Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

co do tego mojego opisu z postu 1279 to wszystko działa tak jak powinno to co pisałem o tym:

--efektem tego dokładania kabli jest po zapłonie przez kilka sekund migająca temperatura potem już nie miga (pokazuje 3 st. C) na wyświetlaczu licznika w tym miejscu gdzie były wczesniej kreski, a na panelu klimatronika pokazuje 5 st. C

świecąca się kontrolka poduszki powietrznej i napis na wyświetlaczu AIRBAG FATHER(czy coś takiego)

--pojawiły się kreski w tym miejscu gdzie pokazuje spalanie w litrach/100km oraz kreski w miejscu gdzie pokazuje średnią prędkość

--i błąd na wyświetlaczu panela klimatronika 30b(albo litera b albo 6) i takie coś po zapłonie potem to ginie i jest normalny wygląd wyświetlacza

http://img30.otofotki.pl/mh395_131220111243.jpg.html

to został tylko ten błąd 30b, błąd poduszki usunięty, pokazuje normalnie spalanie w L/100km i średnie spalanie też pokazuje tylko czasem jest róznica w stopniach temp. na liczniku i climatroniku na liczniku pokazuje 2 a na climatroniku 3 lub na liczniku 5 a na climiatroniku 3 ale czasem jest tu i tu taka sama temp. i powiedzcie czy mam odpowiedni panel climatronika czy nie

fakt sashxxx aku. nie odpinałem bo nie demontowałem kiery, a zapłon przekręcałem

tylko ze u mnie na panelu od climy nie ma naklejki i nie wiem jaki ma numer

mam jeszcze takie pyt. czy jak bym wpioł spowrotem pin 8 do wtyczki klimatronika T12 (pin8/T12) i do tego dołączył kabelek który dołożyłem do bedącego pinu 26/T32b (we wtyczce zielonej licznika) to będzie pokazywało mi cały czas taką samą temp. na liczniku i panelu climatronika czy taka zmiana nic nie da

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie z postu wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś czas temu wymieniałem licznik z 1/2 FIS na FULL FIS, oczywiście pociągnąłem trzy kabelki do radia aby mieć wyświetlane komunikaty z radia w górnej części wyświetlacza FIS. Po podłączeniu i przekodowaniu licznika komunikaty mi się nie wyświetlały. Sprawdzałem na różne sposoby jaka mogła być tego przyczyna. Bezskutecznie.

 

A dziś przy okazji montowania kierownicy multimedialnej sprawa została rozwiązana:Sterownik kierownicy multimedialnej łączy się z radiem tylko jednym kabelkiem, który wpina się do zielonej kostki (w radiu) na pin nr.:11. I kiedy dziś montowałem kierownice, przeciągnąłem kabelek do radia i zabieram się do wpinania go na miejsce nr.:11 a tu zonk, już tam siedzi wpięty kabelek. sprawdzam co to jest a to jeden z tych trzech kabli, które lecą sobie do radia z licznika. Trzy kabelki z radia powinny iść na piny: 8, 9, 10. A szły na: 7, 9, 11. Bo gdy się spojrzy ze złej strony styczki to można się pomylić, i ja właśnie tak się pomyliłem.

 

wtyczki radia.jpg

 

Więc poprawiłem swój błąd i kierownica działa bez problemów na pinie nr.: 11, i komunikaty z radia są poprawnie

wyświetlane w górnej części wyświetlacza FIS.

 

Także sprawdzamy wszystko pięć razy aby mieć 100% pewności, że wszystko jest podłączone prawidłowo.

Jak włączyłem radio po poprawieniu podłączeń w zielonej wtyczce to aż mi sie oczki zaświeciły jak górna część wyświetlacza ożyła. A na gębie taaaaaki banan. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert1508 jesteś WIELKI, a możesz przesłać jakieś fotki, bo sam chce zamontować taką kierę i nie wiem czy to się opłaca. Mamjuż w swoim pasku pelny fis, navi a teraz zastanawiam się nad taką kierą. Powiedz jakie koszta tej kiery i montażu oraz elementów które trzeba dokupić

 

POZDRO krasy31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy czy jest szansa aby licznik w pasacie B5 o numerze 3BO 919 910 A pokazywał przebieg w km? Aktualne kodowanie to 04142 i nic czyli mile . Dodam że odłączałem akumulator , wgrywałem inne wsady i nic. Czy robię coś zle czy po prostu nie da się w tym liczniku. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moje pytanko - kolega miał już gotową wiązkę między radio i fis? bo ja kupiłem gotową i też mi się nie wyświetla RDS radia. muszę koniecznie sprawdzić piny!

Witam.

Jakiś czas temu wymieniałem licznik z 1/2 FIS na FULL FIS, oczywiście pociągnąłem trzy kabelki do radia aby mieć wyświetlane komunikaty z radia w górnej części wyświetlacza FIS. Po podłączeniu i przekodowaniu licznika komunikaty mi się nie wyświetlały. Sprawdzałem na różne sposoby jaka mogła być tego przyczyna. Bezskutecznie.

 

A dziś przy okazji montowania kierownicy multimedialnej sprawa została rozwiązana:Sterownik kierownicy multimedialnej łączy się z radiem tylko jednym kabelkiem, który wpina się do zielonej kostki (w radiu) na pin nr.:11. I kiedy dziś montowałem kierownice, przeciągnąłem kabelek do radia i zabieram się do wpinania go na miejsce nr.:11 a tu zonk, już tam siedzi wpięty kabelek. sprawdzam co to jest a to jeden z tych trzech kabli, które lecą sobie do radia z licznika. Trzy kabelki z radia powinny iść na piny: 8, 9, 10. A szły na: 7, 9, 11. Bo gdy się spojrzy ze złej strony styczki to można się pomylić, i ja właśnie tak się pomyliłem.

 

[ATTACH=CONFIG]72900[/ATTACH]

 

Więc poprawiłem swój błąd i kierownica działa bez problemów na pinie nr.: 11, i komunikaty z radia są poprawnie

wyświetlane w górnej części wyświetlacza FIS.

 

Także sprawdzamy wszystko pięć razy aby mieć 100% pewności, że wszystko jest podłączone prawidłowo.

Jak włączyłem radio po poprawieniu podłączeń w zielonej wtyczce to aż mi sie oczki zaświeciły jak górna część wyświetlacza ożyła. A na gębie taaaaaki banan. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek między licznikiem a radiem jest sprawdzony i ma dobrze rozmieszczone piny. co zrobić żeby działał RDS na full fis? chciałbym się cieszyć całym fisem a nie tylko jego dołem. Mam radio gamma V. coś słyszałem że trzeba przekodować licznik na NAVI i wtedy wszystko zadziała ale nie wiem ile w tym prawdy. mechanik przy pomocy VAG TACHO do niczego nie doszedł... pomocy:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie po założeniu licznika 947 dopiero rds się uaktywnił po zakodowaniu navi, której nie mam. Wcześniej nie było reakcji, przekopałem wiązkę i w akcie desperacji zakodowałem na navi i ożyło i tak działa do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy Vag-Tacho nic sie nie zrobi. Potrzebny jest zwykły kabelek diagnostyczny.

I potrzebne jest przekodowanie licznika na opcje NAVI inaczej nie działa górna część wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w liczniku 3B0 919 910 A jest możliwość zmiany mil na km ? Kodowanie to 04142 i odłączany akumulator . Proszę o poradę. POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem przekodować na navi i dalej nic. za to pojawił się komunikat o zużyciu klocków. nie można go skasować /+1 ani -1/. co ciekawe nie mam czujnika klocków. chyba licznik coś zapamiętał z poprzedniego samochodu. jak jest na navi to jest błąd klocków jak z powrotem na zwykły licznik to jest ciemno. co proponujecie? jak skasować w jeszcze inny sposób ten komunikat? /kodowanie 4140/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno byc:

20140

chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to że ,albo nikt nie wie jak zmienić te p...... mile na km albo trzyma w tajemnicy dla siebie. Czy licznik 3B0919910 A da się wyuczyć aby pokazywał km. Proszę o sugestie. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wygląda na to że ,albo nikt nie wie jak zmienić te p...... mile na km albo trzyma w tajemnicy dla siebie.

 

Albo zostało to już kilkakrotnie poruszone w tym i innych tematach i poprostu nikomu sie nie chce odpisywać gościowi który jest tak leniwy że nie chce mu sie przecztać całego tematu.

 

---------- Dodano o 21:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:18 ----------

 

Czyli wygląda na to że ,albo nikt nie wie jak zmienić te p...... mile na km albo trzyma w tajemnicy dla siebie.

 

Albo zostało to już kilkakrotnie poruszone w tym i innych tematach i poprostu nikomu sie nie chce odpisywać gościowi który jest tak leniwy że nie chce mu sie przecztać całego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo zostało to już kilkakrotnie poruszone w tym i innych tematach i poprostu nikomu sie nie chce odpisywać gościowi który jest tak leniwy że nie chce mu sie przecztać całego tematu.

 

Dokładnie, 65 stron do przeglądnięcia ze zrozumieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzysz i już jesteś na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przeglądałem niejednokrotnie od A do Z, czyli kodowanie 00142 ,oraz zmiana wsadu jak w temacie.Do dnia dzisiejszego bez efektu a borykam się z tym dosyć długo. Byłem nawet u magików od liczników w mojej okolicy i NIC nie zdołali zaradzić. Stwierdzili że wymiana licznika i po sprawie. Więc przeglądając te forum zamieściłem pytanie...Czy licznik 3B0 919910 A da się wyuczyć aby pokazywał KM zamiast MIL . Bardzo proszę o konkretną odpowiedz. POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy jeżeli mam Passata 1.8 z 99r. i chcę wymienić licznik angielski na europejski to czy coś będę musiał bawić się z komputerem i immo czy tylko tzw. plug and play?

Aha i czy licznik z passata 1.8 T będzie pasował??

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności