Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lysy1033

chętnie zleciłbym wymianę licznika bez fis na full fis. najlepiej żeby ktoś zadbał o wszystko ja bym tylko przyjechał i zostawil samochód na jakiś czas. Passat 2002 AVB sedan. mail: lysy1033 at gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem taką kostkę:

piny.jpg

i mam pytanie czy w kostce za licznikiem piny są takie same jak te w kostkach żółtej ,niebieskiej i zielonej ,można je wykorzystać czy muszę inne kupować ?

Dzięki za odpowiedź ,pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kupiłem taką kostkę:

[ATTACH=CONFIG]78705[/ATTACH]

i mam pytanie czy w kostce za licznikiem piny są takie same jak te w kostkach żółtej ,niebieskiej i zielonej ,można je wykorzystać czy muszę inne kupować ?

Dzięki za odpowiedź ,pozdro.

Te piny nie będą pasować do kostki od licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to musze sie do licznika dostać?? czy da sie jakoś zobaczyć inaczej ;p

Podłączyć Vaga i odczytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli w moim Passacie B5 FL mam licznik 1/2 fis licznik z pełnym fis będzie działał bez prowadzenia dodatkowych kabli. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jeżeli w moim Passacie B5 FL mam licznik 1/2 fis licznik z pełnym fis będzie działał bez prowadzenia dodatkowych kabli. Proszę o odpowiedź.

 

Będzie działał bez dodatkowych kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy czy w passacie B5 1.8 T 98 rok benzyna da sie licznik przelozyc na 1/2 fis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

na początku powiem ze czytałem posty, i strałem sie robic krok po kroku jak w instrukcji, lecz pojawiły się błędy. dane. passat b5 na szynie can (3b0920xxx) licznik zakupiony 3b0920847E. kabel vagtach. zamienilem wstady jak na instrukcji (załańczam stary+nowy+nowy do wgrania) ale dalej się pali mi blad immo, i nic nie moge z tym zrobic. probowałem programowac klucz na starym pinie ale blad wyskakuje (obrazek) moze ktos wie co trzeba zrobic ? samochod mam rozebrany na parkingu. jakby ktos mógł pomoc:)BLAD.PNG

 

 

 

-- udalo sie vagtacho, wkoncu zalapl klucz, tylko ze ciagle mi immo miga jakby chcial kolejny klucz, a wybralem tylko "1", mozna to jakos wyłączyć

wsady.rar

Edytowane przez mufacc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prawdopodobnie czeka mnie wymiana licznika auto odpala i gaśnie za 20 razem odpali i jest ok ale mryga kontrolka świec żarowych i vag nie może połączyć się z silnikiem i licznikiem (z resztą się łączy) mam licznik 1/2 fis z niepełnym canem bo to rocznik 2000 3B, mogę kupić na alledrogo licznik ale co zrobić jak nie mam pinu od swojego ? Poradźcie co zrobić a może wymienić od razu na 1/2 fis od FL-a ale co dalej czy to ruszy ? najgorsze że jest brak komunikacji z licznikiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiało kupuj pełen fis, ja wczoraj u siebie przechodziłem już wymianę z 1/2 fis na pełen licznik o nr 847. Znajomość PIN przy metodzie VAGTACHO nie jest potrzebna.

 

 

GUMBA: ja mam tez AFN i r99 i mam can :) jeśli masz licznik z 1/2 fis i wyskalowany do 260 to z pewnością masz szynę can

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej byłoby wyjąć zegar... nie wiem czy vag-com da sie to odczytać, vagtacho ma taką opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oto co udało mi sie uzyskać czyli te numery co pisałeś bedą pasować tak ??

Tak.

 

---------- Dodano o 21:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:03 ----------

 

GUMBA: ja mam tez AFN i r99 i mam can jeśli masz licznik z 1/2 fis i wyskalowany do 260 to z pewnością masz szynę can

Jesteś pewien że masz AFN a nie AVG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to sprzedający mi mówił ze to afn, później się nie zagłębiałem. jutro sprawdzę aby nie kłamać ;)

 

 

riccardoa możesz mi pomóc z moim postem wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

tak dla szybkiego przypomnienia jestem po zmianie licznika z B5 na B5Fl na pełen fis. Nadal mam problem z immo, nie mogę vag tacho zaladować kluczy, chodz samochod jeździ i pali. Kasowałem vagcom bledy z licznika i silnika, ale nie pomaga, z vagtacho bledy tez kasowalem ale tez bez zmian. Poniżej przedstawiam wycinek z vagtacho. To wina pestek w kluczach ?

 

 

PIN CODE OK!

Selected channel: 21

Erasing OLD keys...

Command not accepted!

Number of Old Keys: 01

Command not accepted!

The Key is not accepted, or can not be read!

PIN CODE OK!

Selected channel: 21

Number of Old Keys: 01

Command not accepted!

The Key is not accepted, or can not be read!

PIN CODE OK!

Selected channel: 21

Number of Old Keys: 01

Command not accepted!

The Key is not accepted, or can not be read!

PIN CODE OK!

Selected channel: 1

Command not accepted, check selected channel!

Test OK!

The Key is not accepted, or can not be read!

Clearing ECU Trouble Codes...

Done!

PIN CODE OK!

Selected channel: 21

Number of Old Keys: 01

Command not accepted!

The Key is not accepted, or can not be read!

OK

OK

Disconnected...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien że masz AFN a nie AVG?

 

Tak, dziś sprawdziłem w celu upewnieni. oto foto 20120320576.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, dziś sprawdziłem w celu upewnieni. oto foto [ATTACH=CONFIG]79211[/ATTACH]

 

Ale modelowo masz 2000 i to by wyjaśniało komputer z CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś mi pomóc z moim immo ? krok po kroku zrobiłem jak w 1 poście , ale nie mogę z immo wygrać, ciągle się pali. w vagtacho próbowałem różnych kombinacji i nic... we wcześniejszym poście dodałem wycinek z vagtacho, a jeszcze wcześniej wstady oryg, i wgrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie

w moim passacie B5 1.9 110KM AFN 98r mam zegary bez FIS-a wyskalowany na 220km/h

czy mogę śmiało założyć zegar z 1.9 115KM wyskalowany na 260km/h z 1/2 FIS??? w tym przypadku jest konieczne kopiowanie wsadu licznika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tablicy jeden sprzedajacy oferuje licznik z pelnym fis(3B) bez szyny can za 450zl. idealnie by pasowal do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuję pełnego FIS-a

1/2 w zupełności mi wystarczy i właśnie stąd moje powyższe pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności