Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zwykly licznik,czyli bez fis,skoro ja ktos wylutowal badz wymontowal tzn. ze powinno sie dac,tylko jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeglądam ten wątek i proszę nie bijcie mnie ale chcę się upewnić - w Pasku jak w opisie, mam 1/2 FIS i chcę wymienić na full FIS. Czy muszę kombinować kablami i czy będę potrzebował PIN obydwóch liczników? A i czy mój zegar ma szynę CAN?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych forumowiczów mam dwa passaty b5 fl jeden w będzynie a drugi w dieslu, oba mają 1/2 fisa, i w jednym np, po otwarciu drzwi na fisie ładnie wyświetla się inf. że drzwi pasażera otwarte, lub kierowcy, i towarzyszy temu łagodne piknięcie, a zaś w drugim nie pojawia się ta inf. tylo widać małą ikonkę nad fisem, a informacja pojawi się tylko wtedy gdy drzwi się otwożą podczas jazdy, więć pytanie czy da się to przekodować aby było jak w pierwszym , czy trzeba modyfikować eprom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie przeglądam ten wątek i proszę nie bijcie mnie ale chcę się upewnić - w Pasku jak w opisie, mam 1/2 FIS i chcę wymienić na full FIS. Czy muszę kombinować kablami i czy będę potrzebował PIN obydwóch liczników? A i czy mój zegar ma szynę CAN?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Co masz na myśli "Czy muszę kombinować kablami"?Nie musisz nic dociągać,tylko wymiana licznika.Jeśli masz VAG Tacho nie potrzebujesz pinu liczników,jeśli nie, to potrzebujesz pin liczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz na myśli "Czy muszę kombinować kablami"?Nie musisz nic dociągać,tylko wymiana licznika.Jeśli masz VAG Tacho nie potrzebujesz pinu liczników,jeśli nie, to potrzebujesz pin liczników.

 

Toś mnie uspokoił stary.

Punkta daje!

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toś mnie uspokoił stary.

Punkta daje!

 

Pozdro

Licznik ma szynę CAN,jakoś wcześniej mi umknęło to pytanie.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mcaris napisal

Kolego pele jeśli chodzi o obudowę kilka postów wyżej pytałem o to samo czyli podejdzie po malutkiej modyfikacji z tym czujnikiem mam to samo niby można zamontować rezystor 1mohm (u mnie nie działa) W moim przypadku wylutowanie kontrolki by nie pomogło bo na 1/2 fis jest jeszcze info na wyświetlaczu

 

czyli jakiej malutkiej modyfikacji?pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić to samo co Ty ale jednak kupiłem całe zegary z ringami więc nie wiem co trzeba "modyfikować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mcaris napisal

Kolego pele jeśli chodzi o obudowę kilka postów wyżej pytałem o to samo czyli podejdzie po malutkiej modyfikacji z tym czujnikiem mam to samo niby można zamontować rezystor 1mohm (u mnie nie działa) W moim przypadku wylutowanie kontrolki by nie pomogło bo na 1/2 fis jest jeszcze info na wyświetlaczu

 

czyli jakiej malutkiej modyfikacji?pozd.

 

 

Nie trzeba żadnej modyfikacji. Bez problemu obudowa pasuje.

co do diodki to popytaj kto ma rozwalony licznik to moze Ci odsprzeda :D. ja mam ale koszt wysyłki przekroczy napewno kilkakrotnie wartosc tej diody. Ta diodka jest dwu kolorowa smd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego rosiek,o taka odpowiedz mi chodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Przełączniki zespolone z funkcją sterowania komputerem, 4B0 953 503G dla limuzyny lub 4B0 953 503H dla kombi

 

Czy między tymi przełącznikami jest tylko taka różnica, że przełącznik do kombi ma dodatkowe sterowanie tylnej wycieraczki czy są jeszcze jakieś różnice ? Można do sedana dać od kombi i/lub na odwrót ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy między tymi przełącznikami jest tylko taka różnica, że przełącznik do kombi ma dodatkowe sterowanie tylnej wycieraczki czy są jeszcze jakieś różnice ? Można do sedana dać od kombi i/lub na odwrót ?

Tylko taka różnica.O ile do sedana od kombi podejdzie będziesz miał po prostu nie wykorzystaną funkcję tylnej wycieraczki i spryskiwacza, to od sedana do kombi ne bardzo chyba że rezygnujesz z tylnej wycieraczki i spryskiwacza.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy między tymi przełącznikami jest tylko taka różnica, że przełącznik do kombi ma dodatkowe sterowanie tylnej wycieraczki czy są jeszcze jakieś różnice ? Można do sedana dać od kombi i/lub na odwrót ?

Jak byś potrzebował manetke do sedana to zapraszam

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=91846

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu epromu wyskakuje mi zamiast kilometrow napis "def". Wyglada ze jest cos nie tak z przerobionym eeproem. Czy ktos moze to jeszcze raz przejzec te eepromy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój stary licznik jest Firmy MotoMeter ?

A z ciekawości, czemu zmieniasz na gołego anglika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w tamtym polecial mi predkosciomierz i nie moge sie z nim polaczyc. Czyli mucze szukac innego licznika jezeli dobrze rozumiem. Moze jakies sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz auto z 99r i chyba dysponujesz vagtacho to zamontuj nowy licznik, odpal vagtacho, połącz się z licznikiem, odczytaj pin i zaprogramuj sobie kluczyki.

Warto byłoby jeszcze ustawić kodowanie takie jakie było w starym liczniku, no ale nie wiem czy masz np vagcom ?

Masz immo2 więc pastylki w kluczykach są wielokrotnego zapisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oba kable i programy. Jezeli dobrze cie zrozumialem to mam do tego nowego licznika wkodowac kluczyki a jezeli chodzi o kodowanie to gdzie je zmienic i skod moge wiedziec jakie mialem jak nie moge sie polaczyc z licznikiem.:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności