5%82%C4%85czenie-MFD?p=2138255&viewfull=1#post2138255

 

Przepraszam, że to tak długo trwało ale otrzymałem własnie kabel diagnostyczny. Poniżej to co udało się odczytac z VWTool

Licznik:

LICZNIK.jpg

 

Radio:

Radio MFD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odśwież kodowanie licznika, odśwież kodowanie radia i odśwież kodowanie Gateway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co może okazać się, że nie będzie potrzeba kupowania TMC do mojego. A +- jakiś manual do kodowania dla lajka?? Nie chce zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie moze ktos z was orientuje sie czy w eepromie jest zapisane kodowanie licznika?

Tak.

 

Czyli co może okazać się, że nie będzie potrzeba kupowania TMC do mojego. A +- jakiś manual do kodowania dla lajka?? Nie chce zepsuć.

Masz wersję D wiec nie potrzebny jej TMC. W Twoim przypadku nie musisz zmieniać kodowania tylko wejść w zakładkę kodowanie i kliknąć wykonaj z tym samym kodowaniem. W ten sposób odświeżysz je. Nie wiem jak w tym VW Tool czy jest taka możliwość. Jeśli nie to pobierz z neta VCDS Lite 1.2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jutro to zrobie i dam znac jak wyszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamontowane licznik full fis 3B0 919 890 M i manetka 4B0 953 503H auto odpala pokazuje MFA 1 Moje pytanie żeby pokazywał MFA 2 to trzeba prowadzić kable do manetki bo nie reaguje na naciskanie przełączników ani reset dodam że stara manetka była bez MFA ,czy wina jest w kodowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie żeby pokazywał MFA 2 to trzeba prowadzić kable do manetki bo nie reaguje na naciskanie przełączników ani reset dodam

Jeśli nie dołożyłeś 4 przewodów między manetką a licznikiem,to nie będzie ci przełączała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok A da sie coś zrobić aby świecił pełny wyświetlacz bo świeci 3/4 jego nie mam orginalnego radia ani climatronica. W pierwszym poście mowa jest o 3 przewodach skąd 4 ?

Edytowane przez MARIANKRIMINAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pierwszym poście mowa jest o 3 przewodach skąd 4 ?

Czy aby na pewno?

A da sie coś zrobić aby świecił pełny wyświetlacz bo świeci 3/4 jego nie mam orginalnego radia ani climatronica.

Da się,np.spuść paliwo ze zbiornika,albo płyn chłodniczy.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-ty to masa, można się podpiąć na kolumnie kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności