Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

MARIANKRIMINAL kup sobie licznik full fis bez can cena 400 zł i gitara potem kup tarcze moman i masz lift.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
riccardoa tak ale vwtdi90 mial stary licznik( rok modelowy 96- 99)

To by były 919,a nie 920

Przeanalizujcie sobie załączony pinout,zwracając uwagę na rok samochodu

Passat B5.docx

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Auto to passat 1.9 TDI 2000rok 115 ATJ ,Ma Can tylko ,że Jak kolega Aligator 30 powiedział ,że tam idzie już po CANie.

Masło maślane

 

Licznik 920 847A jest od 2.5 TDI tak ???

Równie dobrze może być od 1,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MARIANKRIMINAL kup sobie licznik full fis bez can cena 400 zł i gitara potem kup tarcze moman i masz lift.

Ok też nad tym myślałem jeszcze bym prosił o wszystkie modele z pełnym fisem bez can do 3B

3B0 919 890 J są jeszcze jakieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riccardoa miales racje zle spojrzalem na pinout licznika (96-99) dotyczy licznikow bez cana

tak jak piszesz w obydwu licznikach sygnal leci po canie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak mam dwa wyjścia albo kupić licznik z końcówką 846A albo zapomnieć o ikonie świec zarowych bo testu nie da rady zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak mam dwa wyjścia albo kupić licznik z końcówką 846A albo zapomnieć o ikonie świec zarowych

Czytasz ze zrozumieniem?U ciebie powinien działać i 846,i 847 i 849.Albo masz skopane coś w liczniku,albo...

bo testu nie da rady zrobić

A czym robisz ten test?W ogóle nie idzie zrobić testu,czy tylko tych kontrolek nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebuję pomocy przy wymianie zegarów w Skodzie Octavi 2001 r z MFA na pełny fis.

 

Jesteście w stanie coś pomóc....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Potrzebuję pomocy przy wymianie zegarów w Skodzie Octavi 2001 r z MFA na pełny fis.

 

Jesteście w stanie coś pomóc....?

 

Jak masz MFA to problem manetki już rozwiązany, tzn. kabelkologię załatwił producent auta. Jednynie trzeba sprawdzić czy faktycznie dany przewód z manetki jest podłaczony do właściwego pinu w zielonej kostce licznika. A teraz z jakiego licznika na jaki licznik chcesz zmienić? Jakieś numerki typu z xxx 920 xxx na xxx 920 xxx, to jest istotne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Udało się podmienić zegary, ale mam problem po wymianie zegarów, nie działa cały moduł komfort, szyby, lusterka, oświetlenie wnętrza, nie pokazuje otwartych drzwi na wyświetlaczu tylko kierowcy wskazuje.

Eprom zrobiłem zgodnie z instrukcją z forum passata czyli skopiowałem wartości do komórki $11B. Czy coś jeszcze trzeba zmienić w eproom.

 

Moje autko to Octavia 2001 1,9Tdi zegary stare nr 1U0920811F a nowe 1U0920840G. Moduł komfort już po Can początek 1C0.

 

Potrzebuję pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak u siebie kopiowalem to wczesniej musiałem ta część do komórki 11b usunąć bo jak tylko wklejalem to dopisywal do wartości a nie zamieniał może u ciebie to samo się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pierw trzeba usunąć stare bloki, żeby wkleić nowe..

 

Także z tym nie mam problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje wsad licznika passat b5 europa ,benzyna po pierwszym lifcie, z pol fisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje wsad licznika passat b5 europa ,benzyna

Tu masz odpowiedni wątek http://forum.vw-passat.pl/threads/64999-Poszukuje-Posiadam-wsad-licznika?p=2164909#post2164909

 

po pierwszym lifcie, z pol fisem

Tzn?Ile było tych liftów? Podaj numer licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi riccardoa

 

Z zapytaniem - kolega posiada tajemną wiedzę na temat przepisania właściwych komórek z licznika RB8 do VDO?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do kolegi riccardoa

 

Z zapytaniem - kolega posiada tajemną wiedzę na temat przepisania właściwych komórek z licznika RB8 do VDO?

 

Pozdrawiam

Raz przekładałem,nie tak dawno zresztą,i po wielu próbach połowicznie się udało.Połowicznie ponieważ,samochód udało się odpalić,zakodować klucze pod tym względem działa ok.Natomiast w samochodzie jest radio z navi MCD i w liczniku RB8 jest gdzieś zapisany kod do tego radia tylko nie wiem w których komórkach.Efekt jest taki,że radio gra do momentu odłączenia aku,po odłączeniu aku woła kod,którego nie mam.Pomaga włożenie starych zegarów i uruchomienie radia i działa do następnego odłączenia aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast w samochodzie jest radio z navi MCD i w liczniku RB8 jest gdzieś zapisany kod do tego radia tylko nie wiem w których komórkach.

 

Mnie akurat to nie jest potrzebne gdyż RB8 jest golas, zresztą padnięty (zawiesza się prędkościomierz - wskazówki nie obcierają o tarczę). Tarcze z RB8 przełożę do 1/2 Fis VDO, bo VDO to anglik (taniej już się nie da). I tu pytanie, które komórki należy przekopiować z RB8 do VDO?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak czytałem to, jednakże najważniejsze wstawione foto na Imageshack wygasło, bądz ktoś usunął :( Tam właśnie było co i jak...Eh spóźniłem się. Może ktoś z forumowiczów ma kopię tej stronki z tą fotką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy licznik z 1/2 fis od b5 fl będzie pasił do b5 w manualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności