Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka powinna być ostatnia kolumna wsadu licznika?

Mi zczytało do 07f0.

 

Edit:

Wie ktoś może co powinno być podpięte pod pin 15 w OBD i czy jego brak może być powodem że mi się kkl nie łączy z licznikiem?

Edytowane przez Kajtek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka powinna być ostatnia kolumna wsadu licznika?

Mi zczytało do 07f0.

7FF

 

Wie ktoś może co powinno być podpięte pod pin 15 w OBD i czy jego brak może być powodem że mi się kkl nie łączy z licznikiem?

Linia L

 

P.S. Do niczego nie potrzebna.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli dobrze ci odczytało.

 

No to super. Teraz muszę zczytać jeszcze z zegarów które mam w samochodzie je z edytować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ten wsad nie załatwia do końca problemu pozostaje problem ze skalowaniem bo powinno być do 220km/h , i czerwona kontrolka oleju miga i piszczy fis wyswietla oil press stop motor - po niemiecku oldruck motor aus!

myśle że wsad od 1J0920826 był by odpowiedni (miał by ktoś???) pozostał by puki co tylko problem tej kontrolki jest na nią jakiś sposób ? sprawdzałem też kodowanie w epromie 1J5920826C wpisywałem 02102 i też nic to nie dało no i skalowanie oszukiwało o 20km/h , słyszałem że zwarcie dwóch pinów od tego czujnika powinno załatwić problem wie ktoś jakie ?

Edytowane przez mirekk85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się bez większych problemów. Full Fis założony :) Dziękuję wszystkim za pomoc a zwłaszcza Pogromcy za manuala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem założyć licznik full FIS do swojego passatka, ale jak sprawdzić czy posiada can czy nie? Passat '99 B5 1.8T. Może już z reguły posiada lub nie ? ;] Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałem założyć licznik full FIS do swojego passatka, ale jak sprawdzić czy posiada can czy nie? Passat '99 B5 1.8T. Może już z reguły posiada lub nie ? ;] Dzięki za odpowiedź.

W tym roczniku powinien już być.

Ale dla pewności podepnij VAG'a pod licznik, a jak go nie masz to zostaje wytargać go z dechy i odczytać numer z naklejki. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W pasku 1,9 TDI AFN 98r mam licznik 3B0 919 881N. Czy mogę go zastąpić licznikiem 1J0 920 921 B?

 

Chciałem załączyć wsady ale coś nie idzie.

Edytowane przez jancik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić kodowanie w starym liczniku ?

Po wejściu w [17] gdzie wprowadzić spisane dane ?

Po wejściu w [17] wystarczy je doczytać, jest na głównym ekranie [soft. Coding]. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z fisem po zmianie licznika na poliftowy wszystko dziala ok. Problem sie robi po 3 dniach nie wazne ile jezdze sam kasuje sie fis 2 ktory powinienem sam kasowac. Licznik mam o numerach 3B0 920 829 A. Co moze byc przestawione?? Posiadam passata b5 1999r 1.9 tdi 110 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie takie pytanie co musze mieć żeby dołożyć do siebie połowę fisa ? Passat rocznik 01,1998. Zegary nr 3B0919861J

 

Do znawców tematu http://olx.pl/oferta/passat-b5-licznik-full-fis-bez-can-rarytas-CID5-ID5LPp9.html#ff78570ba3 Podejdzie do mnie czy nie ?

Edytowane przez Goldeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałeś po całości...w połowie postów z tego tematu znajdziesz odpowiedź... Manetka, licznik, ecu 018 na CANie, dwa przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to pojechałeś po całości...w połowie postów z tego tematu znajdziesz odpowiedź... Manetka, licznik, ecu 018 na CANie, dwa przewody.

 

Jednak wole szybko i na temat ... Przewalać 125 stron a zarazem w moim przypadku 2500 postów to słaby pomysł

Edytowane przez Goldeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak wole szybko i na temat ... Przewalać 125 stron a zarazem w moim przypadku 2500 postów to słaby pomysł

Tym bardziej,że to nie ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem ostatnio od znajomego zegarki z fis 1/2 3B do mojego passka. Próbowałem je założyć oraz zmodyfikować wsad zgodnie z opisem jednak nie dość że sie nie odpalił to jeszcze zrobiła sie choinka. Więc pytanie w związku z tym czy ktoś z was passato maniacy mógłby zerknąć na 2 wsady działającego i nowego z fis oraz pomóc go zmodyfikować o ile to możliwe ????

zegarki.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich super porady wyczytałem u Was w tym dziale, ale nie napotkałem sie lub przeoczyłem gdzies . Czy orientuje sie ktos moze czy jest mozliwosc zwiekszenia mocy podswietlenia fisa. Bo wsadziłem do siebie do golfa licznik od passata immo 3 i one maja juz taki mniej agresywne podswietlanie fisa. Juz nie swieci tak na czerwono mocno jak to w starych było, lecz jest taki ciemny tylko wyswietlane komunikaty sa jasniejsze. I bym chciał troszke z=wzmocnic podswietlenie fisa. Bawił sie ktos w takie cuda. Z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich super porady wyczytałem u Was w tym dziale, ale nie napotkałem sie lub przeoczyłem gdzies . Czy orientuje sie ktos moze czy jest mozliwosc zwiekszenia mocy podswietlenia fisa. Bo wsadziłem do siebie do golfa licznik od passata immo 3 i one maja juz taki mniej agresywne podswietlanie fisa. Juz nie swieci tak na czerwono mocno jak to w starych było, lecz jest taki ciemny tylko wyswietlane komunikaty sa jasniejsze. I bym chciał troszke z=wzmocnic podswietlenie fisa. Bawił sie ktos w takie cuda. Z góry dziekuje za odpowiedz

 

Możesz zmienić diody po samym fis`em lub ominąć czujnik światła w liczniku ale to będzie skutkowało brakiem automatycznej regulacji podświetlania całego budzika. Programowo chyba nie da się tego zrobić przynajmniej ja nie trefiłem na takie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz zmienić diody po samym fis`em lub ominąć czujnik światła w liczniku ale to będzie skutkowało brakiem automatycznej regulacji podświetlania całego budzika. Programowo chyba nie da się tego zrobić przynajmniej ja nie trefiłem na takie info.

 

Ominac czujnik hmmmm mysle ze to nie pomoze. Bo czujnik działa tak ze jak swieci słonce to rozjasnia fisa a jak jest ciemno to sciemia zeby po oczach az tak nie dawał. Czyli jak omine czujnik swiatła to w dzien bedzie jeszcze ciemiej tak mi sie wydaje. A jedem koles mi niby gadał ze cos takiego juz kiedys robił ale juz nie pamieta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle Ci sie wydaje.

Zrobiłem tak u siebie, ominołem czujnik i jest tak jak pisałem a nie na odwrót. Gdybym tego pewny nie był to bym nie pisał. A ten koleś troche chyba przyfantazjował lub ma spore problemy z pamięcią.

Edytowane przez Kotii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności