Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość destrider

Witam,

jestem początkującym użytkownikiem forum i mam pytanie, na które może padła już odpowiedź w tym temacie jednak trudno przeczytać 66 stron. Pytanie kieruje do bardziej doświadczonych użytkowników Passatów, czy przy wymianie samego wyświetlacza fis potrzebne jest jakieś kodowanie, bądź inne ingerowanie w komputerze samochodu? Dodam że aktualnie jest pełen fis i czy nadają się wyświetlacze takie jak te prezentowane na aukcji:

http://allegro.pl/fis-wyswietlacz-lcd-a3-s3-a4-s4-a6-golf-passat-t4-i2081287993.html

http://allegro.pl/fis-wyswietlacz-lcd-a3-s3-a4-s4-a6-golf-passat-t4-i2074417427.html ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przy wymianie samego wyświetlacza fis potrzebne jest jakieś kodowanie, bądź inne ingerowanie w komputerze samochodu?

Nie.

Dodam że aktualnie jest pełen fis i czy nadają się wyświetlacze takie jak te prezentowane na aukcji:

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mogę sprawdzić czy posiadam szynę can? Chciałbym wymienić licznik z zielonego na 1/2 bądź pełny fis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mogę sprawdzić czy posiadam szynę can? Chciałbym wymienić licznik z zielonego na 1/2 bądź pełny fis.
Jak masz licznik z podświetleniem zielonym to napewno nie masz szyny can ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden zonk, kodowanie licznika tak, by wyłączyć czujnik temp/poziomu oleju nie wchodzi, tj. do 99 roku 4 cyfra to oznaczenie ilości cylindrów, po 99 jest to interwał przeglądów, no i u mnie są możliwe cyfry: 1,3,4,5,6,8 czyli nijak nie pasuje to do żadnego z opisów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym użytkownikiem passata oraz nowym na tym forum. Mam do kolegów pytanie. Posiadam Passata B5 1,9 TDI 115 KM ATJ.

Nie mam w nim komputera pokładowego. Czy wymiana licznika zmieni to? Prosze o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

jestem nowym użytkownikiem passata oraz nowym na tym forum. Mam do kolegów pytanie. Posiadam Passata B5 1,9 TDI 115 KM ATJ.

Nie mam w nim komputera pokładowego. Czy wymiana licznika zmieni to? Prosze o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Tak.Ale aby było w pełni funkcjonalne trzeba zmienić przełącznik wycieraczek,na przystosowany do obsługi komputera.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak.Ale aby było w pełni funkcjonalne trzeba zmienić przełącznik wycieraczek,na przystosowany do obsługi komputera.

 

Tak, to jest dla mnie oczywiste, a jaki jest całkowity koszt takiej modernizacji?Czytając temat na forum doszedłem do wniosku że to nie tylko licnik i przełącznikk wymaga wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, to jest dla mnie oczywiste, a jaki jest całkowity koszt takiej modernizacji?Czytając temat na forum doszedłem do wniosku że to nie tylko licnik i przełącznikk wymaga wymiany.

Licznik, manetka, wiązka z licznika do manetki i tyle. Wszystko masz opisane w pierwszym poście tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze trafisz (drogie ECU i licznik) to i do tysiąca może dojść :P Ja się wyrobiłem tak: licznik z CAN 70zł, ECU 80 zł, manetka 20 zł a wiązki robiłem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze trafisz (drogie ECU i licznik) to i do tysiąca może dojść :P Ja się wyrobiłem tak: licznik z CAN 70zł, ECU 80 zł, manetka 20 zł a wiązki robiłem sam.

Kolega ma 2000 rok, a wtedy już był can, więc nie ma potrzeby wymiany ecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, mój błąd:) Więc cena w granicach 100-200 za licznik plus manetka i wiązki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bardzo dziękuję za informacje i pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECU to ten cały komputer pod maską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to żebym miał can jeśli chciałbym założyć licznik z can to muszę kupić ECU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to żebym miał can jeśli chciałbym założyć licznik z can to muszę kupić ECU?

 

Tak, w poniższym wątku masz wszystko opisane http://forum.vw-passat.pl/threads/583-Wymiana-licznika-w-3B-na-licznik-z-3BG?highlight=wymiana+licznika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam dylemat czy zmieniac licznik z 1/2fis na pełen fis czy nie, otóż chcem zamontować taką navi:

http://allegro.pl/dedykowane-vw-golf-passat-bora-superb-od-artax-t2s-i2079383800.html

w opisie pisze że: "CAN-BUS - sterowanie radia przyciskami z kierownicy oraz wyświetlanie informacji z radia na zegarach auta"

otóż:

1) na 99% wyczytałem że na 1/2fis nie beda wyświetlane te komunikaty prosze o potwierzenie,

2) nie mam przycisków na kierownicy (mam teraz zwykłe radio 1DIN + komp na 1/2fis spalanie itp.) i nie wiem czy nie będzie to kolidowało po zmianie na 2fis nie mając sterowania z kiery (chodzi mi o te komunikaty z navi na fis)

3) z tego co wyczytałem, jezeli wymieniac to na takie? prosze o potwierdzeinie:

http://allegro.pl/licznik-vw-passat-b5-lift-01-05r-1-9-tdi-fiz-fis-i2084092472.html

Chodzi oczywiście o paska z 2002r AFV

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 99% wyczytałem że na 1/2fis nie beda wyświetlane te komunikaty prosze o potwierzenie

Nie będą,bo nie mają na czym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności